Zorba Nasıl Olunur? / Netflix Belgeseli

Morfinyus

Yönetici
Super Moderator
Katılım
Nisan 20, 2015
Mesajlar
4,246
Puanları
93
Yaş
26
Tepkime puanı
3,520

Netflix yapımı Zorba Nasıl Olunur ile diktatörleri yakından tanıyalım!​

Hükmetmek istiyorsanız önce bunu yapabileceğinize inanmalısınız... Netflix belgesel dizisi "How to Become a Tyrant (Zorba Nasıl Olunur?)" 1. sezonuyla başladı. Detaylar...​


Hükmetmek istiyorsanız önce bunu yapabileceğinize inanmalısınız...

Emmy, Altın Küre ve Ekran Oyuncuları Derneği ödüllerine sahip usta isim Peter Dinklage'in (Game of Thrones) anlatıcılığını ve yapımcılığını üstlendiği Netflix belgesel dizisi "How to Become a Tyrant (Zorba Nasıl Olunur?)" 1. sezonuyla başladı.

"HOW TO BECOME A TYRANT" KONUSU​

Peki, belgesel dizisi neyi konu ediniyor, izleyiciye neyi anlatıyor?

Her diktatör, demir yumrukla yönetmek için mutlak gücün el kitabını bilmek durumundadır. İşte bu alaycı belgesel dizisinde tarihin ünlü despotları izleyiciyle bunu kanıtlıyor.

Adolf Hitler, Saddam, İdi Amin, Josef Stalin, Kaddafi ve Kuzey Kore'deki Kim Hanedanlığı belgesel dizinin ilk sezonunda işlenen isimler.

21-07/20/zorba-nasil-olunur-dizisi.jpeg


Sezonun, süreleri 26 ile 31 dakika arasında değişen bölümleri şu şekilde sıralanmakta: "Gücü Ele Geçir", "Rakiplerini Bastır", "Korku Rejimi Kur", "Gerçekleri Manipüle Et", "Yeni Bir Toplum Oluştur", "Sonsuza Dek Hükmet".

21-07/20/zorba-nasil-olunur-poster.jpeg


How to Become a Tyrant'ın yürütücü yapımcılığını Jonah Bekhor, Jonas Bell Pasht, Peter Dinklage, David Ginsberg ve Jake Laufer'den oluşan bir ekip üstleniyor.


Fragman


alıntı
 

Manisa pomak

Yazar
Katılım
Nisan 1, 2021
Mesajlar
1,655
Puanları
93
Tepkime puanı
598
Korona ile hükümetler bunu yapıyor _ sokağa çıkmak yasak _ 1.5 m sınır_ dükkan kapat eskiden olsaydı bunu yapana diktatör derdiniz _ şimdi gönüllü diktatörlüğe geçtiniz .cesur yeni dünyada yada 1984 okumuştum .savaş çıkıyor salgin oluyor yeni bir dünya kuruluyor _ aynısını yaşamıyor muyuz?
 

Favela

Uzaklaştırılmış
Uzaklaştırılmış
Katılım
Mart 24, 2019
Mesajlar
3,719
Puanları
93
Tepkime puanı
5,812
Pambık abi benimle netflix şifreni paylaşmaya var mısın yok musun? Aşıyı karıştırmadan. Direkt. Delikanlıca. Tek seferde.
 
Üst