Top Gun: Maverick

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,729
Puanları
93
Yaş
44
Tepkime puanı
2,624
Top Gun 2 Nihayet Geliyor!

Tom Cruise, uzun yıllardır beklenen Top Gun 2’nun kesinlikle çekileceğini söyledi.

Vizyona girdiği 1986 yılında gişe rekorları kıran ve sonrasında kült filmler kategorisine girmeyi başaran Top Gun‘ın devam filmi nihayet geliyor!

Top Gun 2‘nun çekileceği ilk olarak 2010’un başlarında duyurulmuştu. İlk plan devam filminin ilk filmin de yönetmeni olan Tony Scott ve Christopher McQuarrie’yle Tom Cruise işbirliğinde çekilmesiydi ancak Scott’ın 2012 yılında hayatını kaybetmesinin ardından bu proje gerçekleşememişti. Sonraki süreçte ise filmin çekileceği söylenmiş ancak resmi ağızdan herhangi bir açıklama gelmemişti, ta ki bu zamana kadar.
Tom Cruise: Top Gun 2’yu Mutlaka Çekeceğiz

Şu sıralarda önümüzdeki günlerde Dark Universe kapsamında vizyona girecek The Mummy için basın turuna çıkan Tom Cruise, katıldığı bir program sırasında sorulan soru üzerine Top Gun 2’nun çekileceğini şu sözlerle dile getirmiş:Top Gun 2’nun çekileceği doğru. Filmi çekeceğiz. Gerçekten çekeceğiz. Filmi çekmeye muhtemen önümüzdeki yıl başlayacağız. Bunu ilk kez bu programda söylüyorum.

Geçtiğimiz yılın başlarında Tom Cruise’la olan bir fotoğrafını Instagram üzerinden yayınlayıp Cruise’la devam filmi hakkında konuştuklarını belirten Jerry Bruckheimer’in yapımcılığını üstlenmesini beklediğimiz filmin senarist ve yönetmeni kim olacak henüz belli değil. Ancak ilk filmde Iceman karakteriyle karşımıza çıkan Val Kilmer’ın devam filmi için oldukça istekli olduğunu düşünürsek Kilmer’ın devam filminde yer alma ihtimali olduğunu söyleyebiliriz.


[YOUTUBE]uzg3cFS-xgY[/YOUTUBE]


http://www.filmloverss.com/top-gun-2-nihayet-geliyor/
 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,729
Puanları
93
Yaş
44
Tepkime puanı
2,624
Top Gun 2’nin çekimleri Temmuz’da başlıyor!Vizyona girdiği 1986’da gişe rekorları kırıp başroldeki Tom Cruise ’u üne kavuşturan kült film Top Gun ’ın devam halkası Top Gun: Maverick ’in çekimleri Temmuz’da start alıyor.

Paramount / Skydance bünyesinde çekilecek olan film sayesinde 56 yaşındaki Tom Cruise da 32 yıl sonra Maverick karakterine geri dönecek. Cruise, filmde seçkin savaş pilotlarının yetiştirildiği bir eğitim kampında kendine aşırı güvenen bir teğmeni canlandırmıştı.

Yeni filmin yönetmenlik koltuğuna daha önce Oblivion ’da Tom Cruise ile birlikte çalışan Joseph Kosinski 'nin oturması bekleniyor. Yapımcılığı da Jerry Bruckheimer üstleniyor.

Top Gun 2’de Maverick’in bu defa modern bir ordudaki hikayesi konu edilecek. Cruise dışındaki oyuncu kadrosu ve teknik ekip de önümüzdeki birkaç ay içinde netleşecek.

Val Kilmer, Tim Robbins, Meg Ryan, Tom Skerrit ve Kelly McGillis'in de rol aldığı 1986 yapımı filmin yönetmeni Tony Scott , 2012'de kendi yaşamına son vermişti.Val Kilmer , geçen yıl yaptığı açıklamada devam filminde de oynamak istediğini söylemişti.

Top Gun: Maverick, 12 Temmuz 2019’da sinemaseverlerle buluşacak.

https://www.sinemalar.com/haber/5819/top-gun-2nin-cekimleri-temmuzda-basliyor
 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,729
Puanları
93
Yaş
44
Tepkime puanı
2,624
Dünde Top Gun izlemiştim.iyi film.Savaşla Alakalı olmasına rağmen Aşk'ı da güzel anlatan film.
 

