The Northman

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,729
Puanları
93
Yaş
44
Tepkime puanı
2,650
Robert Eggers'ın Zengin Kadrolu "The Northman"i Dev Prodüksiyonlu Olacak

Robert Eggers, The Northman hakkında konuştu.
The Lighthoouse ile başarısını yükselten yönetmen Robert Eggers, gelecek projesi olan The Northman hakkında konuştu. Bir viking hikayesini anlatacak olan film, Eggers'ın söylediklerine göre şimdiye kadar çekmiş olduğu filmlere kıyasla büyük bütçeli bir prodüksiyona sahip olacak.

The Witch ile harika bir çıkış yakalayan, The Lighthouse ile kendini diğer korku filmi yönetmenlerinden ayırarak imzasını oluşturan Robert Eggers, yeni filmi The Northman hakkında konuştu. Yönetmen şu sözleri sarf etti: "Bir şeyler üzerinde çalışan çok küçük bir ekip var. Zırh ustaları karakterler için zırh üretmeye devam ediyor. Prostetikler yapılıyor. Ben de görüntü yönetmeni ve storyboard sanatçısı ile çalışıyorum. Bazı şeylerin yapılması gerekiyor. Lokasyon yöneticimiz, sık sık henüz yarısı inşa edilmiş olan set mekanlarını kontrol ediyor. Filmde birçok lokasyon var. Yani sık sık izcilerle birlikte yeni mekanlar bulmaya ya da bulduğumuz ve set kurduğumuz mekanları yeniden değerlendirmeye gidiyoruz. Bu dünyayı tasarlıyoruz, köyleri inşa ediyoruz, binlerce kostüm ve prostetik yapıyoruz. Eğitilmeye ihtiyacı olan atları eğitiyoruz. Sahneleri tasarlıyoruz. Genellikle görsel efektlerin, hayvanların ya da dublörlerin olduğu sahnelere storyboard yaparım; tüm departmanların aynı anda çalışabilmesi için gereklidir. Ama bu filmde bir teknede olmayan ya da ekstra olmayan çok az sahne var. Filmin çoğu için çok fazla zaman alan storyboard yapıyoruz ve bu boş zamanda çalışmaya devam ediyoruz."

İzleyicisini uzak bir tarihe götürecek olan The Northman "10. yüzyıl İzlanda'sında geçen bir Viking intikam destanı" olarak tanımlanıyor. Filmin oyuncu kadrosunda yönetmenin The Lighthouse'ta da çalıştığı usta oyuncu Willem Dafoe, Big Little Lies dizisinin yıldızı Nicole Kidman, Eggers'ın The Witch'te başrol yaptığı genç ve yetenekli oyuncu Anya Taylor Joy, IT filmlerinin yıldızı Bill Skarsgard ve The Little Drumer Girl, Big Little Lies, Long Shot, Melancholia gibi birçok yapımda karşımıza çıkan Alexander Skarsgard ve Dracula dizisiyle beğenileri kazanan Claes Bang bulunuyor.


 
  • Beğen
Tepkiler: X

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,729
Puanları
93
Yaş
44
Tepkime puanı
2,650

Robert Eggers’ın Heyecanla Beklenen Yeni Filmi The Northman Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İlk uzun metrajlısı olan The Witch ile son yılların en iyi korku filmlerinden birine imza atan Robert Eggers, 2019 yılında da The Lighthouse ile adından övgüyle söz ettirmeyi başardı. 1920’li ve 1940’lı yılların ekipmanlarını kullanarak 35 mm kamerayla siyah beyaz olarak çektiği The Lighthouse filmi hem eleştirmenler hem de sinemaseverler tarafından beğeniyle karşılanan Eggers, yeni filmi The Northman ile sinemalara dönmeye hazırlanıyor.

Gerek Eggers imzası taşıması, gerek bir araya getirdiği ekiple bu yılın en heyecan verici filmlerinden The Northman için heyecanlı bekleyişimiz sürerken, film hakkında şu ana kadar ortaya çıkan detayları derledik.

The Northman Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Konusu

The Northman, izleyicileri 10. yüzyılın başına götürecek ve öldürülen babasının intikamını almaya kararlı olan bir Viking prensinin hikâyesini anlatacak. Claes Bang’in mart ayında verdiği bir röportajda paylaştığı bilgilere göre film, İskandinav efsanelerindeki Prens Amleth’in hikâyesinden uyarlanıyor. William Shakespeare’in Hamlet oyununun esin kaynağı olan Prens Amleth efsanesi, babasını öldüren, annesini ise kaçıran amcasından intikam almak isteyen bir Danimarka prensinin hikâyesini anlatıyor.

Oyuncu Kadrosu

Hikâyenin merkezinde yer alan Viking prensine Melancholia, True Blood, Big Little Lies gibi yapımlarla tanınan Alexander Skarsgård hayat veriyor. Oyuncu kadrosunda Skarsgård’a Nicole Kidman, Willem Dafoe, Anya Taylor-Joy, Claes Bang, Ethan Hawke, Björk ve Kate Dickie gibi önemli isimler eşlik ediyor. Filmde Björk’ün kızı Ísadóra Bjarkardóttir Barney de rol alıyor.

