İnsomnia - Prodesmotes

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Prodesmotes

Bronz Üye
4,471
AYM tüm ülkelerde aynıdır ama Türkiye hariç.
Enis Berberoğlu ismi yetermi? Ya sabır Sultan duygu AYM'nin kararını tanımıyorum diyen yerel mahkemenin kararını. Neyse kime ne anlatıyorum ki.

Haberdar değilim.

melnur

Yazar
8,892
Haberdar değilim.
Kafan kuma sokulu galiba, ama her şeyi en iyi bilenlerdensin ya, ....
Neyse şimdi öğrendin istersen bir araştır.
Ona bakarsan AİHM kararları da Türkiye için bağlayıcı ama adam yok hükmünde diyor.
Lan böyle hukuk devleti mi olur, adalet mi olur, demokrasi mi olur,....?
Yani illa hukuk profesörü olmaya gerek yok, sade bir vatandaş olarak bak yeter.

Prodesmotes

Bronz Üye
4,471
Kafan kuma sokulu galiba, ama her şeyi en iyi bilenlerdensin ya, ....
Neyse şimdi öğrendin istersen bir araştır.
Ona bakarsan AİHM kararları da Türkiye için bağlayıcı ama adam yok hükmünde diyor.
Lan böyle hukuk devleti mi olur, adalet mi olur, demokrasi mi olur,....?
Yani illa hukuk profesörü olmaya gerek yok, sade bir vatandaş olarak bak yeter.

Ne işime yarayacak?

melnur

Yazar
8,892
Ne işime yarayacak?
Ha şimdi de ne işime yarayacak ayaklarına yatıyon. Sanki burada tartıştığın konu çok işine yarıyor. Bildiğin, ilgilendiğin diğer her konu veya olay işine yarıyor da ilgileniyorsun. Öğrenirsen en azından boş boş konuşmazsın. Neyse kendini bayağı belli ediyorsun.

Prodesmotes

Bronz Üye
4,471
Ha şimdi de ne işime yarayacak ayaklarına yatıyon. Sanki burada tartıştığın konu çok işine yarıyor. Bildiğin, ilgilendiğin diğer her konu veya olay işine yarıyor da ilgileniyorsun. Öğrenirsen en azından boş boş konuşmazsın. Neyse kendini bayağı belli ediyorsun.

Belli olan ne?

melnur

Yazar
8,892
Hala işin dalgasındasın. Tüm tartışmalarda bunu yapıyorsun. Genelde üst perdeden konuşup konuya sadece kendinin hakim olduğunu inandırmaya çalışıyorsun, sana sunulan tüm argümanları ya küçümdüyorsun ya da kabul etmiyorsun.
Burada da AYM'nin yerel mahkemelere karşın gücünden bahsediyorsun ve bunun böyle olmadığını söyleyince konuyu çarpıtıyorsun, yok beni sev yok şu filmi seyret diyerek güya senin o sözde güçlü iddialarının doğru olduğu kanısını yaratmaya çalışıyorsun.
Berberoğlu örneğini verince bilgim yok diyorsun ve bak şimdi öğrendin dediğim de de ne işime yarayacak diyerek hala ciddiyetsiz bir şekilde davranıyorsun.

Prodesmotes

Bronz Üye
4,471
Hala işin dalgasındasın. Tüm tartışmalarda bunu yapıyorsun. Genelde üst perdeden konuşup konuya sadece kendinin hakim olduğunu inandırmaya çalışıyorsun, sana sunulan tüm argümanları ya küçümdüyorsun ya da kabul etmiyorsun.
Burada da AYM'nin yerel mahkemelere karşın gücünden bahsediyorsun ve bunun böyle olmadığını söyleyince konuyu çarpıtıyorsun, yok beni sev yok şu filmi seyret diyerek güya senin o sözde güçlü iddialarının doğru olduğu kanısını yaratmaya çalışıyorsun.
Berberoğlu örneğini verince bilgim yok diyorsun ve bak şimdi öğrendin dediğim de de ne işime yarayacak diyerek hala ciddiyetsiz bir şekilde davranıyorsun.

