Lucifer 6. Sezon - Polis ve Irkçılık

Extraction

Yönetici
Super Moderator
NOT: SPOILER İÇERİR

Netflix'in en beğenilen polisiye, fantastik televizyon dizisi Lucifer'da 6. Sezon'da polislerin siyahi insanları nasıl öldürdükleri ve ön yargılarını bölüme konu almışlar.

Lucifer'ın kardeşi, ilk doğan melek olan Amenadiel 6. sezonda polis oluyor. Çıktığı devriyenin 2. ya da 3. gününde cinayet ihbarı alıp olay yerine gidiyor, daha sonra olay yeri ile bilgi vereceği dedektifin yanına gittiğinde önceki sezonda siyahi bi gençle yolda dururken gelip durduk yere silah doğrultup yere zorla yatıran işkence eden polis olduğunu görüyor.

Şikayet edilmiş hakkında onlarca dava olmasına rağmen terfi alıp dedektif olmuş.

Olaylar bundan sonra başlıyor. Amenadiel olay yerinin tam incelenmesini istiyor ancak dedektif ilgilenmiyor çete savaşı diyip kestirip atıyor. Amenadiel boş durmayıp araştırıyor görgü tanığı olduğunu düşündüğü öldürülen kişinin kız arkadaşına ulaşıyor tabi siyahi düşmanı dedektifte.

Bi süre sonra öldürülen kişinin kız arkadaşına ulaşıyorlar. Mezarlıkta saklandığını söylüyor, Amenadiel ve eğitim veren polisle beraber kıza yardıma gidiyorlar. Kızın erkek arkadaşını öldüren katil dışarıda bekliyor, bunlara ateş ediyor. Etrafın sarıldı filan diyorlar, katil silahını yere atıyor, destek için ekipler geliyor.

Destek için gelen polislerle beraber siyahileri sevmeyen dedektifte geliyor ve masum olan kıza silah doğrultup yere yatmasını söylüyorlarken, dedektif kızın elinde silah var vurun diyor desteğe gelen polislerde kızı vurmaya hazırlanırken Amenadiel kızın önüne geçip kurtarıyor.

Son zamanlarda abd de yaşanan polislerin siyahi insanlara karşı işkence zorbalık hatta öldürme olaylarını çok iyi işlemiş ve en sevdiğim sahnelerden biri olmuş.

Lupe

Bronz Üye

NitCh

Bronz Üye
Dedektif Chole diyorum off diyorum.