Nicole Kidman ve Ethan Hawke, filmde Kral ve Kraliçeye hayat veriyor. Filmin kötü karakteri olacağı tahmin edilen amcayı ise Claes Bang canlandırıyor.

İlk duyurulduğunda Bill Skarsgård‘ın da filmde rol alacağı açıklanmış olsa da, genç oyuncunun takvimi uymadığı için projeden ayrılması gerekti.

Kamera Arkasında Kimler Var?

Robert Eggers, filmin senaryosunu İzlandalı şair ve yazar Sjón ile birlikte kaleme aldı. Görüntü yönetmeni koltuğunda ilk iki filminde de Eggers ile çalışan ve The Lighthouse ile Oscar adaylığı kazanan Jarin Blaschke oturuyor. Filmin kurgusunu ise Louise Ford yapıyor. Blaschke gibi Ford da ilk iki filminde de yönetmenle çalışmıştı. Eggers, sanat yönetmeninden kostüm tasarımcısına her departmanda The Witch ve The Lighthouse filmlerinde birlikte çalıştığı ve beraber harika işler çıkardığı sinemacıları ve sanatçıları yeniden bir araya getiriyor.

Çekimleri

Filmin çekimlerine 2020’nin mart ayında başlanması planlanıyordu. Ancak pandemi nedeniyle tüm dünyada prodüksiyonlar sekteye uğrayınca The Northman’ın çekim tarihi de ertelendi. Nihayet ağustos ayında başlayan çekimler aralık ayında tamamlandı. Şu sıralar film post-prodüksiyon aşamasında.

Oyuncuların Açıklamaları

Daha önce The Witch filminde de yönetmenle çalışan Anya Taylor-Joy, The Northman’ın dünyaya daha önce görmedikleri bir şey sunacağını söyledi. Nicole Kidman, filmin kendisini çok korkutmuş olduğunu söyledi ve “Sakin duruyor olabilirim ama aslında neler hissettiğimi anlayamazsınız” ifadelerini kullandı.

Vizyon Tarihi

The Northman için henüz bir vizyon tarihi belirlenmemiş olsa da çekimlerin tamamlanmış olması, filmi bu yıl izleyebileceğimizi gösteriyor. The Northman’ın Venedik veya Toronto gibi sonbaharda düzenlenecek bir festivalde dünya prömiyerini yapma ihtimali yüksek. Cannes’da prömiyer yapma ihtimali daha düşük olsa da, imkânsız değil. Zira pandemi şartları nedeniyle Cannes Film Festivali’nin temmuz ayına kadar erteleneceği konuşuluyor. Bu da The Lighthouse gibi The Northman’ın da prömiyerini Cannes’da ihtimalini ortaya çıkarıyor.


 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,729
Puanları
93
Yaş
44
Tepkime puanı
2,650
The Witch çok iyidi,kurgusu,görüntü kalitesi,müzikler.bakalım bu film nasıl olacak.
 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,729
Puanları
93
Yaş
44
Tepkime puanı
2,650

Robert Eggers’ın Yeni Filmi The Northman, 8 Nisan 2022’de İzleyici ile Buluşacak

The Witch ve The Lighthouse’un yönetmeni Robert Eggers’ın heyecanla beklenen yeni filmi The Northman, 8 Nisan 2022’de izleyici ile buluşacak. Filmde Alexander Skarsgård, Anya Taylor-Joy, Nicole Kidman, Ethan Hawke, Willem Dafoe gibi isimler rol alıyor.

İlk uzun metrajlısı olan The Witch ile son yılların en iyi korku filmlerinden birine imza atan Robert Eggers, 2019’da da The Lighthouse ile adından övgüyle söz ettirmeyi başardı. The Lighthouse’un ardından zaman kaybetmeden bir sonraki projesine geçen Eggers, The Northman adını taşıyan yeni filmi ile sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Gerek Eggers imzası taşıması gerek oyuncu kadrosuyla hazırlık aşamasındaki en heyecan verici projeler arasında yer alan The Northman için heyecanlı bekleyiş sürerken, filmin izleyici ile buluşacağı tarih belli oldu. İzlemek için sabırsızlandığımız film, ABD’de 8 Nisan 2022’de vizyona girecek. Filmin Türkiye vizyon tarihi belirsizliğini koruyor olsa da, Focus Features tarafından belirlenen bu tarih, Türkiye’de vizyona sokulması hâlinde filmi 2022’nin nisan ayında ya da buna yakın bir tarihte sinemalarda izleyebileceğimizi gösteriyor.

10. yüzyılda geçen ve bir Vikingin intikam hikâyesini anlatan filmin oyuncu kadrosunda Alexander Skarsgård, Nicole Kidman, Willem Dafoe, Anya Taylor-Joy, Ethan Hawke Björk, Claes Bang ve Kate Dickie gibi önemli isimler yer alıyor.

