Irc Üyeleri Üzerine Felsefi Terimler/Kavramlar, Mitelojik Ögeler VB.

climax

Yılın EN’i
Bu Süreyya bende engelliydi. Ne sesini ne soluğunu duyuyordum. Kafam rahattı. Atamayla yönetici olmuş kim layık gördüyse artık ki beni ilgilendirmez. Şu an çok müşküldeyim

Asrevya

Prenses Üye
Sevgili hocam, oldukça iddialı ama biliş evreninde de o kadar analitiğe elverişli bir konu. İş bilişsel olanla mizahi olanı harmonia ile sunmak ise Gadamer gibi köprüler kuralım metinler üzerinde.
@Süreyya hocam @Run'ın konudaki kritiğinde iki anlam yansıması buldum:
1)Tecrübeli adam her öngörünün sınırlı ve her planın belirsiz olduğunu bilir.
2)Kendisinde apaçık olan şeylerin neye yaradığını sormamak.(Gadamer)

Süreyya

Yönetici
Yılın EN’i
Sevgili hocam, oldukça iddialı ama biliş evreninde de o kadar analitiğe elverişli bir konu. İş bilişsel olanla mizahi olanı harmonia ile sunmak ise Gadamer gibi köprüler kuralım metinler üzerinde.
@Süreyya hocam @Run'ın konudaki kritiğinde iki anlam yansıması buldum:
1)Tecrübeli adam her öngörünün sınırlı ve her planın belirsiz olduğunu bilir.
2)Kendisinde apaçık olan şeylerin neye yaradığını sormamak.(Gadamer)
Sizde ise Gandamer in,insancil yasamin ana temasi,anlamak oldugunun yansimasini gördüm galiba hocam.
Bir algilanabilen bir de algilanamayan ama fitratda varligi olani anlamak platona göre.
Bunu Yansitmanin en iyi yolu da..mizahtir bana göre belki de biraz istihza.d

Hani olur da yanilirsak.ddd

Mesela su;

sevgilisi olmayan güzel kadın görünce beynim nasıl çalışır:
- o zaman kesin sugar daddysi vardır...... Oggy

Run

Exilium
Prens Üye
Bu konuda ne zaman benim yakışıklılığım konuşulacak merak ediyorum ahaha.
Sevgilisi olmayan güzel kadınlar yazsın..

Oggy

Yılın EN’i
süreyya yurtdışında yaşıyor olmanın nimetlerini sunmuş, göstermiş bize...... felsefenin altını görmüş, üstüne çıkmış...... bizim ne olduğunu bilmediğimiz kelimeleri cümle içinde kullanmış...... onunla da kalmamış foruma yazılmış bir mesajın felsefik analizini yapmış...... türkiyede yaşasa napacaktı...... instagrama istigram diyecekti...... süreyya sen var ol......

Run

Exilium
Prens Üye
@Oggy haklı abicim, ekmek olmuş 2,5 tl öyle Almanya'dan felsefe yapmak kolay. Hayrına bize 100'er Euro göndersen ne iyi olur ya haahh.
Bugün klima arızası vardı, neyse işimizi yaptık adama söylenen fiyatı duyunca adam kalp spazmı geçirdi resmen, ulan bir de katil olacaktık.
Fırıncılar ban yemeli mi konusu açılmalı bence.

Süreyya

Yönetici
Yılın EN’i
süreyya yurtdışında yaşıyor olmanın nimetlerini sunmuş, göstermiş bize...... felsefenin altını görmüş, üstüne çıkmış...... bizim ne olduğunu bilmediğimiz kelimeleri cümle içinde kullanmış...... onunla da kalmamış foruma yazılmış bir mesajın felsefik analizini yapmış...... türkiyede yaşasa napacaktı...... instagrama istigram diyecekti...... süreyya sen var ol......
Asrevya bu tezini cürütüyor.
Sal su yurtdisi psikolojisini.
Bul bir sugar daddy sen de kurtul biz de.

Plesk

Yılın EN’i

oggy, müdür wp grubuna atmış. olur mu sence bizden?

Asrevya

Prenses Üye
Asrevya bu tezini cürütüyor.
Sal su yurtdisi psikolojisini.
Bul bir sugar daddy sen de kurtul biz de.
Sevgili hocam, canım hocam. Saygı duyulası biliş insanı.:emoji_heart_eyes:
Bilgi nimettir, temsili daha önemlidir. Daha önce belirttiğim gibi sizdeki alçakgönüllülük ve iyi niyet en sevdiğim yönünüz. :emoji_rose:
Bedia Akarsu ve Uluğ Nutku da Almanya kökenli hocalarımızdan oldular. Kant ile yüzyılımız eşleşseydi onu bizzat dinlemek için Almanya'ya uğrardım.
Belki bir gün sizi dinlemek için gelirim. :emoji_pray:

Hatem

Uzaklaştırılmış
Uzaklaştırılmış
Instagram da kizlar anladı, erkekler ne bu diyor temalı paylaşımda, olayın ne olduğunu anlamayıp post altındaki yorumları okuduktan sonra anlar "heeaaa" dersin ya. Ben burada yorumları okudum konuyu yine anlamadım. Konu, X'in x takım sampiyon gibi ergence şeyler yazarsanız banlarimla alakalı eleştirel bişey galiba.

kLara

Prenses Üye
Süreyya hanımcım bence bizlere bazı felsefik kavramların anlamlarını ifade ederek, örnekleyerek öğretebilir.

Run

Exilium
Prens Üye
@Süreyya hanım merhaba, senin bu konu ne oldu ya günlerdir bir gelişme yok. Millet birkaç laf etti diye hemencecik pes ettin :) eh haksız da sayılamazlar haha.
Bu arada senin profiline ilk kez girdim ve bu ne ya dedim. Zamanında Atlar Vadisi diye bir kitap okudum 1000 sayfalık, o kitap gibi.. bu ne ya bu kadar kalabalık da kaybolmuyor musun?
Artık mitolojik ve felsefik birilerini yorumla lütfen..

Süreyya

Yönetici
Yılın EN’i
Konumu sabote etmez misin sayin Run?
Uygun buldugumda yazarim babysi.