Abaris

Emektar Üye
Mesajlar
38,098
Puanları
93
Tepkime puanı
5,818
Bayağı var ,vizyona girsinde izliyelimm ,mrk ediyorum..
Tşkler bilgi için Murat.
 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,729
Puanları
93
Yaş
44
Tepkime puanı
2,624
Top Gun’ın Devam Filmi Top Gun: Maverick’in Çekimleri Başladı
Tom Cruise, 1986 yapımı kült filmi Top Gun’ın devam filmi Top Gun: Maverick’in çekimlerine başlanıldığını duyurdu.

Vizyona girdiği 1986 yılında gişe rekorları kıran ve sonrasında kült filmler kategorisine girmeyi başaran Top Gun‘ın devam filmi ilk 2010 yılında gündeme gelmişti.
İlk plan devam filminin ilk filmin de yönetmeni olan Tony Scott ve Christopher McQuarrie’yle Tom Cruise işbirliğinde çekilmesiydi ancak Scott’ın 2012 yılında hayatını kaybetmesinin ardından bu proje gerçekleşememişti. Son olarak ise geçtiğimiz yıl Tom Cruise, Top Gun 2’nun çekileceğini açıklamıştı.

Tom Cruise’un kendi Instagram hesabından paylaştığı fotoğraftan anladığımız kadarıyla serinin uzun yılların ardında gelecek devam filmi Top Gun 2’nun çekimleri başladı. Top Gun: Maverick olarak adlandırılan filmin senaryosunu American Hustle ile Oscar aday elde etmiş Eric Warren Singer ile birlikte Peter Craig ve Justin Marks yazarken yönetmen koltuğunda ise daha önce 2013 yapımı Oblivion’da Cruise birlikte çalışmış olan Joseph Kosinski oturuyor. İlk filmin de yapımcılarından olan Jerry Bruckheimer‘ın bir kez daha aynı görevi üstlendiği Top Gun: Maverick’in besteleri de ilk filmde olduğu gibi Harold Faltermeyer‘e ait olacak.

Tom Cruise’un Pete “Maverick” Mitchell karakterine geri döneceği filmde oyuncuya kimler eşlek edecek ya da filmin konusu ne olacak bunları henüz bilemiyoruz. Top Gun: Maverick, 12 Temmuz 2019‘da sinemalarda olacak.


https://www.filmloverss.com/top-gunin-devam-filmi-top-gun-maverickin-cekimleri-basladi/
 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,729
Puanları
93
Yaş
44
Tepkime puanı
2,624
Val Kilmer Top Gun: Maverick'te Yer AlacakIceman 12 Temmuz 2019'da tekrar uçacak.

Val Kilmer en ikonik rolüne geri dönüyor. Kilmer'ın canlandırdığı yetenekli savaş pilotu (ve plaj voleybolu oyuncusu) Iceman'i Top Gun: Maverick 'te bir kez daha izleyebileceğiz. Tom Cruise'u 1986 yılında dünya çapında bir yıldız haline getiren Top Gun'da Iceman'i Maverick'in rakibi olarak görmüştük. "Senden hoşlanmıyorum çünkü tehlikelisin." cümlesiyle Maverick'e olan düşmanlığını ifade eden Iceman'i, filmin sonunda Maverick'e saygı duyarken izledik. Kilmer filmin çekileceğine dair uzun süredir dolaşan dedikoduları, 2015'te sosyal medyaya "Genelde bir filme senaryoyu okumadan 'evet' denmez." yazarak doğrulamış ve heyecanını paylaşmıştı.


Cruise geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir fotoğrafla çekimlerin başladığını duyurdu. Oblivion filminin yönetmeni, Joseph Kosinski filmde drone teknolojisiyle eski moda hale gelen savaş uçakları ve onların pilotlarının dünyasını anlatacak. Top Gun'ın unutulmaz müziklerine imza atan, Harold Faltermeyer yeni filmin de müziklerini yapacak.

https://www.sinemalar.com/haber/5998/val-kilmer-top-gun-maverickte-yer-alacak
 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,729
Puanları
93
Yaş
44
Tepkime puanı
2,624
Top Gun: Maverick'in Başrolü İçin Büyük Çekişme VarNicholas Hoult,Glen Powel ve Miles Teller ve Top Gun'ın devam filmi için görüşülen isimler... Rolü kimin alacağı ise hala belli değil.

