Şeffaf Oda 76.Hafta Konuğu Run

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sanem

Yönetici
Supervisor
Merhabalar Değerli IF.COM.TR Kullanıcılarımız;

@Run arkadaşımız 76.Hafta Şeffaf Oda Konuğumuz olmuştur, kendisine teşekkür ediyoruz.
Konumuz 12.1.2022 tarihine kadar açık kalacaktır.

Şeffaf Oda Haftanın Konuğuna soru soran kullanıcılarımızın ve konuğumuzun uyması gereken kurallar,

Tanımak istediğiniz kişiyle ilgili aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.
Sorulara cevap verme hakkı kişide saklı oldugundan üsteleyerek aynı soruyu sormayınız.
Alaycı, alakasız sorular sormaktan kaçının. Konu içinde ikili tartışmaya girmeyiniz.
Önceden sorulmuş soruları sormamaya özen gösteriniz.
Kendi adına açılan konuda kişiye sorulan soruya yalnız o cevap vermelidir.Diğer üyeler onun adına yanıt vermemelidir.

Not:Soru sormak istemeyen kullanıcılarımız konuğumuz hakkında düşündüklerini genel ahlak kuralları çerçevesinde iletebilirler.

Bilgi: Kurallarımız açık ve nettir, uymayan arkadaşlarımıza gerekli işlemler yapılacaktır

• Beğen
Tepkiler: Aze

aegishjalmur

Yılın EN’i
Bana adanayı anlat, çok özledim

Nilda

Gümüş Üye
oha run :)))))))))) senden forumun yarısından fazlası nefret ediyor bencek sen onlarının yarısının iki fazlasının üç katından daha akıllısın :))) sorum yok

Sirius

Altın üye
Bu şarkı hakkında düşüncelerin dkfk

Run

Exilium
Prens Üye
Bana adanayı anlat, çok özledim
Selam Serkan, Adana'nın değişmeyen tek şeyi şehrin atmosferi. Biraz fazla kalabalık olmaya başladı, hâlâ çok göç alıyor ve Suriyeli sayısı da azımsanmayacak kadar fazla.
Büyük saat eski dokusunu kaybetti maalesef, çarşı içerisinde düzenlemeler yapıldı trafik yoğunluğu yüzünden. Orada yapılan rakı festivali de engellendi bir süre önce, ama hâlâ sabah beşte ciğer yemek için harika bir yer.
Menderes (sevgi adası) eski dokusunu kaybeden bir yer daha, lunapark vs vs yok oldu denilebilir. Yeni lüks restoranlar açıldı, tek güzel olay şey yol düzenlemesi. Bici bici, salep ve kaynamış darı satışları devam ediyor :)
Karataş ve yumurtalık eski halinden güzel, denizleri girilebilir düzeye geldi ama çok kalabalık olduğu için uzak duruluyor.
Eskiden DSİ'nin orada ki çamlığı kimse bilmez ve bizim tayfa yalnız takılır keyif yapardık, şimdi oralar bile insan kaynıyor :) değişmeyen şey gölün güzelliği, hâlâ çok güzel gerçekten.
Yemekler çok güzel ama Adana'da bile artık dışarıda yemek yemek pahalı, şırdan olmuş sanki altın :) şalgam Ali Göde'den ve arada Doktor'dan içiyorum. Salça, turşu, baharat evde yapmaya devam ediyor millet, yazın damlar kıpkırmızı.
Damda uyumaya devam cibinnik kurup :) kanalda yüzme öğrenmeye devam ediyor çocuklar. Dikenli incir pek bilmezler ama ben bayılırım, muzlu süt uçtu gitti çok pahalı artık..
Yeni Adana stadı yapıldı eski 5 Ocak yıkıldı.
Birgün gelirsen görüşmek isterim, sormak istediğin bir şey varsa da cevap veririm. Öyle bir genel değerlendirme yaptım.
Teşekkürler @aegishjalmur

Run

Exilium
Prens Üye
merhaba run bey. size kısa boylu diyen o kadına söylemek istediğiniz bi şey var mı?
Merhaba canım, insan biraz seksili şeyler sorar bu ne böyle :)
Bana kısa boylu kim dedi ya o bölümü kaçırdım sanırım. Daha önce de dedim klâsik Türkiyeli erkeği 1,75 boyum :) uzun değilim, kısa da sayılmaz. Ortalama işte, üstelik yaşlandıkça çekiyor boy.. saç da yok bu da boy da dezavantaj yaratıyor ahaha.

