Sitenizin trafiğini arttırmak için 6 tüyo

Xander

Emektar Üye
Katılım
Mart 22, 2019
Mesajlar
1,343
Puanları
93
Konum
istanbul
Tepkime puanı
1,080
Önce planlar yapıldı. Kaynak sağlandı. Domain ne olsun kararsızlığının ardından nihayet domainin ne olacağına karar verdik. Ancak bu defa sitenin scripti ne olmalı sorusunu sormaya başladık. Tabi ya en önemli meselelerden biri de bu. Wordpress mi kursak yoksa özel script mi kodlatsak. Veya hazır kodlanmış bir script mi satın alsak.. Bunda da bir karar verdik ve sitemize nihayet girebiliyoruz.

Evet biz siteye girebiliyoruz ama siteyi başkaları nasıl ziyaret edecek?

Sitenize gelecek kişilere bir davetiye yöntemi var aslıda ama çok masraflı olduğundan biz ücretsiz olarak, masrafsız bir biçimde siteye trafik (ziyaretçi) çekmenin 6 yolunu sizlerle paylaşalım.
site-analytics-hit.png
1. Twitter'i kullanın
Güncel TT'leri (Trent olmuş başlıkları) sizlere sunması ile gündemde olan konuları görebileceğiniz bir platform olan Twitter hesabınıza girerek bu hashtagları da yazarak paylaşım yapmanız durumunda hashtaglare tıklayanlar sizin de paylaşımlarınızı görecektir.

2. Hashtagify ile hashtagları bulun
Hashtagify, Twitter ve Instagram için açılmış en popüler hashtagları bulmanızı sağlar. Sizin anahtar kelimenizle ilgili hashtagların popüleritesini de görmenize olanak sağladığından, paylaşım yapmadan önce buradan faydalanmanızı tavsiye ederiz.

3. TweetDeck ile sosyal medya panosunda yer bulun
İlk olarak sosyal medya platformu Twitter'in TweetDeck sayfasını kullanmanızı öneriyorum. Paylaşımları buradan yaptığınızda paylaşımlarınız Twitter panosuna düşüyor ve sizi takip etmeyen kitle de bu paylaşımdan haberdar oluyor.

TweetDeck, aslında bir Twitter uygulaması değildi. Ancak o kadar popüler oldu ki, Twitter, TweetDeck'i satın almak zorunda kaldı. Bir süre sonra da TweetDeck, Twitter'e entegre hale getirilerek kullacılara sunuldu. Şu anda TweetDeck sosyal medya Twitter'in en çok kullanılan özelliklerinden biri haline geldi.

4. Facebook gruplarına katılın
Sizin sitenizin ilgi alanına giren konuyla ilgili en az birkaç tane Facebook grubu oluşturulmuş olabileceğini unutmayın. Kapalı gruplara üye olun ya da açık gruplarda paylaşım yaparak, ilgili kişilerin sitenize girmesini sağlayın. Eğer sitenizin olduğu kategori ile ilgili bir Facebook grubu oluşturulmamışsa daha da iyi aslında. Çünkü o konuda kullanıcılara siz öncü olabilirsiniz. Grup sizin kontrolünüzde olur ve sitenize gelebilecek büyük bir potansiyeli keşfedebilirsiniz.

5. Pinterest gruplarına girin
Özellikle görsel paylaşımlar konusunda en etkili sosyal medya sitesi olan Pinterest'te reklam yapmanız adeta teşvik ediliyor. Sitenizdeki ürünlerle ilgili gruplarda yapabileceğiniz görsel paylaşımlara rağbet edileceğinden hiç şüphe duymayın. Hatta Pinteres hesabınız yoksa kesinlikle bir Pinteres hesabı açın ve hesabı geliştirmek için paylaşımlara başlayın.

6. Google Alert ile yeni konulara yorum yapın
Sizin sitenizin içeriği ile ilgi Google Alerts - Monitor the Web for interesting new content sayfasına girerek anahtar kelimelerinizle ilgili yeni yayımlanmış konuların size haber verilmesini sağlayın. Örneğin az önce yayımlanmış bir sayfada sizin sitenizde yer alan ürünlerden bahsediliyor. Hemen sayfaya girin ve sitenizdeki olan içerikle ilgili bilgilendirmede bulunun. Bunu yaparken çok sık link eklememeye dikkat edin.
 

Bardak

Bronz Üye
Katılım
Haziran 20, 2015
Mesajlar
4,099
Puanları
93
Tepkime puanı
968
Yabancı dillerdeki siteler için en iyisi pinterest
 

Xander

Emektar Üye
Katılım
Mart 22, 2019
Mesajlar
1,343
Puanları
93
Konum
istanbul
Tepkime puanı
1,080
Yabancı dillerdeki siteler için en iyisi pinterest

Tabiki bu tercihe göre değişiyor, Pinterestten spam yaparak para kazanacaksanız bir gün ban yiyeceğinizi bilmeniz ve kendinizi alıştırmanız gerekiyor. Ne kadar geç ban yerseniz sizin için kazanç o kadar fazla artacaktır. Bu nedenle çeşitli denemelerle bu süreyi uzun tutabilirsiniz. Örneğin pin sürenizi önceleri 10 dakika, pin sayısı fazlalaştığı zaman 30 ve 60 dakikalara çekebilirsiniz. Bu sizin ban yemenize engel olmasada ben faydası olduğunu düşünenlerdenim. Ayırca pinterest hesabınıza sürekli girmemenizi öneririm bu durumda ban yeme olasılığınız artacaktır. Buda şuan için Türkiye'de pek yaygın bir durumda değil zamanla yaygınlaşır. yurtdışı sunucularından Contabo'yu önerebilirim.
 
Son düzenleme:

Bardak

Bronz Üye
Katılım
Haziran 20, 2015
Mesajlar
4,099
Puanları
93
Tepkime puanı
968
Tabiki bu tercihe göre değişiyor, Pinterestten spam yaparak para kazanacaksanız bir gün ban yiyeceğinizi bilmeniz ve kendinizi alıştırmanız gerekiyor. Ne kadar geç ban yerseniz sizin için kazanç o kadar fazla artacaktır. Bu nedenle çeşitli denemelerle bu süreyi uzun tutabilirsiniz. Örneğin pin sürenizi önceleri 10 dakika, pin sayısı fazlalaştığı zaman 30 ve 60 dakikalara çekebilirsiniz. Bu sizin ban yemenize engel olmasada ben faydası olduğunu düşünenlerdenim. Ayırca pinterest hesabınıza sürekli girmemenizi öneririm bu durumda ban yeme olasılığınız artacaktır. Buda şuan için Türkiye'de pek yaygın bir durumda değil zamanla yaygınlaşır.
Evet dehşet para kazandılar ve kazanmaya devam ediyorlar spam işte bi ara bulaşayım dedim vicdanım el vermedi haram olduğunu düşündüğümden yanaşmadım :d
 

Xander

Emektar Üye
Katılım
Mart 22, 2019
Mesajlar
1,343
Puanları
93
Konum
istanbul
Tepkime puanı
1,080
Evet dehşet para kazandılar ve kazanmaya devam ediyorlar spam işte bi ara bulaşayım dedim vicdanım el vermedi haram olduğunu düşündüğümden yanaşmadım :d

Eğer düşünüyorsan, sana yardımcı olurum 2 veya 3 ayda vicdanın sesi, Güney Kore sahillerinde guneslenirken temizlenir :)
 
Üst