sohbet odaları

Kadınlar mobilde erkeklerden daha fazla vakit geçiriyor!

Sanem

Yönetici
Yönetici
Katılım
7 Nisan 2019
Mesajlar
1,829
Puanları
93
Konum
Bursa
Tepkime puanı
741
Kadınlar mobilde erkeklerden daha fazla vakit geçiriyor!

Kadınlar mobilde erkeklerden daha fazla vakit geçiriyor!


Mobil oyun furyasına kadınlar da katıldı. Mynet tarafından açıklanan rakamlara göre, en popüler mobil oyunlardan biri olan Çanak Okey'de kadınlar daha uzun süre oynuyor. 5 milyondan fazla oyuncunun alışkanlıklarını inceleyen araştırmada, kullanıcılara oyun ve sosyalleşme deneyimini bir arada sunan oyunların her yaştan ilgi görmesi dikkat çekiyor.

Kadın oyuncuların en çok tercih ettiği oyunların Çanak Okey, Mynet Okey, 101 Çanak Okey, Kelimebul, Tavla ve 101-34-51 olarak belirlendiği Mynet araştırmasına göre kadınlar mobilde, erkekler ise bilgisayarda daha fazla vakit geçiriyor. Çanak Okey'in mobil sürümünde kadınlar ortalama 21,5 dakika vakit geçirirken, erkekler 17,6 dakikalık seanslarla oyun oynuyor. Bilgisayarlardaki internet tarayıcılarından erişilen Mynet Oyun portalinde ise kadınlar ortalama 38 dakika vakit geçirirken, erkeklerin oyun süresi 45 dakikaya çıkıyor.
Kadınların en uzun süre kaldıkları sayfalarda ise Oyun bölümü ilk sırada geliyor. Her 100 kullanıcıdan birinin ziyaret ettiği Oyun sayfasında ortalama vakit geçirme süresi ise 3,93 dakika olarak belirlendi. Mynet'in sosyal medya ve mobil platformlar üzerinden oynanabilen popüler oyunu Çanak Okey'de her dört oyuncudan birini oluşturan kadınlar, Çanak 101 Okey'de ise %22,8 oranında yer alıyor. Kadın oyuncular arasında %26 oranla 35-44 yaş arası bu oyuna en yüksek ilgiyi gösterirken, bu yaş grubunu %22 ile 25-34 yaş arasındaki oyuncular takip ediyor.
Mynet'in oyun platformlarında en çok vakit geçiren erkekler İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Konya, Gaziantep, Adana, Samsun ve Mersin'den giriş yapıyor. Kadın oyuncuların en çok bulunduğu şehirler ise İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Mersin, Adana, Samsun, Eskişehir ve Gaziantep olarak sıralanıyor.

Alinti
 

f5

Bronz Üye
Katılım
20 Kasım 2014
Mesajlar
4,671
Puanları
63
Tepkime puanı
211
Bu ara tek vakit geçirme alanı
 

İnsomnia

Bronz Üye
Katılım
9 Kasım 2019
Mesajlar
1,393
Puanları
93
Tepkime puanı
568
Eskişehir’in kızları, Konya’nın erkekleri haricinde diğer bütün iller aynı.
Oyunla vakit geçiren erkeklerin olduğu illerden birinde değilim.
Oyunculuk cinsiyet ayrımı yapmıyor. Kadınlar burada “head-shot” yapmışlar ayrıma.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 1, Misafir: 2)

  • Üst