Tony Scoot 'ın intiharından geleceği belirsizleşen Top Gun : Maverick 'in çekimleri nihayet başladı. Çekimlerine devam edilen filmin konusu ise bugün basınla paylaşıldı. Tom Cruise'un bir kez daha Maverick "Pete" Mitchell rolünü canlandırdığı filmde, dostu Goose’un oğlunu pilot olarak eğitmesini izleyeceğiz. Film bu yönüyle, büyük beğeni toplayan Sylvester Stallone filmi Creed'e benziyor.

Maverick ilk filmde ölen Goose'un trajik kaybından ötürü kendisini suçlamıştı. Yeni filmde Goose’un oğluyla Maverick’in yolları kesişecek ve Maverick bu genç adamı eğitmeye başlayacak. Bu rol için şu sıralar ünlü aktörler Nicholas Hoult, Glen Powell ve Miles Teller'la görüşülüyor ama bu önemli rolü kimin alacağı hala belli olmadı. İlk filmde Goose'un eşini canlandıran Meg Ryan 'ın filme dönüp dönmeyeceği de şu an için gizemini koruyor. Joseph Kosinski 'nin yönetmen koltuğunda oturacağı film Temmuz 2019’da vizyona girecek.

https://www.sinemalar.com/haber/6115/top-gun-maverickin-basrolu-icin-buyuk-cekisme-var
 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,729
Puanları
93
Yaş
44
Tepkime puanı
2,624
Tom Cruise’lu Top Gun: Maverick’ten Görsel Yayınlandı

Çekimleri devam eden Top Gun: Maverick’ten Tom Cruise ve Jennifer Connelly’li görsel yayınlandı.

Vizyona girdiği 1986 yılında gişe rekorları kıran ve sonrasında kült filmler kategorisine girmeyi başaran Top Gun‘ın devam filmi, ilk kez 2010 yılında gündeme gelmiş ancak filmin hayata geçmesi için bu yılı beklememiz gerekmişti.

Yönetmenliğini 2013 yapımı Oblivion’da Tom Cruise‘la çalışıp son olarak Only the Brave’i yöneten Joseph Kosinski‘nin yaptığı Top Gun: Maverick‘in çekimleri başladı ve setten görseller geliyor.

Tom Cruise’lu Top Gun: Maverick, 26 Haziran 2020’de Vizyonda

Senaryosunu Peter Craig, Justin Marks ve Eric Warren Singer‘ın yazdığı filme son olarak senaryodaki bazı kısımları düzeltmek amacıyla Cruise’un son zamanlardaki çalışma arkadaşı Christopher McQuarrie de dahil olmuştu. Top Gun eğitim pilotu olmuş Pete ‘Maverick’ Mitchell’la Goose’un oğlu Wrigley arasındaki ilişkiyi merkezine alacak filmde Maverick’i ilk filmde olduğu gibi Tom Cruise canlandırırken Goose’un oğluna ise Miles Teller hayat veriyor. İkiliye donanma üssü yakınlarında bar işleten bekar bir anneyi canlandıran Jennifer Connelly‘le birlikte Iceman karakteriyle ilk filmde de yer alan Val Kilmer, Jon Hamm, Ed Harris, Glen Powell, Lewis Pullman, Monica Barbaro ve Manny Jacinto gibi isimler eşlik ediyor.

Top Gun: Maverick’in müziklerini ise ilk filmde de aynı görevi üstlenen Harold Faltermeyer ile Hans Zimmer besteleyecek. Filmin 26 Haziran 2020‘de sinemalarda olması planlanıyor.
https://www.filmloverss.com/tom-cruiselu-top-gun-maverickten-gorsel-yayinlandi/
 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,729
Puanları
93
Yaş
44
Tepkime puanı
2,624
Tom Cruise’lu Top Gun: Maverick’ten İlk Fragman Yayınlandı

1986 yapımı Top Gun’ın yıllar sonra gelen devam filmi Top Gun: Maverick’ten ilk fragman yayınlandı. Tom Cruise’un Maverick rolüyle geri döndüğü film, 26 Haziran 2020’de vizyona girecek.

