sohbet odaları

Parfüm Nasıl Kullanılır?

Sanem

Yönetici
Yönetici
Katılım
7 Nisan 2019
Mesajlar
1,789
Puanları
93
Konum
Bursa
Tepkime puanı
726
Böyle bir başlığı yazma gereği duymamızın sebebi sokakta her gün karşılaştığımız insanların parfüm kullanmayı bilmeyişi. Parfüm kullanırken dikkat etmeniz gereken bir kaç şey var.

Parfüm Miktarı; kullanacağınız parfüm miktarına oldukça dikkat edin. Fazla kullanılan parfüm girdiğiniz ortamda hatta sokakta yürürken sizi çekici değil daha çok itici yapıyor. Bu kadar yoğun parfüm kokusu sizin hoşunuza gidiyor olabilir ama dışarıdaki insanları rahatsız etmeye hakkınız yok.


Elinizi kullanmayın; parfümünüzü sıktıktan sonra elinizle yaymayın veya yedirmeye çalışmayın, bırakın vücudunuz emsin.


Uzak veya yakın değil; parfümünüzü çok uzaktan veya çok yakından değil, ortalama bir mesafeden sıkmalısınız. 15cm yeterli bir mesafedir.


Güneşli havalarda kullandığınız parfümü cildinize değil kıyafetinize sıkın. Böylece oluşabilecek cilt lekelerinin önüne geçmiş olursunuz.
Parfümün Kalıcılığı

Genellikle parfümler tek kullanım ile insanların üzerinde yeteri kadar kalır. Ancak daha önce bahsettiğimiz gibi cilt tipiniz, parfümün kalıcılığını etkileyebilir. Bir kişinin teninde 10-12 saat kadar kalan bir parfüm bir başkasının üzerinde 2 saat dayanamayabilir. Bu durum cildinizin, sürdüğünüz kokuyu kabul edip etmemesi ve yine cildinizin salgıladığı asit miktarı ile alakalı bir durumdur. Yinede parfümün etkisini uzun süre devam ettirebilmesi için aşağıdaki tavsiyelerimize dikkat edebilirsiniz.


Teninize değil; kıyafetinizde kullanın! Böylece cildinizin salgıladığı asit, parfümü fazla etkilemeyecek ve daha uzun süre güzel kokmanızı sağlayacaktır.


Nemli saç ve nemli kıyafete parfüm sıkın! Nemli kıyafete veya nemli saça sıktığınız parfüm; saçınıza ve kıyafetinize nemle birlikte emileceği için uzun süre kalacaktır.

Parfüm Nereye Sıkılır?

Doğru kokuyu bulduktan sonra ve kullanacağınız parfüm miktarını da iyi ayarladıktan sonra bunun pek bir önemli yoktur. Yinede koku konusunda uzman kişiler vücudunuzun sıcak ve kuytu köşelerine sürmenizi öneriyor.
En ideal bölgelerin kulak arkası, boyun, bilekler ve göğüs arası olduğunu belirten uzmanlar bu noktadan geçen damarlar sayesinde kokunun vücudunuza yavaşça yayılacağını belirtiyor.
Eau de toilette ve Eau de parfum nedir?

Yazı içerisinde bahsettiğimiz Eau De Toilette ve Eau De Parfum‘ün ne olduğunu bilmeyenleriniz olabilir.
✓ Eau De Toilette (EDT) Nedir?
Yoğunluk oranı orta dereceli ve esans oranı %4 ile %10 arasında olan parfüm çeşididir.
✓ Eau De Parfume (EDP) Nedir?
Yoğunluk olarak en fazla koku veren parfümlerdir. Esans oranları, %10 ile %20 arasındadır.
alıntı
 

Free_EyeS

Özel Üye
Katılım
9 Nisan 2019
Mesajlar
4,107
Puanları
93
Konum
izmir
Tepkime puanı
3,849
Bir bilgiye daha kavusmanın sevincini yaşamaktayım Sanem teşekkürler :)
 

Karma

Platin Üye
Katılım
7 Eylül 2015
Mesajlar
17,074
Puanları
93
Tepkime puanı
561
kötü kokuyu bastırmak için
parfüm kullanılmaz
yani


öncelikle ten temiz olacak
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 9)

Üst