Bana kısa boylu diyen kadın kim hemencecik kendini belli etsin lütfen ve ona bir bilmece soruyorum.
Ufacık boylu, kadife donlu?

Teşekkürler @İç Oğlanı

Run

Exilium
Prens Üye
oha run :)))))))))) senden forumun yarısından fazlası nefret ediyor bencek sen onlarının yarısının iki fazlasının üç katından daha akıllısın :))) sorum yok
Merhaba dombilinin kâbusu :)
Kimin beni sevmediğini değil de kimlerin sevip iyi iletişim kurduğunu önemsiyorum. Kimseyle kişisel bir sorunum ya da problemim yok, sosyolojik etkenler sebebiyle çok yakın olmadığım kişiler var.
Herkes tarafından sevilen kişiler zaten samimiyetsiz ve çıkarcı insanlardır. Ben tanıdıkça sevilirim, bazıları da uzaktan uzağa.
Kendine iyi bak @Nilda hanım, teşekkürler.

Run

Exilium
Prens Üye
Bu şarkı hakkında düşüncelerin dkfk
Selam Sirius, şarkıyı ilk kez dinledim. Arada rap şarkıları dinliyor olsam da sanırım popüler olanları takip ediyorum. Şarkının sözlerini de bulup okudum, bir yandan da dinledim. İlk dinlediğim de zaten "run run" hemencecik dikkatimi çekti.
Onun dışında her rap şarkısında olduğu gibi güzel göndermeler var, bahsi geçen "gacı" nasıl bir darlama yapmış acaba :) bu kadar dilinden düşmemiş.
Şarkıdan da anlaşılacağı üzere, fazla darlama yapmayalım, yaşam alanlarına müdahale etmeyelim, yoksa şarkılara beste olunuyor bak.
yeah yeah teşekkürler @Sirius

Sirius

Altın üye
Selam Sirius, şarkıyı ilk kez dinledim. Arada rap şarkıları dinliyor olsam da sanırım popüler olanları takip ediyorum. Şarkının sözlerini de bulup okudum, bir yandan da dinledim. İlk dinlediğim de zaten "run run" hemencecik dikkatimi çekti.
Onun dışında her rap şarkısında olduğu gibi güzel göndermeler var, bahsi geçen "gacı" nasıl bir darlama yapmış acaba :) bu kadar dilinden düşmemiş.
Şarkıdan da anlaşılacağı üzere, fazla darlama yapmayalım, yaşam alanlarına müdahale etmeyelim, yoksa şarkılara beste olunuyor bak.
yeah yeah teşekkürler @Sirius
Bu şarkının dansını öğren

Run

Exilium
Prens Üye
Bu şarkının dansını öğren
Dans etmek bence yetenek ve özgüven isteyen bir şey, maalesef ben çok yeteneksiz biriyim dans konusunda. Kendi düğününde oynamayan insanlar varya işte öyle biriyim. Kafam çok güzel olunca, kolundan tutulup zorla piste çıkarılınca çiftetelli oynarım farkında olmadan.
Daha öncede yazmıştım, halkevleri ziyaret ederim ve çok güzel etkinlikler oluyor, onun dışında eski manitom salsa kursuna götürmüştü ama yerimden kalkmadım. Yetenekli olsam bir dans videosu çeker atardım, evde kendim deneyeceğim ama kapı, pencere kapalı ve perde çekili şekilde ahahha.
Teşekkürler.

Serçe

Uzaklaştırılmış
Uzaklaştırılmış
Tebrikler Run bey sorularımla geleceğim Sjsjsjs

Psinoza

Uzaklaştırılmış
Uzaklaştırılmış
sirius'un derdi ne?
benim gibi saçlı olmak ister miydin?
aze neden bu kadar cimri?

