Kesinlikle izlenmesi gereken en iyi doğaüstü dizileri

Ender

Ji Te Dur im
Emektar Üye
Katılım
Ağustos 22, 2016
Mesajlar
20,887
Puanları
93
Konum
Ankara & Diyarbakır
Tepkime puanı
8,089
İnsanlar her zaman olabileceğinden ve yapabileceğinden fazlasının hayalini kurar. Bu hayallerde genellikle süper güçler gibi doğaüstü şeyler vardır. Bu nedenle sinema ve dizi sektörü fantastik ve doğaüstü olarak adlandırdığımız konulara odaklanmaktadır. Her yıl onlarca doğaüstü konulu dizi ve film çıkmaktadır. Ancak doğaüstü diziler, aynı konulu filmlerden daha çok ilgi çekmektedir. Çünkü diziler uzun soluklu olduğu için izleyiciye daha büyük bir heyecan yaşatmaktadır. Bu sebeple kesinlikle izlenmesi gereken doğaüstü dizileri bir araya getirdik. İşte en iyi doğaüstü diziler.1. Stranger Things (2016-) – IMDb: 8,7

Doğaüstü diziler

1980’lerde Indiana eyaletinin Hawkins adındaki kasabada geçen dizi, genç bir çocuğun kasabada meydana gelen doğaüstü olayların ortasında kaybolması ve kaybolan arkadaşlarını arayan üç çocuğa yardım eden, psikokinetik güçlere sahip bir kızın ortaya çıkmasını konu alıyor. Doğaüstü diziler arasında bulunan yapımda Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Noah Schnapp, Gaten Matarazzo, David Harbour ve Winona Ryder rol alıyor.


2. Supernatural (2005-2020) – IMDb: 8,4

Supernatural

Dean Winchester ve babası kötü doğaüstü varlıkları avlarlar. Diğer yandan Dean’in kardeşi Sam, bu işleri geride bırakıp üniversiteye gitmiştir ve Jessica isimli bir kızla evlilik aşamasına gelmiştir. Ancak Sam, babası kaybolunca onu bulmak için kardeşi Dean ile bir araya gelir. Tekrar avcılığa dönmesi için Sam’i teşvik eden Dean, ne yaparsa yapsın onu ikna etmeyi başaramaz. Bir gün Sam eve döndüğünde sevgilisinin, tıpkı yıllar önce annesine de olduğu gibi doğaüstü bir varlık tarafından yanarak öldürüldüğüne tanık olur. Bunun üzerine kardeşi Dean ile birlikte bir araya gelip onu avlamaya çalışırlar. Sevilen dizinin başrollerini Jared Padalecki ve Jensen Ackles ikilisi paylaşıyor.

3. The Originals (2013-2018) – IMDb: 8,2

Doğaüstü diziler

The Originals, The Vampire Diares’ın spin-off’u olarak piyasaya sürülmüştür. Dizi Mikaelson kardeşleri konu almaktadır. İlk vampirler olan Mikaelson kardeşler, New Orleans şehrinin asıl kurucularıdır. Fakat uzun yıllar önce babaları yüzünden şehirden kaçmak zorunda kalmışlardır. Onların yokluğunda şehri Klaus’un öğrencisi Marcel yönetmektedir. Yıllar sonra New Orleans’a dönen Mikaelson kardeşler, şehrin kontrolünü geri almak için Marcel ile mücadele edecektir.


4. Taht Oyunları – Game of Thrones (2011-2019) – IMDb: 9,2

Game of Thrones

Yazların ve kışların çok uzun sürdüğü bir diyar içten içe nifakla kaynamaktadır. Soğuk topraklarda yaşayan Starkların kalesi olan Kıştepesi’nin kuzeyinde, Yedi Krallık’ı koruyan duvarın arkasında uğursuz güçler toplanmaktadır. Ayrıca Yedi Krallık’ta büyük bir taht savaşı ve ölümcül entrikalar vardır. Duvarın arkasındaki kötü güçler Yedi Krallık’ı tehdit ederken, taht savaşı her zamankinden sert geçecektir. Doğaüstü diziler arasında bulunan yapımda Emilia Clarke, Kit Harington, Sophie Turner, Lena Headey, Peter Dinklage ve Nikolaj Coster-Waldau rol alıyor.

