sohbet odaları

Piyasalar Endişeli

Dem

Umrumdışı
Yönetici
Katılım
7 Nisan 2019
Mesajlar
1,940
Puanları
93
Tepkime puanı
2,010
ABD ve İran arasında yaşanan gerilim gittikçe büyüyor. Bu durumun yarattığı ettiklerden biri de ekonominin sürekli dalgalanması. En çok etkilenen de altın fiyatları oldu.Malum yatırım araçları gerek ülke içinde gerek ülke dışında yaşanan her türlü olaydan etkilenebilir bir hassasiyete sahip. ABD ve İran arasındaki bu gerilim de Türkiye`de altının gramını 309.7 ye yükseltti. Tabi bu durum sadece altını etkilemicek.Diğer türev araçları da durumdan nasibini aldı.


Petrol : 71$ seviyesine yükseldi
Dolar ve Euro şimdilik saknliğini koruyor.

Doğalgaz ne olur bilinmezde...


Peki biz bu dururumda nasıl bir politika izlemeliyiz ?


Akıllara gelen ilk soru : Altının yükselişi devm edecek mi ? Şuan için altın doğru bir yatırım mı?


Geçen sene de bu zamanlarda kendi iç seyrinde güzel bir yükseliş yaşamıştı altın ve yatırımcılarını çok mutlu etmişti. Ancak bu duruma yaz döneminin de getirmiş olduğu mevsimsel yükseliş de eklenince biz halk olarak düğünlerin vazgeçilmezi olan altının alımında ve hediye edilmesinde baya zorlanmıştık.


Güvensizlik her zaman yatırımcıyı altına yönlendirir.Henüz 2020 nin başlarında yaşanan ABD - İRAN krizinin yaratmış olduğu belirsizlikten kaynaklı meydana gelen bu yükseliş daha ne kadar devam eder bir süre vermek tabiki mümkün değil ancak benim öngörüm bir süre daha elindeki , yastık altındaki parayı altına yatırmak doğru bir karar olacaktır. Ancak doğru ve sıkı bir takip yapmakta da fayda var. Aniden yaşanabilecek bir düşüş kar beklentisinde olan yatırımcıyı üzebilecek bir sonuca götürebilir.not: ytd değildir...
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 7)

Üst