Psinoza

Uzaklaştırılmış
Uzaklaştırılmış
ha bu arada dikkat ettim de bunca zamandır forumdasın beğeni tuşunu hiç kullandığını görmedim? bu kasıntının sebebi nedir ?

Run

Exilium
Prens Üye
sirius'un derdi ne?
benim gibi saçlı olmak ister miydin?
aze neden bu kadar cimri?
Sevgili @Sirius küçük gruplar hâlinde gezen sempatik ekiplerin en makul üyelerinden birisi. İletişime açık ve az kaprisli olanlarından.
Ne istiyor, en önemlisi iyi bir iş istiyor, daha iyi şartlarda belki de. İşini seviyor da olabilir çokça şikayet ediyor gibi görünse de. Hizmet sektörü böyledir, zordur ve sabır ister. Hem çocuklar hem de aileleri ile uğraşmak kolay değildir.
Sirius iyi bir aşk da istiyor olabilir, başkaları gibi bu durumu dillendirme yapmıyor ama belki de içinde fırtınalar kopuyor bilemeyiz. Forum da en olmak istiyor :) gözü ile milleti yedi bitirdi.. gözüyle deveyi yıkar tabirini kullanabiliriz sanırım.
Sirius herkes gibi insanca yaşamak istiyor, yaşam standartları yükselsin istiyor, ihanete uğrammamak, sevmek ve sevilmek istiyor.
Biz çok sesli konuştuk hakkında kendisi ne istiyor tam bilemeyiz, isterse cevap verebilir. Sevgiler efendim, hâlâ dans edemiyorum.

Senin gibi saçım olmasını istemezdim sevgili @Psinoza :)
Senin gibi saçım olsa tuzruhu, hipo ile yıkayıp naftalin sürerdim. O kadar sık saç mı olur yahu, kipri gibisin dostum.
Olaya sosyolojik açıdan bakmamız lazım aslında kardeşim, küçükken hem kepçe kulak hem de gözlüklü olunca hayatım hep kavga ve mücadele ile geçti.. bazıları dört göz, bazıları da kepçe kulak derdi, işte bu mücadeleci ve azimli karakter böyle ortaya çıktı. Sürekli gözlük kırdım, kavgalar ettim ama hiç geri adım atmadım.
İnsan bir şeylerin eksikliğini hissetmeli her zaman, özgüven de böyle kazanılıyor aslında. Erken yaşlarda saçı dökünce birden lakabım "kel" oldu :) aslında bir abimiz vardı "lan Cafer saçın olsa, lakabın kıllı olurdu" derdi hep ahaha. İnsan eksiklik hissettiği şeylerle yaşamayı öğrenmek zorunda. Hayatta her şeye sahip olsan, mutsuzluktan ölürsün..
Saçın senin olsun sevgili Psinoza, dostluğun benim..

Sevgili @Aze neden bu kadar cimri.. genetik kodlarına işlemiş maalesef, bu durumda pek bir şansı yok. Ailece cimri oldukları için onu çok eleştirmek istemiyorum.
Yıllardır sokakta bir simit alıp yediğini görmedim, duymadım. Akbil basmamak için günlük 8 km yol yürüyor :) en son martılara atılan simidi havada kaparken gördüm ahah. Önemli olan arkadaşlarının temel özelliklerini bilmek, ben Aze'yi böyle sevdim, cimri olmasına rağmen.. o bir Azekuş martıların efendisi.. güzel gözlüm, canım benim. Seviliyorsun.
Teşekkürler Psinoza. İyi ki dostumsun.