Vizyona girdiği 1986 yılında gişe rekorları kıran ve sonrasında kült filmler kategorisine girmeyi başaran Top Gun‘ın yıllar sonra çekilen devam filmi, önümüzdeki yıl sinemaseverler ile buluşacak. Tom Cruise‘un Maverick rolüyle geri döneceği Top Gun: Maverick için tanıtım çalışmalarına başlayan Paramount Pictures, filmden ilk fragmanı yayınladı.

Top Gun’ın uzun yıllardır gündemde olan devam filmini, ilk filmin de yönetmen koltuğunda oturan Tony Scott’ın yönetmesi bekleniyordu. Ancak bu süreçte Tony Scott hayatını kaybedince onun yerine filmi yönetmesi için, Tron: Legacy, Only the Brave gibi filmlerle tanınan ve daha önce Oblivion’da Tom Cruise ile çalışan Joseph Kosinski ile anlaşıldı.

Top Gun: Maverick, 26 Haziran 2020’de Vizyona Girecek

Senaryosunu Peter Craig, Justin Marks ve Eric Warren Singer‘ın yazdığı filme senaryodaki bazı kısımları düzeltmek amacıyla Cruise’un son zamanlardaki çalışma arkadaşı Christopher McQuarrie de dahil olmuştu. Top Gun eğitim pilotu olmuş Pete ‘Maverick’ Mitchell’la Goose’un oğlu Wrigley arasındaki ilişkiyi merkezine alacak filmde Maverick’i ilk filmde olduğu gibi Tom Cruise canlandırırken Goose’un oğluna ise Miles Teller hayat veriyor. İkiliye donanma üssü yakınlarında bar işleten bekar bir anneyi canlandıran Jennifer Connelly‘le birlikte, Iceman karakteriyle ilk filmde de yer alan Val Kilmer, Jon Hamm, Ed Harris, Glen Powell, Lewis Pullman, Monica Barbaro ve Manny Jacinto gibi isimler eşlik ediyor.


Top Gun: Maverick’in müziklerini ise ilk filmde de aynı görevi üstlenen Harold Faltermeyer ile Hans Zimmer besteliyor.

[YOUTUBE]qSqVVswa420[/YOUTUBE]

https://www.filmloverss.com/tom-cruiselu-top-gun-maverick-ten-ilk-fragman-yayinlandi/
 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,729
Puanları
93
Yaş
44
Tepkime puanı
2,624
Tom Cruise’lu Top Gun: Maverick’ten Yeni Fragman Yayınlandı1986 yapımı Top Gun’ın yıllar sonra gelen devam filmi Top Gun: Maverick’ten yeni fragman yayınlandı. Tom Cruise’un Maverick rolüyle geri döndüğü film, 26 Haziran 2020’de vizyona girecek.

Bilindiği üzere sinema tarihinin kült filmlerinden Top Gun’ın devam filminin çekilmesi ilk kez 2010 yılında gündeme gelmiş, ancak 2012’de ilk filmin yönetmeni Tony Scott‘ın hayatını kaybetmesinin ardından proje rafa kaldırılmıştı. 2017 yılında Tom Cruise’un, Top Gun 2’nun çekileceğini açıklamasıyla proje yeniden hayat buldu.

İsmi Top Gun: Maverick olarak belirlenen devam filminin yönetmenliğini Tron: Legacy, Only the Brave gibi filmlerle tanınan ve daha önce Oblivion’da Tom Cruise ile çalışan Joseph Kosinski üstleniyor. Senaryosunu American Hustle ile Oscar adaylığı elde etmiş Eric Warren Singer ile birlikte Peter Craig ve Justin Marks‘ın kaleme aldığı filme senaryodaki bazı kısımları düzeltmek amacıyla Cruise’un son zamanlardaki çalışma arkadaşı Christopher McQuarrie de dâhil oldu.

