Ünlü sanatçı kara para aklamadan tutuklandı

BuYuCu

Ji Te Dur im
Yönetici
Co Admin
Katılım
Ağustos 22, 2016
Mesajlar
15,586
Puanları
93
Tepkime puanı
5,959
Kıbrıslı ünlü sanatçı Genco Ecer, 2 milyon Euro'luk para aklama suçuna karıştığı iddiasıyla gözaltına alındı. Üç gün poliste gözaltında kalan Genco Ecer, dün akşam kefaletle serbest bırakıldı
Kara para aklama olayı polise gelen suç duyurusu ile ortaya çıktı. İddialara göre KKTC'nin turizm şehri Girne'de otel izinli arsası bulunan Ahmet Saldan, işbirliği yaptığı Genco Ecer, Emre Doyan ve Azerbaycanlı iş adamı Zamig Zeynalov ile birlikte araziyi 'satılmış gibi' göstererek 2 milyon Euro kara para aklamaya çalıştı.

Buna göre, arazi 4 milyon Euro'ya satılmış gibi gösterilecekti. Bunun için de 2 milyon Euro peşinat alınacak, 2 milyon KKTC'ye transfer olduktan sonra satış anlaşması iptal edilecekti. Böylece, paranın yüzde 55'i Alman şirkete geri gönderilecekti. Yüzde 45'lik kısmı ise Ahmet Saldan'a kalacaktı. Saldan ise kendi payından %15 Ecer'e %15 Doyan'a verecekti.

KARA PARA AKLARKEN, DOLANDIRLDILAROlayı soruşturan polis, kara para aklama yapıldığını, sonucunda da kara para aklamaya çalışan Saldan ve işbirlikçileri oldukları belirtilen Genco Ecer, Emre Doyan ve Zamig Zeynalov'un dolandırıldığını tespit etti. Mahkeme; Ahmet Saldam, Genco Ecer, Zamig Zeynalov ve Emre Doyan'ı kefaletle serbest bıraktı.
 
Üst