Run

Exilium
Prens Üye
ha bu arada dikkat ettim de bunca zamandır forumdasın beğeni tuşunu hiç kullandığını görmedim? bu kasıntının sebebi nedir ?
Kimlerin dikkatini çekti bu durum bilmiyorum. 2004 yılından beri forumlarda bulunan biriyim ve hiç etkileşim vermedim.
Yazarak kendimi ifade etmeyi seviyorum, bu gibi platformlarda iletişim de olduğum kişileri önemsiyor olduğumun göstergesi. Duyguların smly ile değil de ifade edilerek aktarılması gerektiğini düşünüyorum. Beğenmek yerine neden beğendiğimi yazıyorum, teşekkür etmem gerekirse bunu yazarak yapıyorum.
Ve insanların sürekli her yazılanı beğenmek zorunda hissetmesi kaygısı yaşadığını görüyorum.
Saçma sapan alakasız bir şeye beğeni atılıyor, neyse beğenmek göreceli bir şeydi :)
Forumda sadece yazı ile iletişim kurulmalı, yönetici, rank, renk, emoji vs vs olmamalı. Herkes yazarak kendini ifade etmeli, en azından ben öyle düşünüyorum.
Teşekkürler Psinoza seni fazlasıyla beğeniyorum..

Aze

Yönetici
Super Moderator
Müsait olunca okuyacağım ve soracağım...
Ben mi yoksa nickini hep yanlış yazdığın psino mu... birinden vazgeçmen gerekiyor... ve nedeni ile birlikte. İlk sorum bu

Serçe

Uzaklaştırılmış
Uzaklaştırılmış
En son ne zaman birşey için oturup ağladın ?
İnsanlar seni üzünce ne yapıyorsun.?
Nasılsın ? Sorusunu gün içinde samimiyetle soran varmı sana ?

Bu arada Nasılsın ? =)

Run

Exilium
Prens Üye
Müsait olunca okuyacağım ve soracağım...
Ben mi yoksa nickini hep yanlış yazdığın psino mu... birinden vazgeçmen gerekiyor... ve nedeni ile birlikte. İlk sorum bu
Selamlar tatlım, yazım yanlışları değil de, yanlış yazılmış hayatlar üzerine mi konuşsak..
Yazım yanlışı yapmayız biz, bize yaptıran "Allah'tır Allah'tır Allah'tır" tamam mı?
Aramızda bir çeşit şifreleme o pzinoza.. bazen balık asar kendini sen tuttuğunu zannedersin..
- ikiniz aranızda seçim yapmak zor canım, aslında çok basit ve net olan bir şey. Zor derken, duyguların karmaşık hâl alabilir olma durumu.
Seçimim tabii ki sen olursun sevgili Azekuş.. bu seni daha çok sevdiğim ile alakalı bir durum değil, normal şartlarda sevgili @Psinoza daha ideal bir arkadaş, bana daha uygun :)
Peki neden sen? Çünkü aramızda güçlü bir bağ var ve senin büyük yardımcın olarak tüm şartlar altında, tüm arızalarına rağmen yanında olmayı seçmiş biriyim. Seni seviyorum.
Daha da önemli olan, sorunlar ile daha kolay başa çıkabilir bir psinoza var, senin pamuksu ve yumuşacık kırılgan kalbin yalnız mücadele edebilecek kadar güçlü değil. Senin her zaman iyi arkadaşlara, sağlam dostluklara ihtiyacın var.
Bir insanı sevmek değil her şeyin karşılığı, bir bütün olarak sevmek önemli olan, her şeye rağmen.. o berbat müzik zevkine rağmen seviyorum seni, saçma seçimlerine rağmen, cimri birisi olmana rağmen, sürekli tutarsız olmana rağmen..
Bir insanın en boktan hâlini sevmek, işte mesele bu.
Yaşama bir daha gelsem, muhtemelen seni tanımamak için yolundan geçmezdim ahaha.
İyi ki varsınız, iyi ki benim arkadaşım oldunuz.
Devrimci ruha sahip değilsin, iyi bir müzik kulağın da yok maalesef.. ama yeryüzünün yapılmış en güzel şarkısını belki de dinlemek istersin, müthiş bir Ahmet Telli şiiri ve grup yorum yorumu..
Dinlemesen de fark etmez, dostum Psinoza ile birlikte söyleriz. Sevgiler güzel gözlü çocuklar.
Her umudumu kaybetmeye yakın zamanlarda beni dirilten şarkı bu işte..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...