sohbet odaları

Senide unutmadık bugün...

YouLosT

Kayıtlı Üye
Kardeşim eve gelene kadar o yeniden ayağa kalkana kadar bu kazağı çıkarmayacağım. Kardeşim gelmeden bu kazağı ahdım olsun çıkarmam. Kardeşim gelene kadar üzerimdekileri indirmeyeceğim yemin ettim. Annesizlik böyle bir şey ben herkese söylüyorum annenizin kıymetini bilin ki böyle olmasın. Anneniz olsa böyle olmaz çünkü olsa sahip çıkar. Annem başkasıyla evlendi bizi bırakıp gitti"kimler hatırlar bu haberi bilemiyorum. Bu benim değil daha13 yaşında bir çocuğun haykırışı.Kucuk yaşta anneleri başka erkek için terk ettiği kardeşlerine annelik yapan Hatice `nin yürek sızlatan sozleriydi. Seninde anneler günün kutlu olsun yüreği güzel çocuk.. Hani bazen düşünüyorum da böyle annelerde olacağına hic anne olmasınlar daha iyi. Ne istedin o 4 çocuktan, daha 13 yaşında bir kız çocuğu ne derece annelik yapabilir? Evlenmek Allah'ın emri ama bakmayacak ortada bırakacaksan çocuk yapmayacak ortada bırakmayacaksın. Anne olmak farklı bir duygu anne olmasamda etrafımdan duyduğum kadarıyla.. E be kadın senin duyguların mi alınmış, hiç mi için sızlamadı evlatlarının bu hallerini görünce? Anne olmak aslında cinsiyet değilde karakter meselesi. Benim babam hem annemdi hem babam. Bir erkek bile analık yapabiliyorsa annelik zor iş demeyin boşuna.. 13 yaşında bir çocuk annelik yapabiliyorsa siz kendini bilmez bir kaç kadın dönün söyle aynaya bir bakın ve kendinizden utanın. Annelik kutsal bir görevdir. Annelik hissetmektir, evladının acıdığı her yarasına dokunabilmek sarabilmektir, evladını gururla yükseltmek destek olmaktır, yanlış mı yolu doğru yola çevirmektir... Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum hazır değilseniz anneliğe etrafınızdaki insanların yorumlarını dinlemeyin. Anne olmadan farkedemezsin dediklerini çok duydum siz emin olmalısınız siz. Aslında söylenecek o kadar söz var ki yazarken içim sızlıyor, böyle bir günde bu şekilde yazılar kaleme almak bir kadın olarak çok utanç verici. Sukretmemiz içinde böyle haberleri göz ardı etmemek gerekiyor

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)