Into the Night Dizisini Tavsiye Eder misiniz?

cevdetdemir

Kayıtlı Üye
Var mıdır forumdan izleyen ve iyisiyle kötüsüyle değerlendirebilecek olan?

Nickolas

Özel Üye
Ilk sezonu izlemistim. 2. Sezonun da ilk bolumunu seyrettim. Fakat ikinci bolumune gecmeye tahammul edemedim. Ilk bir kac bolum iyiydi. O da anlatamayacaklari cok da ilginc olmayan bir konuya, gizemle basladiklari icindi. Tabi, sonrasinda anlatacak pek birseyleri kalmadi. Yani klasik siyaset, saldirganlik ve egoizm dizisi… Oyle ki 2. sezonun birinci bolumunde, sapkadan aksiyon cikarinca biraktim diziyi.

Sux

Gümüş Üye
dizinin çıkış noktasının afili bir yanı var, fakat yine klişeleşmiş yanı da göze çarpıyor; insanlığın bir badire atlatması ve hayatta kalma mücadelesini hiç bırakamayacak olması anlatılıyor.
karakterlerin içinden çıktıkları kültürleri iyi yansıtılmış, kendi örfleri gereği kapıldıkları hislerle eylemlerde bulunması küresel mozaik tanımı denilebilir.
dizi konusunun afili yanı ilk sezonu kaldırdı ama ikinci sezonu biraz ortada geçirdiler, keza üçüncü sezona hazırlık yahut geçiş aşaması olarak da betimlenebilir.

bazı karakterlerin kolaylıkla gözden çıkarılması hoşuma gitti, üst yorumdaki 2. sezon 1. bölüm için şapkadan aksiyon çıkarmak tanımını çok yerinde buldum.
esasen karakterleri biraz daha derinlemesine anlatmak isterdim lakin daha net ve gözden kaçabilecek olan bir korkuyu aktarmakla yetineceğim.
tüm dünya rus'lardan korkar, rus'lar ise sadece çinli'lerden. bu korkuda alt metinde iyi anlatılmış.

bir hususa daha değinmek icap eder; türk'lerin anasının oğlu olduğu da gayet iyi anlatılmış, bizim oğlan "ayaz" imparatorluk mücevherlerini taşıyıcının midesini yarmak sureti ile çıkardıktan sonra, kendini aklamak için samimi hislerle şöyle demişti; "annem mücevherlerin ait olduğu yere dönmesine çok sevinirdi"
türk'ler ataerkil, erkek baskın bir toplum olarak nitelendirilse de hepimiz anamızın oğluyuz/kızıyız.. pekala annelerimize kıyamaz onları üzmekten çekiniriz.

bu dizi hem büyük bir beklentiye girerek hemde çıtır çerez olarak izlenmeye müsait, bence vakit ayrılması gereken bir yapım.
breaking bad ve günümüz squid game aşığı taifenin anlamakta güçlük çekeceği karakter özgünlüğüne sahip.

spoiler
- yapma!