Top Gun: Maverick, 26 Haziran 2020’de Vizyona Girecek

Tom Cruise‘un Maverick rolüyle geri döneceği Top Gun: Maverick, Top Gun eğitim pilotu olmuş Pete ‘Maverick’ Mitchell’la Goose’un oğlu Wrigley arasındaki ilişkiyi konu alıyor. Goose’un oğlu Wrigley’e Miles Teller‘ın hayat verdiği filmde, ikiliye donanma üssü yakınlarında bar işleten bekar bir anneyi canlandıran Jennifer Connelly eşlik ederken; Iceman karakteriyle ilk filmde de yer alan Val Kilmer, devam filminde de karşımıza çıkıyor.

Bununla beraber filmin oyuncu kadrosunda Val Kilmer, Jon Hamm, Ed Harris, Glen Powell, Lewis Pullman, Monica Barbaro ve Manny Jacinto gibi isimler de yer alıyor. Top Gun: Maverick’in müziklerini ise ilk filmde de aynı görevi üstlenen Harold Faltermeyer ile Hans Zimmer besteliyor. Merakla beklediğimiz Top Gun: Maverick, 26 Haziran 2020’de vizyona girecek.

https://www.youtube.com/watch?v=g4U4BQW9OEk

https://www.filmloverss.com/tom-cruiselu-top-gun-maverickten-yeni-fragman-yayinlandi/
 

Lefty

Yönetici
Co Admin
Mesajlar
13,702
Puanları
238
Tepkime puanı
12,646
O yıllar ne ses getirmişti ve Tom Cruise posterleri ile süslüydü herkesin duvarları ayrıca albüm şarkıları da çok güzeldi.

Merakla bekliyor olacağım. 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,729
Puanları
93
Yaş
44
Tepkime puanı
2,624
Tom Cruise’lu Top Gun: Maverick’ten Yeni Tanıtım Fragmanı Yayınlandı1986 yapımı Top Gun’ın yıllar sonra gelen devam filmi Top Gun: Maverick’ten yeni tanıtım fragmanı yayınlandı. Tom Cruise’un Maverick rolüyle geri döndüğü film, 26 Haziran’da vizyona girecek.

Vizyona girdiği 1986 yılında gişe rekorları kıran ve sonrasında kült filmler kategorisine girmeyi başaran Top Gun‘ın yıllar sonra çekilen devam filmi, önümüzdeki aylarda sinemaseverler ile buluşacak. Tom Cruise‘un Maverick rolüyle geri döneceği Top Gun: Maverick için tanıtım çalışmalarını sürdüren Paramount Pictures, Amerika’da her yıl en çok izlenen yayınlardan biri olan Super Bowl sırasında filmden yeni bir tanıtım fragmanı yayınladı.

Top Gun’ın uzun yıllardır gündemde olan devam filmini, ilk filmin de yönetmen koltuğunda oturan Tony Scott’ın yönetmesi bekleniyordu. Ancak bu süreçte Tony Scott hayatını kaybedince onun yerine filmi yönetmesi için, Tron: Legacy, Only the Brave gibi filmlerle tanınan ve daha önce Oblivion’da Tom Cruise ile çalışan Joseph Kosinski ile anlaşıldı.

Tom Cruise’lu Top Gun: Maverick, 26 Haziran’da Vizyona GirecekTop Gun’ın yıllar sonra gelen devam filmi, artık tecrübeli bir eğitim pilotu olan Maverick ile yakın arkadaşı Goose’un oğlu Wrigley arasındaki ilişkiye odaklanacak. Goose’un oğlu olan Bradley ‘Rooster’ Bradshaw’a Miles Teller hayat veriyor. Val Kilmer‘ın da ilk filmdeki Iceman rolüyle geri döneceği filmin oyuncu kadrosunda Jennifer Connelly, Jon Hamm, Ed Harris, Glen Powell, Lewis Pullman, Monica Barbaro ve Manny Jacinto gibi isimler de yer alıyor.