5. The Magicians (2015-2020) – IMDb: 7,6

Doğaüstü diziler

Dizi, Quentin Coldwater isimli bir gencin büyü gücü olduğunu keşfetmesini ve New York’taki çok gizli ve seçkin bir büyücü okuluna kabul edildikten sonra yaşadıklarını konu alıyor. Dizide Jason Ralph, Olivia Taylor Dudley, Hale Appleman ve Stella Maeve rol alıyor.


6. Lucifer (2016-2021) – IMDb: 8,1

Lucifer

Cehennemin Efendisi olmaktan sıkılan Lucifer, Los Angeles’ın ihtişamlı ve ışıltılı deliliği uğruna hakimiyetini sürdüğü cehennemi terk edip bu şehirde ‘Lux’ adında bir mekan açıp fani bir yaşam sürmek ister. Fakat kardeşi Amenadiel ve babası onu rahat bırakmaz. Yardımcısı Maze ile beraber geldiği Dünya’da tanıştığı Dedektif Chloe Decker ile birlikte çalışarak suçluları yakalar ve bir yandan da kendi ailevi problemleri ile uğraşır. Dizinin oyuncu kadrosunda Tom Ellis, Lauren German, Lesley-Ann Brandt ve D. B. Woodside yer alıyor.

7. The Umbrella Academy (2019-) – IMDb: 8

Doğaüstü diziler

1 Ekim 1989 yılında dünyanın çeşitli yerlerinde, hiçbir gebelik belirtisi göstermeyen bazı kadınlardan ardı ardına süper güçleri olan 43 bebek dünyaya gelir. Zengin ve çılgın girişimci Sir Reginald Hargreeves, çocuklardan 7 tanesi bulup evlat edinir ve bu çocukları “Şemsiye Akademisi” adını verdiği okulda çok sıkı bir şekilde yetiştirir. Birbirleri ile anlaşamayan bu çocuklar büyüdükleri zaman kendi yollarını çizerler. Ancak babaları ölünce, onun gizemli ölümünü araştırmak için bir araya gelirler. Dizide Aidan Gallagher, Elliot Page, Robert Sheehan ve Tom Hopper rol alıyor.


8. True Blood (2008-2014) – IMDb: 7,8

True Blood

Dizi, vampirler gibi doğaüstü varlıkların bulunduğu Bon Temps isimli kasabada geçmektedir. Sookie Stackhouse, erkek kardeşi ve büyükannesi ile birlikte yaşayan ve insanların düşüncelerini okuyabilen bir garsondur. Bir gün kasabaya, Bill Compton isimli 174 yaşındaki bir vampir yerleşir. Sookie günden güne Bill’in cazibesine kapılmaya başlar ve tüm hayatı değişir. Dizide Anna Paquin, Alexander Skarsgård ve Stephen Moyer rol alıyor.

9. Preacher (2016-2019) – IMDb: 8

Doğaüstü diziler

Jesse Custer, sürekli sigara ve içki içen bir vaizdir. Ancak insanlara söylediği her şeyi yaptırma gücüne sahiptir. Jesse, bu gücün neden kendisine verildiğini ve tanrıyı bulmak için sevgilisi Tulip ve yeni vampir arkadaşı ile uzun bir arayışa çıkar. Dizide Dominic Cooper, Joseph Gilgun ve Ruth Negga rol alıyor.


10. Bir Varmış Bir Yokmuş – Once Upon a Time (2011-2018) – IMDb: 7,7

Once Upon a Time

Doğaüstü diziler arasında bulunan yapım, Pamuk Prenses, Uyuyan Güzel, Sindirella ve Pinokyo gibi birçok masalı bir araya getiriyor. 28 yaşındaki Emma Swan bebekken terk edilmiştir. Laneti kırması için dünyaya gönderilen Emma’nın bu sihirli ve gizemli dünyadan haberi yoktur. Ancak 10 yaşındaki oğlu Henry her şeyi bilmektedir. Şimdi Henry’nin yapması gereken şey annesini bu konuda ikna etmektir. Dizide Jennifer Morrison, Lana Parrilla, Ginnifer Goodwin ve Josh Dallas rol alıyor.

11. American Gods (2017-2021) – IMDb: 7,7

Doğaüstü diziler

Gizemli ve sırlarla dolu bir geçmişe sahip olan Shadow, bir banka soygunu yüzünden hapis cezasını çekmektedir. 3 yıl hapis cezasını çektikten sonra erken tahliye edilir. Ancak bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Dizide Ricky Whittle, Ian McShane ve Emily Browning rol alıyor.

