Neler yeni

Yeni neslin özgün ismi Billie Eilish!

huri

Bronz Üye
Katılım
13 Nisan 2019
Mesajlar
1,506
Puanları
93
Tepkime puanı
779
1583769873053.jpegTakvimler 2016’yı gösterdiğinde, şarkısı Ocean Eyes’i SoundCloud’a yükleyen Billie Eilish’in tek isteği dans öğretmeninin onu dinlemesiydi. Sabah uyandığında dileği gerçek olmuştu bile. Üstelik şarkı viral olmuştu. Z kuşağının nevi şahsına münhasır temsilcisi Billie Eilish’i takdimimizdir..


Billie Eilish, sadece bir müzisyen değil; aynı zamanda kuşağının bütün özelliklerini barındıran nevi şahsına münhasır bir karakter. Eilish on yedi yaşına gelmeden çok önce bir pop yıldızı olmak için gereken bütün koşulları yerine getirmişti bile. Kendisi gibi şarkıcı olan abisi Finneas O’Connell ile birlikte hazırla- dığı “ev yapımı” şarkılar bir milyardan fazla dinlenmiş, çılgın bir fan kitlesi oluşmuş, Instagram’da 15 milyondan fazla takipçi toplamış ve elbette Ellen DeGeneres ve Jimmy Fallon’da kendini göstermişti. Buraya kadar her şey 'normal' ve olması gerektiği gibi fakat Billie Eilish özgün stili ve karak- teriyle ezber bozarak kariyer yolculuğuna devam ediyor.Tam adı Billie Eilish Korsan Baird O’Connell olan şarkıcı, Los Angeles’ta doğup büyüdü. Her ikisi de oyuncu olan ebeveynleri, Billie ve abisi Finneas O’Connell’ı okula göndermeyip evde eğitmeyi tercih ettiler. Eilish eğitim hayatıyla ilgili alınan kararlardan memnun, 'Okula gitmediğim için çok memnunum, çünkü eğer olsaydım, şimdi sahip olduğum hayatı asla yaşamazdım' diyor. İlk şarkısını yedi yaşındayken ukulele’de yazan genç şarkıcı YouTube videoları izleyerek piyano ve gitar çalmayı öğrendi. İlk şarkısı ‘Ocean Eyes’ ile 2016’da adından sıkça söz ettirmeye başlayan Eilish’in tanınırlığı Khalid ile birlikte seslendirdiği Lovely şarkısı dönemin popüler gençlik dizisi ‘13 Reasons Why’da kullanılınca daha da arttı ve hemen ardından ilk albümü When We All Fall Asleep, Where Do We Go’yu yayınladı. On dört şarkılık albümde daha önce yayınlanan bilindik sound’ların dışında 10 farklı şarkı yer alırken elbette bu albümde de sürekli beraber çalıştığı abisiyle yine bir aradaydı.

1583769966437.jpeg
Genç sanatçı her ne kadar kendi jenerasyonundan farklı özellikler gösterse de yaşıtlarıyla -paralel - şekilde Billie Eilish de bir Justin Bieber hayranı. Geçtiğimiz yıl Coachella’da nihayet Justin Bieber ile tanışıp kendisine olan sevgisini dile getirebilen Eilish sonrasında Bieber ile Bad Guy şarkısının remixi için bir araya gelmişti. Çok küçük yaşlardan bu yana Bieber’in fanı olan Eilish, her ne kadar şu an ödül törenlerinde pek çok dalda aday gösterilse, albüm satış listelerinde zirvede yer alıp Bieber’ın üstüne çıksa da, Justin’e olan hayranlığı devam ediyor. Z kuşağının iklim krizi ve hayvan hakları gibi konularda ne kadar bilinçli olduğunu hepimiz biliyoruz. Elbette Billie Eilish de aynı duyarlığa sahip. Zaten vejetaryen olarak büyüyen Eilish 2014 yılında vegan yaşam tarzına geçerek beslenme düzenini değiştirdiğini açıkladı. Bu konudaki fikirlerini açıkla- maktan da çekinmiyor. Geçtiğimiz yıl Lady Gaga’dan daha çok dinlenen Billie; K-pop gruplarını, One Direction’dan Louis Tomlinson’ı ve Ariana Grande gibi önemli isimleri geçerek Billboard’un Social 50 listesinde de kendine yer buldu.

 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 1, Misafir: 6)

  • Üst