Senaryosunu Peter Craig, Justin Marks ve Eric Warren Singer‘ın yazdığı filmin senaryosunda Oscar ödüllü senarist Christopher McQuarrie‘ın da imzası bulunuyor. Yeni Mission: Impossible filmlerinde Tom Cruise ile çalışan ve başarılı oyuncuyla oldukça iyi bir ortaklık kuran McQuarrie, sonradan projeye dâhil oldu ve senaryoyu gözden geçirerek bazı kısımlarda değişiklikler yaptı.

https://www.youtube.com/watch?v=NSmkA7hcNjs

https://www.filmloverss.com/tom-cruiselu-top-gun-maverickten-yeni-tanitim-fragmani-yayinlandi/
 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,729
Puanları
93
Yaş
44
Tepkime puanı
2,624
Tom Cruise'lu "Top Gun: Maverick"in Prömiyeri Cannes Film Festivali'nde Yapılacak

"Top Gun: Maverick" 27 Mayıs'ta sinemalarda!

1986 yapımı "Top Gun" filminin devam halkası "Top Gun: Maverick" uzun süredir merakla bekleniyor. Vizyon tarihi pandemi nedeniyle birkaç kez ertelenen filmin son olarak Cannes Film Festivali'nde prömiyer yapacağı, vizyon tarihinin bu nednele ileriye atıldığı konusunda dedikodular vardı.

Bazıları filmin ertlenmesinin yalnızca Tom Cruise'un yoğun takviminden kaynaklandığını düşünse de "Top Gun: Maverick"in prömiyerinin Cannes Film Festivali'nde yapılacağı doğrulandı. Böylece "Top Gun: Maverick", 30 yıl sonra, 1992'de Ron Howard tarafından yönetilen "Far and Away"in ardından, Cannes'da gösterilen ilk Tom Cruise filmi olacak.

Film, Cannes’daki prömiyerin ardından, 27 Mayıs 2022’de vizyona girecek. Filmin dünya prömiyerinin ise San Diego'da gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Tom Cruise'un, ilk filmde olduğunu gibi Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri Teğmeni Pete Mitchell olarak hayranlarının karşısına çıkacağı filmin konusu kısaca şöyle: Donanmanın en iyi pilotlarından biri olan Pete “Maverick” Mitchell, 30 yıllık hizmetten sonra ait olduğu yerde, cesur bir test pilotu olarak sınırları zorlar ve kendisini yere bağlayacak olan terfiden kaçar. Kendisini Top Gun mezunlarından oluşan bir müfrezeyi o güne kadar hiçbir pilotun görmediği özel bir görev için eğitirken bulur. Belirsiz bir gelecekle ve geçmişinden gelen anılarla karşı karşıya kalan Maverick, en büyük korkularıyla yüzleşmek ve büyük bir fedakarlık yapmasını gerektiren bir göreve gitmek zorunda kalır.

 

Lefty

Yönetici
Co Admin
Mesajlar
13,702
Puanları
238
Tepkime puanı
12,646
Mayıs sonuna az kaldı ve bakalım nasıl bir film çıkacak ortaya?
Merakla bekliyorum.
 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,729
Puanları
93
Yaş
44
Tepkime puanı
2,624

Top Gun: Maverick'ten Son Fragman Yayınlandı

Prömiyerini Cannes Film Festivali'nde yapacak olan Top Gun: Maverick'ten son fragman yayınlandı. 1986 tarihli; Tom Cruise, Tim Robbins, Kelly McGillis, Val Kilmer'in rol aldığı Top Gun filminin 36 yıl sonra gelen devam filmi Top Gun: Maverick'i, Oblivion, Tron gibi filmlerden tanıdığımız Joseph Kosinski yönetiyor.

Filmin senaryosu ise Ehren Kruger (Çığlık 3, Halka, Ghost in the Shell), Eric Warren Singer (American Hustle, The International) ve Christopher McQuarrie (Edge of Tomorrow, Mission: Imposible - Fallout, Olağan Şüpheliler) tarafından kaleme alındı.

Top Gun: Maverick'te Tom Cruise ilk filmde olduğunu gibi Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri Teğmeni Pete Mitchell olarak hayranlarının karşısına çıkıyor. Film oyuncu kadrosunda ayrıca Jennifer Connelly, Val Kilmer, Miles Teller, Ed Haris, Jon Hamm, Glenn Powell, Jean Louisa Kelly gibi isimler yer alıyor.