Robert Eggers İmzalı The Northman, 2022’de Vizyona Girecek

Eggers’ın senaryosunu İzlandalı şair ve yazar Sjón ile birlikte kaleme aldığı film, izleyicileri 10. yüzyılın başına götürecek ve öldürülen babasının intikamını almaya kararlı olan bir Viking prensinin (Alexander Skarsgård) hikâyesini anlatacak.

Claes Bang’in mart ayında verdiği bir röportajda paylaştığı bilgilere göre film, İskandinav efsanelerindeki Prens Amleth’in hikâyesinden uyarlanıyor. William Shakespeare’in Hamlet oyununun esin kaynağı olan Prens Amleth efsanesi, babasını öldüren, annesini ise kaçıran amcasından intikam almak isteyen bir Danimarka prensinin hikâyesini anlatıyor.

Daha ilk filmleri olan The Witch ve The Lighthouse’ta usta işi eserler ortaya koyan, özellikle de filmlerin geçtiği dönemi başarıyla yansıtmasıyla övgü toplayan Eggers’ın heyecanla bekleniyor.


 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,729
Puanları
93
Yaş
44
Tepkime puanı
2,650

Robert Eggers İmzalı The Northman Filminden İlk Fragman Yayınlandı

The Lighthouse ve The VVitch yapımlarıyla adından söz ettiren Robert Eggers’ın merakla beklenen yeni filmi The Northman’den ilk fragman yayınlandı.

The Lighthouse ile adından bir kez daha söz ettiren Robert Eggers, duyurulan yeni filmi The Northman ile geri dönüyor. Filmden beklentimizin boşa olmadığını kanıtlar nitelikte bir ilk fragman yayınlandı.

Yönetmenin The VVitch ve The Lighthouse’dan sonraki üçüncü uzun metrajlısı olacak yapım, bir Viking’in intikam hikâyesini konu alıyor. Lakin içerdiği gerilim unsurları ile öne çıkan yapım, Eggers’in kendine has tarzının bu filmde de izlenebileceğini gösteriyor. Taht kavgası, aile içi dram ve intikam hikâyesi ile harmanladığı gerilim, fragmanın öne çıkan en büyük özelliği.

Heyecanla Beklenen The Northman’in Fragmanı Yayınlandı!

The Northman ayrıca oyuncu kadrosu ile de dikkat çekiyor. Alexander Skarsgård, Anya Taylor-Joy, Nicole Kidman, Ethan Hawke, ve Willem Dafoe gibi başarılı oyuncular, The Northman filminin oyuncu kadrosunda yer alıyorlar. Ayrıca 2000 yılındaki Lars von Trier yapımı Dancer in the Dark’dan beri beyazperdeden uzak kalan ünlü şarkı yazarı Björk de filmin oyuncu kadrosunda yer alıyor.
The Northman 22 Nisan 2022 tarihinde izleyici ile buluşacak.


 

Divine Heart

Emektar Üye
Mesajlar
9,729
Puanları
93
Yaş
44
Tepkime puanı
2,650
Robert Eggers İmzalı "The Northman"den İlk Altyazılı Fragman!

Bir Viking intikam destanını anlatan filmin başrollerinde Alexander Skarsgård, Nicole Kidman ve Willem Dafoe var.

2015 yapımı "The Witch" ve 2019 yapımı "The Lighthouse" filmleriyle büyük beğeni toplayan Robert Eggers'ın üçüncü uzun metraj filmi "The Northman"den Türkçe altyazılı ilk fragman yayınlandı. 10. yüzyıl İzlanda'sında geçen bir Viking intikam destanını konu edinen filmin oyuncu kadrosunda Alexander Skarsgård, Nicole Kidman, Willem Dafoe, Anya Taylor-Joy, Ethan Hawke, Björk, Hafþór Júlíus Björnsson gibi yıldız isimler yer alıyor.

Robert Eggers, The Northman'ın senaryosunu İzlandalı şair ve yazar Sjón ile birlikte kaleme aldı. Filmin çekimleri 2020 yılının Mart ayında Kuzey İrlanda'da başlamıştı ancak bundan kısa süre sonra Covid-19 pandemisinin patlak vermesiyle çekimler durdurulmuş ve ertelenmişti.

Eggers, The Northman'ın oyuncularından Anya Taylor-Joy ile The Witch'te, Willem Dafoe ile ise The Lighthouse'ta birlikte çalışmıştı. Yönetmen, filmde yalnızca bu isimlerle değil daha önceki projelerinde birlikte çalıştığı ve The Lighthouse ile Oscar adaylığı elde eden görüntü yönetmeni Jarin Blaschke ve kurgucu Louise Ford ile bir araya geldi. Filmin yapımcılığını ise Mark Huffam, Lars Knudsen ve Arnon Milchan üstleniyorlar.

Yalnızca iki uzun metraj filmi olmasına rağmen korku ve gerilim türündeki ustalığını ispatlayan Eggers'ın filmi, hayranları tarafından büyük bir merakla bekleniyor. The Northman, 8 Nisan'da sinemalarda!


 
Üst Alt