sohbet odaları

RadyoMujdeFm Ve TatFm Ortak Yayininda Ünlü Konuk Sanatci Eray KoreL Bugun Sizlerle

TopRaK35

Kayıtlı Üye
Katılım
27 Aralık 2019
Mesajlar
9
Puanları
3
Tepkime puanı
1
Merhaba İrcforumlari Dostlarimiz 22 Mayis Saat 21.00 da Sanatcimiz Eray KoreL RadyoMujdeFm ve Tatfm Adreslerimizde Agirlıyacaz DjTopraK İle Eglenceli Saatlerin Canli Baglanti Konugu Olacaktir RadyoMujdeFm Ortak Yayininda Sizlerle Olacaktir Keyifli Dinlemeler Dileriz.Eray KoreL Kimdir1982 İzmir Bornova doğumluyum. Babam işçi emeklisi annem de ev hanımı. Müzik ise hayatımda hep vardı. 17 yaşımdan beri söz yazar,beste yaparım. 150 kadar şarkım bulunmakta. Müzik hayatıma resmi olarak ise 2018 yılının eylül ayında ilk single çalışmam olan ”Sevda Meleği” isimli şarkıma klip çekerek başladım. Hiçbir PR çalışması yapmamıza rağmen klip iyi bir izlenme aldı. Tabi bu beni daha da cesaretlendirdi. Bunun üzerine ilk klipten iki ay sonra yani kasım ayında ”Ayrı Düştü yollar”isimli şarkımın klibini yayınladık. Bu şarkıya çok inanıyordum ama nedense Sevda Meleği kadar başarılı olmadı.Bu iki şarkıda da övgü aldığım kadar acımasız eleştiriler de aldım. Millet en çok sesime laf etmişti.Daha doğrusu söyleyişime. Aslında sesim fena değildi ama kullanmasını bilmiyordum. Çünkü hayatımda daha önce hiç müzik eşliğinde şarkı söylememiştim. Bu konu da bir eğitimim de olmadığından gerçekten zorlanmıştım. Zaten ses konusunda da bir iddiam yoktu..Hayalim sadece şarkılarımı hayata geçirmekti. Ama bi gerçek vardı ki o da sesimin Fatih Bulut gibi bazı ünlüler kadar kötü olmamasıydı..:) Ama görüyorsunuz adam yürüdü gitti. Demek ki olay sadece ses de değilmiş. Sonra şarkı söyleme konusunda kendimi geliştirmek için 1 sene kadar geri çekildim..Şu anda yine süper değilim ama en azından eskisine göre çok daha iyiyim.Zaten baştan dediğim gibi derdim sadece eserlerimi yansıtabilmek.Ayrı Düştü Yollar” adlı şarkımın hikayesi tamamen gerçektir. Çok sevdiğim bir kız vardı. Uzun süreden sonra ilk kez aşık olmuştum. Onun için sayısız aşk şarkısı yaptım birlikteyken. Ama piyasaya bir ayrılık şarkıyla çıkmak durumunda kaldım. Çünkü biz bir şekilde ayrıldık.Hem de severken ayrıldık. Ağlaya ağlaya.. Yani ayrı düştü yollar. Ki zaten benim çoğu şarkım yaşanmışlıklarımdır. Hepsinin bir hikayesi vardır.Müzik dünyasında umduğunuzu buldunuz mu? Müzik dünyasına girerken çevrenizden ne gibi tepkiler geldiNe yazık ki bulamadım. Bulacağımı da sanmıyorum. Ama vazgeçmek yok …:)

Ben sadece klibim Netd de yayınlanınca sesim büyük kitlelere duyulur zannediyordum.Ama olay sadece o değilmiş. Bir şarkı yaptığınızda yada klip çektiğinizde bir de çok ciddi PR çalışması yapmanız gerekiyor. Bu da ne yazık ki ciddi bir maliyet. Arkanızda güçlü bir müzik şirketi yada yapımcısı yoksa tek başınıza bunun altından kalkmanız çok zor. Hadi yaptınız diyelim. İkinci şarkıyı çıkarmaya gücünüz kalmaz. Benim piyasaya çıkarmak istediğim şu anda halihazır 40 şarkı var. Varın gerisini siz düşünün. O yüzden biz birazda mecburiyetten yavaş yavaş ilerleriz diye düşündük ve bu 40 şarkılık projemize başladık. ”Eray Korel Besteleri” isimli youtube kanalımızda son 2 ayda 4 şarkı yayınladık.Ve şu anda çok iyi gidiyor. İnsanlar bizi fark etmeye ve takdir etmeye başladı.Bir plak şirketinden de teklif aldım. Sanırım bundan sonra ki kliplerim de yine Netd de ve bütün dijital platformlarda yayınlanacak. Bakalım hep birlikte göreceğiz neler olacağını. Çevremden de çok fazla destek gördüğüm söylenemez. Herkes olmayacak bir hayale kapıldığımı düşünmüş olsa gerek ki en yakınlarımdan bazıları bile destek olacakları yerde yüzüme alaycı bi gülümsemeyle bakmışlardı. Hiç unutamıyorum. Eskiden yaptığım bir şarkıyı ilk onlara dinletirdim. Artık onlarda yayınlandıkça görüyorlar ne yaptığımıSon Çalışmanızdan bize biraz bahseder misinizDediğim gibi 40 şarkılık bir projeye başladık. 15 günde bir yeni şarkı yayınlamayı hedefliyoruz..Bu herkesin yapabileceği bir şey değil..Gerçekten çok çalışıyoruz ve 2020 bizim yılımız olsun istiyoruz…:)

Nasipse ben de çok özel bir yeri olan ”Teferruat” adlı bir şarkım 22 Ocak’ta tüm dijital platformlarda ve yine Netd de yayına girecek.Hemen akabinde ”Yetmedi mi” adlı bir şarkımda 7 Şubatta sevenlerimizle buluşacak.

