sohbet odaları

Sperm hızı düşük erkeklere 'domates' müjdesi!

Abaris

Yönetici
Yönetici
Katılım
24 Mayıs 2016
Mesajlar
34,756
Puanları
93
Tepkime puanı
1,828
Domatese rengini veren 'likopen'in, sperm kalitesini hem şekil hem de yüzme kapasitesi açısından artırdığı kanıtlandı. Yakın gelecekte anormal sperm üretimine ve fonksiyonuna bağlı problemlerin çoğu, girişimsel tedavilere gerek kalmadan çözülebilecekKadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op.Dr. Betül Görgen, İngiltere’deki Sheffield Üniversitesi’nde yapılan araştırmanın detayları hakkında şu bilgileri verdi: "12 haftalık çalışma süresince 19-30 yaş arasındaki sağlıklı gönüllülerden oluşan katılımcıların yarısı günde 14 mg laktolikopen, geri kalan yarısı da plasebo kullandı.katılımcıların yarısı günde 14 mg laktolikopen, geri kalan yarısı da plasebo kullandı.

2
Yüzde 40 artış sağladı

Yüzde 40 artış sağladı
Ne araştırmacılar ne de gönüllü katılımcılar kimlerin laktolikopen kimlerin plasebo aldığını bilmiyorlardı. Çalışmanın başında ve sonunda katılımcılardan sperm örnekleri alındı.

Laktolikopen kullanan katılımcılarda sperm hareketi hızındaki artış ve morfolojik düzelme oranı yüzde 40 olarak saptandı.


3
Bu farkı beklemiyorduk

'Bu farkı beklemiyorduk'
Sheffield Üniversitesi Onkoloji ve Metabolizma Bölümü’nden Prof. Allan Pacey, çalışmanın sonunda tablet kullanan ve kullanmayanların sperm parametreleri arasındaki bu farkı gerçekten beklemediklerini açıkladı.

4
İnanılmazdı

'İnanılmazdı'
Hatta sonuçları gördüklerinde nerdeyse sandalyeden düşmek üzere olduğunu belirtti.Spermlerde görülen hareket ve morfolojik açıdan düzelme inanılmazdı."


5

Bu çalışmanın bir sonraki adımının daha çok katılımcıyla ve bebek sahibi olmaya çalışan çiftler üzerinde yapılması gerektiğini belirten Op.Dr. Betül Görgen, ilk basamaktan elde edilen olumlu sonuçların yeni yapılacaklar açısından umut verici olduğunu sözlerine ekledi.


Alıntı
 

climax

Yazar
Katılım
2 Mart 2014
Mesajlar
9,231
Puanları
93
Yaş
44
Tepkime puanı
1,282
Yav bu böyle bişey değil.
Hep aynı hata yapılıyor.
Mesela sallıyorum "sikernetin" proteini androjenik ve zulema meyvesinde bol.
Biz zulema meyvesini yiyince sikernetin pratikte işe yaramayabilir. Çünkü biz onu sindirir ve proteinleri denatüre ederiz. Önemli olan bu proteini vücutta sentez etmek veya sindirim sisteminde etkilenmeyecek ve bozulmayacak şekilde vücuda sokmak.
 
  • Beğen
Tepkiler: X

Noah

Platin Üye
Katılım
28 Aralık 2014
Mesajlar
14,212
Puanları
93
Tepkime puanı
957
Kanıp inanıp da hormonlu domatesleri yemeyin meme yapar. Tavuk ve domates organik değilse sonra başa iş açar uğraşırsınız valla.
 
  • Beğen
Tepkiler: GeN

Karma

Platin Üye
Katılım
7 Eylül 2015
Mesajlar
17,872
Puanları
93
Tepkime puanı
663
sevişgen tarafım
her yerde kendini belli ediyor
balkonda domates var
domates
gel kız buraya
haha
 

aegishjalmur

Gümüş Üye
Katılım
3 Şubat 2014
Mesajlar
5,086
Puanları
93
Tepkime puanı
675
Üzerine biraz da soğan ve nar ekşisi ekledin mi... miss
 

melnur

Bronz Üye
Katılım
8 Aralık 2017
Mesajlar
2,459
Puanları
63
Yaş
60
Tepkime puanı
158
Haydin millet domatese hücum!!!
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 25, Misafir: 15)

Üst