Filmin konusu kısaca şöyle: Donanmanın en iyi pilotlarından biri olan Pete “Maverick” Mitchell, 30 yıllık hizmetten sonra ait olduğu yerde, cesur bir test pilotu olarak sınırları zorlar ve kendisini yere bağlayacak olan terfiden kaçar. Kendisini Top Gun mezunlarından oluşan bir müfrezeyi o güne kadar hiçbir pilotun görmediği özel bir görev için eğitirken bulur. Belirsiz bir gelecekle ve geçmişinden gelen anılarla karşı karşıya kalan Maverick, en büyük korkularıyla yüzleşmek ve büyük bir fedakarlık yapmasını gerektiren bir göreve gitmek zorunda kalır.


 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,729
Puanları
93
Yaş
44
Tepkime puanı
2,624
"Top Gun: Maverick"in Yönetmeni, Meg Ryan ve Kelly McGillis'in Devam Filmi İçin Geri Dönmesini İstememiş

Yönetmen Joseph Kosinski verdiği bir röportajda "her hikayenin geriye dönüp bakmasını istemediğini" açıkladı.

2022 yazının en çok beklenen filmlerinden biri olan "Top Gun: Maverick"in şimdiden hem 2022'nin hem de bazı eleştirmenlere göre tüm zamanların yaz mevsimi gişe rekorlarını kıracağı düşünülüyor. Dünya prömiyerini geçen hafta San Diego'da yapan, Cannes'daki prömiyerinin ardından ise seyircilerle buluşacak olan devam filminde ilk bakışta göze çarpan bazı eksiklikler var. 1986 yapımı ilk film "Top Gun"daki kadın başroller devam filminde yer almıyor.

Filmin yönetmeni Joseph Kosinski, Insider'a verdiği röportajda, "Her hikayenin her zaman geçmişe bakmasını istemedim. Yeni karakterler tanıtmak önemliydi" diyerek ilk flmdeki bazı önemli krakterleri filmin dışında bırakma kararını savundu.

"Top Gun: Maverick" Tom Cruise'un ikonik deniz havacısı Pete "Maverick" Mitchell karaterini takip ediyor ve merhum arkadaşı Goose'un oğlu Teğmen Bradley Bradshaw (Miles Teller) nam-ı diğer Rooster da dahil olmak üzere TOPGUN mezunlarından oluşan bir müfrezeyi tehlikeli bir görev için eğitmesini anlatıyor.

Yeni karakter Rooster, "Maverick"in duygusal dönüm noktası olduğu için, hikaye doğal olarak ilk filmde Meg Ryan tarafından oynanan, Goose'un eşi ve Rooster'ın annesi olan Carole karakterini içeriyor. Fakat ne Ryan ne de Maverick'in ilk filmdeki sevgilisini canlandıran Kelly McGillis filmde rol alıyor.

McGillis 2019'da Entertainment Tonight'a görünüşü nedeniyle rol için kendisine yaklaşılmadığını söylemişti: "Yaşlıyım, şişmanım ve yaşıma uygun görünüyorum. Ve tüm sahnenin konusu bu değil."

Bunun yerine "Maverick", Jennifer Connelly tarafından oynanan Penny Benjamin'i hikayeye dahil ediyor. Penny karakteri ilk filmde sadece "Amiralin kızı" olarak anılıyordu. Kosinski, "Bahsedildiğini duyduğumuz ancak daha önce hiç görmediğimiz bir karakter olan Penny Benjamin, Jennifer Connelly'i bu filme dahil etmek için harika bir fırsattı. Devam filmi için Penny, Maverick'in öğretmenlik yaptığı uçuş okulunun yakınında bir barı olan bekar bir anne" açıklamasını yaptı.

Orijinal yıldız Val Kilmer, "Iceman" Kazansky rolünü yeniden canlandırıyor, fakat "Top Gun: Maverick" kadrosunda ayrıca yeni yüzler olarak Glen Powell, Jay Ellis ve Monica Barbaro da yer alıyor. Ekran dışında Lady Gaga, yeni şarkısı "Hold My Hand" ile "Top Gun" evrenine katılıyor. Ayrıca Oscar ödüllü Hans Zimmer da film müziklerine katkıda bulundu.

"Top Gun: Maverick" 27 Mayıs'ta sinemalarda! 
Üst Alt