12. Merlin (2008-2012) – IMDb: 7,9

Merlin

Dizi, Camelot’un ilerleyen dönemlerinde çok büyük bir büyücü olacak olan Merlin’in gençlik yıllarına odaklanıyor. Kral Uther tarafından yönetilen Camelot’ta büyü yapmanın yasak olduğu bir dönemde, doğaüstü yeteneklere sahip Merlin adında genç bir adamın yolu ileride tahta geçecek Prens Arthur’la kesişir. İki genç adamın rekabetle başlayan tanışıklıkları kısa sürede dostluğa dönüşür. Bu ikili birlikte çeşitli maceralar yaşayacaktır. Dizinin başrollerini Colin Morgan ve Bradley James ikilisi paylaşıyor.

13. Vampir Günlükleri – The Vampire Diaries (2009-2017) – IMDb: 7,7

Doğaüstü diziler

Mystic Falls isimli bir kasabada vampirler, kurt adamlar ve cadılar gibi doğaüstü varlıklar bulunmaktadır. Kısa bir süre önce ailesini kaybeden Elena ve kardeşi, teyzesi ile birlikte yaşamaya başlar. Her şey başlarda oldukça sakin ve normaldir. Ancak vampir olan Stefan ve Damon kardeşlerin kasabaya gelmesi, tüm bu sakinliğin bozulmasına neden olacaktır. Günden güne gizemli ve doğaüstü şeyler yaşanacaktır. Dizinin başrollerini Ian Somerhalder, Nina Dobrev ve Paul Wesley üçlüsü paylaşıyor.

14. Heroes (2006-2010) – IMDb: 7,5

Heroes

Doğaüstü diziler arasında bulunan yapım, doğaüstü güçlere sahip olan insanların yaşadıklarını konu alıyor. Birbirinden farklı özel güçlere sahip olan bu insanların ortak kaderi dünyayı kurtaracak olmalıdır. Ancak daha önce kendi güçlerini keşfetmeleri ve birbirlerini bulmaları gerekecektir. Dizide Hayden Panettiere, Milo Ventimiglia ve Ali Larter rol alıyor.

15. Teen Wolf (2011-2017) – IMDb: 7,6

Doğaüstü diziler

Scott, lisede lakros oynayan genç bir öğrencidir. Bir gece kurt adamın biri tarafından ısırılmasıyla hayatı tamamen değişir. En iyi arkadaşı Stiles ve gizemli kurt adam Derek’in yardımıyla bir kurt adam olduğunu keşfetmesi üzerine, yeni keşfettiği kimliğinin içinde sunulan birçok tehlike ile ergenlik yaşamını dengelemeyi öğrenmekte zorlanır. Scott, artık aşık olduğu kişiyi korumalı ve ilişkilerini dengede tutmalıdır. Dizinin başrollerini Tyler Posey ve Dylan O’Brien ikilisi paylaşıyor.

16. Fate: The Winx Saga (2021-) – IMDb: 6,9

Fate: The Winx Saga

Dizi, Diğer Dünya’da Alfea isimli büyülü bir yatılı okula giden beş genç perinin hikayesini konu alıyor. Genç periler burada aşk, rekabet ve tehlikeli canavarlarla mücadele ederken, aynı zamanda güçlerini kontrol etmeyi ve geliştirmeyi öğrenecektir. Dizide Abigail Cowen ve Danny Griffin rol alıyor.

17. Misfits (2009-2013) – IMDb: 8,2

Doğaüstü diziler

Beş genç toplum hizmetinde çalışmaktadır. Bir gün sosyal hizmet kurumunda çalışırlarken fırtına çıkar ve bu fırtına sonucunda özel güçlere sahip olurlar. Fakat her biri sahip olduğu güçleri saçma ve önemsiz şeylerde kullanır. Zaten güçlerini nasıl kullanacaklarını öğrenmeleri zaman alacaktır. Asıl soru; o fırtınadan özel güçler kazanan tek topluluk onlar mıdır? Dizide Antonia Thomas, Robert Sheehan ve Iwan Rheon rol alıyor.

18. Penny Dreadful (2014-2016) – IMDb: 8,2

Penny Dreadful

Viktoryan Dönemi Londrası’nda geçen dizi; Dr. Frankenstein, Drakula ve Dorian Gray gibi birbirinden ikonik ve doğaüstü karakterleri işliyor. Dizide Eva Green, Josh Hartnett, Rory Kinnear ve Billie Piper rol alıyor.
 
Üst