sohbet odaları

Vücut tipine gelinlik seçimi nasıl yapılır?

PapatyA

Kimse insanı bir ahmak kadar yoramaz...
Yönetici
Moderator
Katılım
28 Şubat 2020
Mesajlar
3,928
Puanları
93
Konum
Çok uzaklarda..
Tepkime puanı
1,130
Kır düğünü, özel mekan düğünü, sahil düğünü, tarihi mekan düğünü ve daha birçok seçenek arasından düğün konseptinizi seçtiniz. Peki vücut tipinize uygun gelinlik seçimini yaptınız mı?

Düğün gününde daha etkileyici bir görünüm sunmanın yolu iyi bir gelinlik seçmekten geliyor. Özellikle vücut tipine uygun gelinlik seçimi yapmak, bu önemli günde kusursuz gözükmenin en önemli adımlarından biri halindedir. Peki, vücut tipine gelinlik seçimi nasıl yapılır?

VÜCUT TİPİ NEDİR

Genel olarak dört çeşit vücut tipi vardır.Elma, dikdörtgen, armut ve kum saati. Gelin adayları gelinlik seçerken vücut tiplerini göz önünde bulundurmalıdır. Böylece en ideal gelinlik modelini seçebilirler.

ARMUT VÜCUT TİPİ

İnce bel ve geniş kalçayı tarif eden bu vücut tipi normal ya da küçük göğüslü olan kadınların genel vücut görünümünü tarif eder. Armuda ya da gitara benzetebileceğiniz bu vücut formundaki kadınlar, gelinlik tercihi yaparken A kesim gelinlik modellerini tercih etmelidir. Omuz ven bel dengesini sağlamak için kayık yaka model tercih edilmelidir.

Vücut tipine gelinlik seçimi nasıl yapılır?KUM SAATİ VÜCUT TİPİ

90-60-90 olarak tarif edilen vücut ölçülerini tarif eden kum saati vücut tipi, gelinlik seçimi için özgürlük sağlar. En özel gelinlik modellerini rahatça taşıyan bu vücut tipi, ballık kesim gelinlikler için ideal uyumu sağlamaktadır. Balık kesim modellerin hemen hemen her türü bu vücut tipi için ideal seçeneklerdir. Kum saati vücut tipinde olan kadınlar bu seçeneklerden özgürse seçim yapabilirler.

Vücut tipine gelinlik seçimi nasıl yapılır?ELMA VÜCUT TİPİ

Düzgün bacaklar, düz kalça ve kalın bel, elma vücut tipini tarif eden özellikler. Dolgun göğüsleri vurgulaması gereken elma vücut tipli gelinler, V yaka gelinlikler ve yırtmaçlı gelinlikler arasından tarzına göre seçim yapabilirler. Bu vücut tipi için A kesim gelinlikler ve A kesim gelinlikler de ideal seçeneklerdir.

Vücut tipine gelinlik seçimi nasıl yapılır?DİKDÖRTGEN VÜCUT TİPİ

Geniş omuz, dar kalça , küçük ya da normal göğüsler dikdörtgen vücut tipini tanımlamaktadır. Düz gelinlik modellerinin çok yakıştığı bu vücut tipinde sırt dekoltesi ve bacaklar öne çıkartılabilir.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 4)

Üst