Argüman nerede? Bak, diyorum ki: "Adam kendi paylaştığı kaynağı okuyup anlamamış. Paylaştığı kaynakta yazanlarla ifade ettikleri aynı değil. Kaynağı beni doğruluyor. Sonra da kalkıp: "Konu bu değil" diyor. Yer mi Anadolu çocuğu bunu?

Hangi argüman kardeşim? Yazılara tek tek bak. Nerede delil? Neye cevap vereyim? "Kraliçe meclisi kapatma yetkisine sahip" diyorum. "Öylesine" diyor.

Hangi argüman?

@melnur @melnur @melnur

Arkadaş, Anayasal makamla gücü karıştırma gibi bir ifade kullandı. Bir devletin ne olduğundan, nasıl yönetildiğinden bihaber.

Genelge - Yönetmelik - Tüzük - Kanun - Anayasa

Devletlerde yasamada da, yürütmede de, yargıda da yetki, görev ve sorumluluklar bunlarla belirlenir.

Konunun bununla bir ilgisi yok melnur. Türkiye üzerine bir şey tartışılmıyor. O örneği Türkiye'den vermediğimi farz et. Sana lanet olsun.

Konusunu aç, Enis Berberoğlu meselesini orada konuşalım.

melnur

Yazar
8,892
Arkadaş, Anayasal makamla gücü karıştırma gibi bir ifade kullandı. Bir devletin ne olduğundan, nasıl yönetildiğinden bihaber.

Genelge - Yönetmelik - Tüzük - Kanun - Anayasa

Devletlerde yasamada da, yürütmede de, yargıda da yetki, görev ve sorumluluklar bunlarla belirlenir.

Konunun bununla bir ilgisi yok melnur. Türkiye üzerine bir şey tartışılmıyor. O örneği Türkiye'den vermediğimi farz et. Sana lanet olsun.

Konusunu aç, Enis Berberoğlu meselesini orada konuşalım.
Ben de diyorum ki devletlerin nasıl yönetildiği hangi kurallara göre yönetildiği yazılı olsa da önemli ve geçerli olan uygulamadır. Ve uygulama için Türkiye'den örnek verdim.
Berberoğlu konusunun neyini tartışacaksın?
Hem bilgim yok diyorsun, hem ne işime yarayacak diyorsun,.... Büyük ihtimal bur başlık açılmıştır, arar bulursun ve bilmediğin halde bir şeyler yazarsın.
Devlet yönetimindeki kurallar fizik veya matematik kurallarına benzemez. Ülkeyi yönetenin gücü ve tercihi yönünde kurallar askıya alınır, değiştirilir,....
Önemli olan yapılması gerekeni savunmak ve her daim doğruları söylemektir.

Prodesmotes

Bronz Üye
4,471
Ben de diyorum ki devletler in nasıl yönetildiği hangi kurallara göre yönetildiği yazılı olsa da önemli ve geçerli olan uygulamadır. Ve uygulama için Türkiye'den örnek verdim.
Berberoğlu konusunun neyini tartışacaksın?
Hem bilgim yok diyorsun, hem ne işime yarayacak diyorsun,....
Devlet yönetimindeki kurallar fizik veya matematik kurallarına benzemez. Ülkeyi yönetenin gücü ve tercihi yönünde kurallar askıya alınır, değiştirilir,....
Önemli olan yapılması gerekeni savunmak ve her daim doğruları söylemektir.

Uygulamada da değişen bir şey yok. Anayasal değişikliklerle şuan süren yönetimin yetki düzenlemeleri yapıldı. O zamanlar sen de "yetmez ama evet" diyordun.

melnur

Yazar
8,892
Uygulamada da değişen bir şey yok. Anayasal değişikliklerle şuan süren yönetimin yetki düzenlemeleri yapıldı. O zamanlar sen de "yetmez ama evet" diyordun.
Kusura ama sen gercekten kafayı siyirmissin. Sadece is olsun diye cevap veriyorsun.

Prodesmotes

Bronz Üye
4,471
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...