sohbet odaları

Ryzen 7 4800U özellikleri sızdırıldı

huLk

Webmaster
Katılım
23 Mart 2019
Mesajlar
89
Puanları
18
Tepkime puanı
49
Bir süredir Intel ile olan rekabette sınırlarını zorlamak isteyen AMD, yeni işlemcileri için çalışmalar yapıyordu. Bugün bir Twitter kullanıcısı tarafından Ryzen 7 4800U özellikleri sızdırıldı.

AMD, Ryzen 7 4800U ile dizüstü kullanıcılarını sevindirecek
CES 2020 etkinliğinde tanıtılması beklenen 4. nesil Ryzen işlemciler birçok kişi tarafından merakla bekleniyor. Intel ile olan rekabeti kazanması ile pazar payını artıran şirket, yeni işlemci serisi ile kullanıcılarını sevindirmeyi hedefliyor.

Zen mimarisi ile birlikte eski günlerine geri dönen AMD, rekabetin kızışması ve pazar payının daha da artması için elinden geleni yapıyor. 7nm ve Zen2 mimarisine sahip Renoir APU ile gelecek olan model, 1.8GHz başlangıç hızına sahip olacak. İşlemcinin benchmark testinde ortalama 3.65GHz ile çalıştığı görülüyor.
Sızdırılan görüntülerde 8 çekirdek ve 16 iş parçacığı barındıracağı belli olan Ryzen 7 4800U, özellikleri ile birçok kişinin beğenisini kazanacağa benziyor. Test cihazının 3200MHz RAM ile gelmesi dizüstü bilgisayar üreticilerinin kullanıcılara daha yüksek performanslı ürünler satmak istediği anlamına geliyor.

2020 yılında AMD işlemcilerin özellikle dizüstü piyasasında Intel modellerine göre daha avantajlı olacağı tahmin ediliyor. Kullanılan mimari ve özellikler bakımından rakibini geride bırakan şirket, eski günlerine dönmek için sabırsızlanıyor.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 3)

Üst