Neler yeni

İyi bir logo için neler gerekmektedir?

Sisimores

Kayıtlı Üye
İyi bir logo için neler gerekmektedir?

Özgünlük (Orjinal görünümlü olmalı)
Hatırlanabilirlik (Logo diğerleri arasında öne çıkmalı, akılda kalıcı olmalı ve kolayca hatırlanabilmeli)
Sadelik (Logo basit biçime sahip olmalı, ağır ve karışık işlemelerde olmamalı)
Sağlamlık (Logo ölçeklemelerde önemli ayrıntılarını kaybetmeyecek şekilde güçlü bir forma sahip olmalı)
Yüksek İşçilik (Kıvrımlar, çizgiler ve biçimler temiz; yüksek düzey ustalık sergilemeli)
Minimal Renk Kullanımı (Logo en fazla 3 renk paletine dayanabilir ve gerektiğinde tek renk olarak yeniden oluşturulabilir olmalı)
Tipografi (Eğer yazı logonun bir parçası ise uyumlu ve tipografik olarak kusursuz olmalı. Ayrıca okunabilir olması şarttır)
Uygunluk (Logo müşteriye ve amaca uygun olmalıdır

AHU

Topraktan geldik Toprağa gideceğiz mühim olan Çamu
Bronz Üye
Anlattığın konularda uyguma yapabileceğimiz eklenti evya program gerekiyorsa linkleri paylaşırmısın ? :)

Cigdem

Özel Üye
evet paylaşmamiş mı link

Melodram

Bronz Üye
Bir adet Ocean gereklidir. Resmen övdüm, kolla kendini bugün.

Melodram

Bronz Üye
Ocean kardeşim Melodramın maşallah dediğinin 3 gün yaşamadığına daha önceleri şahit olduk ama yinede sen bilirsin.
O bir ilki gerçekleştirebilecek kadar yetenekli bir gencimiz. İnatla da övmeye devam ediyorum... Logomu yap yoksa seni öldürürüm demeyi bu kadar tatlı anlatmak da sadece benim yapabileceğim bir şey :p

Alper

Yönetici
Genel Sorumlu
O bir ilki gerçekleştirebilecek kadar yetenekli bir gencimiz. İnatla da övmeye devam ediyorum... Logomu yap yoksa seni öldürürüm demeyi bu kadar tatlı anlatmak da sadece benim yapabileceğim bir şey :p
Ahaha bende bir program var atabilirim sana basit ama güzel png vs çıkarabilirsin

Cigdem

Özel Üye
Söylemler eyleme geçebilir mi

Grifikir

Altın üye
Hayal gücü lazım. bende pek yok ama küçük esnaflara çalıştığım için sıkıntı olmuyor;

Ben: Dandik bi logo oldu ama olsun göndereyim
Müşteri : Oha süper

döngüsel

Gümüş Üye
Cafcaflı bir mockup en dandik logoyu bile şahane gösterebilir. Tabi işi bilmeyen bir müşteriye...

Ocean

Bronz Üye
Melodramcım çok övdün beni şimdi yapmazsam ayıp olur. sana kurumsal yüzünü en iyi şekilde lanse edebilecek, ince dokunuşlarla modifiye edilmiş, janjanlı, cafcaflı bir logo yapalım. uygulamanın adı zaten belli melobacı. Alper hanımefendiye bir çiçek gönderelim açılış için.

Melodram

Bronz Üye
Melodramcım çok övdün beni şimdi yapmazsam ayıp olur. sana kurumsal yüzünü en iyi şekilde lanse edebilecek, ince dokunuşlarla modifiye edilmiş, janjanlı, cafcaflı bir logo yapalım. uygulamanın adı zaten belli melobacı. Alper hanımefendiye bir çiçek gönderelim açılış için.
Çok heyecanlıyım ya ne kadar tatlısınız... Yalnız Alper çiçeğe de gevrek diyorsa sıkıntı büyük, onu bi teyit etmek lazım... feysbukla değil ifkomla bağlanacaklar uygulamaya, hadi yine iyisiniz.

Alper

Yönetici
Genel Sorumlu
Çok heyecanlıyım ya ne kadar tatlısınız... Yalnız Alper çiçeğe de gevrek diyorsa sıkıntı büyük, onu bi teyit etmek lazım... feysbukla değil ifkomla bağlanacaklar uygulamaya, hadi yine iyisiniz.
Gevrek şeklinde çelenk yollucam! Sen kaşındın angaralı!

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 1, Misafir: 33)

• yoSun