Müziğin Magazinleştirilmesi konusu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Artık ne magazinleştirilmiyor ki..Artık şarkının yada şarkıcının kalitesinden ziyade ne kadar magazin gündeminde olduğu önemli. Ve ne yazık ki müzik bir tüketim malı gibi olmuş. Çıkarıyorsunuz, parlıyorsunuz ve sönüyorsunuz. Bir daha o şarkının adı bile anılmıyor. Bu gerçekten çok üzücü.Eray Korel Sevda Yorgunu dediBu yıl ard arda çıkardığı single çalışmaları ile dikkatleri üzerine çeken Eray Korel, yine sözü ve müziği

kendisine, düzenlemesi ve klibin yönetmenliği Serkan Bigay tarafından yapılan ‘Sevda Yorgunu’ isimli

çalışmasını ‘Eray Korel Besteleri isimli youtube kanalında ve tüm dijital platformlarda yayınlayarak

müzikseverler ile buluştu. Beste fabrikatörü olarak bilinen Eray Korel şarkıyla ilgili duygularını şöyle

ifade etti;

Sevda Yorgunu bu yıl 5 ay içinde çıkardığımız dördüncü single çalışmamız oldu. Şarkının hikayesine

gelirsek…

Bilirsiniz çoğu aşk güzel başlar. Çoğu aşkta ayrılıkla biter.Ama eğer varsa ortada gerçek bir aşk işte o

zaman derin yaralar açar insanda ayrılık. Hani çekip gitmek istersin uzaklara.Kapanırsın içine mahkum

edersin kendini yalnızlığa.Her geçen gün uzaklaşırsın kendinden, kaybedersin benliğini bulayım

derken. Ölümü hissedersin damarlarında.Çünkü ölmek istersin bazen.Ne var ki onu da

beceremezsin.Anlatmak istersin derdini birilerine. Seni dinlemezler bile. Dinleseler de anlamazlar

zaten. Kalırsın yalnızlığınla baş başa yine. Elin titreyerek gider telefona.Aramak istersin ayrıldığın yari,

dön ulan ölüyorum sensiz diye. Sonra gururun dikiliverir önüne bir kale gibi.Arayamazsın. Göz göre

göre harcanır gider aşk. Sonra düşünürken tüm hayatın, tüm geçmişini aynalar haykırmaya başlar

yüzüne her geçen gün daha da yaşlanıyorsun diye. Durduramazsın zamanı.Akıp gider kendi kafasına

göre. Sonra bi bakarsın elinde kalan ne var diye. Ne olacak tabi ki koskoca bir hiç. Acırsın boşa geçen

zamana ve ömre. Sonra fark edersin ki çok fazla sevda yüklemişsindir o zavallı gönlüne. İşte o yüzden

sevda yorgunu derler beni görenler halime.

İşte Sevda Yorgunu bu his ve duygularla yazıldı. Hoş gerçi şarkının hikayesi de bildiğiniz şiir gibi oldu

ama ne yapalım ruhumuz şair arkadaş normal yazamıyorum Umarım şarkı dinleyici tarafından

sahiplenilir ve hak ettiği değeri görür dedi….Bizleri Web Adreslerimizden Dinlemek İcin;Programcimiz TopRaKYayin tarzi : Slow,PopRadyomuz: RadyoMujde.ComKonumuz: Eray KoreLTarih: 22.05.2020| .ılı.ıl.ı | Yayınımızı WEB'den dinlemek için ; Tatsohbet - Yeni Sohbet Ortamı Ücretsiz Chat odaları - Şimdi Yeni Sohbet Ortamı ile Tanışma Vakti. Tatsohbet Olarak Ücretsiz Chat Odaları olarak Sitemiz Açık Giriş Yap Sohbet Et.| .ılı.ıl.ı | Yayınımızı WEB'den dinlemek için : Turkiyenin En İyi Muhabbet Sitesi TatMuhabbet| .ılı.ıl.ı | Yayınımızı WEB'den dinlemek için : tatfm.net| .ılı.ıl.ı | Yayınımızı WEB'den dinlemek için : Radyomüjde FM| .ılı.ıl.ı | Yayınımızı Winamp'tan dinlemek için : http://dinle.tatfm.net:8098/listen.plsNot : İstek Vermek İsteyen Dostlarimiz Bizlere WebRadyomuzdan Ulasabilirsiniz.Yayin Formatimiz ; Damar, Slow, Pop
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 1, Misafir: 8)

Üst