sohbet odaları

İlişkide acil bırakılması gereken davranışlar

Sanem

Yönetici
Üst Yönetici Yardımcısı
Katılım
7 Nisan 2019
Mesajlar
3,466
Puanları
93
Konum
Bursa
Tepkime puanı
1,442
İlişkide acil bırakılması gereken davranışlarİlişkide yapılan hatalar bazen biz fark etmeden dağ olur. Erkeklerin ilişkide yaptığı hatalar sürekli göze batarken kadınların ilişkide yaptığı hataların ise aslında onlardan aşağı kalır yanı yoktur. Sevgiliyken yapılan hataları genelde sevdiğimizi elimizden kaçırdıktan sonra fark ederiz. İlişkide değer görmek için bırakılması gereken davranışları listeledik. İşte ilişkide acil bırakılması gereken 10 hatalı davranış!

Aile bireyleri hakkında kavga etmek

Aile bireyleri hakkında kavga etmek

Birini sevmek ve onunla bir ilişki yaşamak onun ailesiyle de bir ilişki yaşamak anlamına gelir. Daha siz ne olduğunu anlamadan denkleme giren kayınvalide, kayınpeder ve kayınbirader gibi yeni oyuncular ilişkideki dengeyi bozabilir. Onların istekleri, fikirleri veya ilişkinize etkileri kavga nedeni olabilir. Ancak sevgilinizin ailesi hakkında kullanacağınız her kelimeye dikkat etmelisiniz. Evet onları sevmek zorunda değilsiniz ama kesinlikle onlara saygı göstermek zorundasınız. Çünkü hiç kimse günün sonunda ailesine laf söyletmek ya da onlardan vazgeçmek istemez. Ve eğer bu konuda ısrarcı olur ve kavga etmeye devam ederseniz sevgilinizi kaybetmeniz an meselesidir.


Ev işlerini sürekli gündeme getirmek

Gündelik işler yüzünden kavga etmek dünyanın en saçma kavga konusu gibi gelir ama günümüzde çiftlerin en çok kavga ettiği sebepler arasında yer alır. En başta kim neyi yapıyorsa bir süre sonra o, o kişinin görevi halini alır. Ve bu durum o kişiyi mutlu etmeyebilir. Örneğin nasıl bir erkeğin romantizm için birkaç defa yemek pişirmesi ölene kadar bütün yemekleri onun pişireceği anlamına gelmiyorsa vakti olduğu için evin alışverişini tek başına yapan kadının da ömrü boyunca o alışverişleri tek başına yapacağı anlamına gelmez. Ev işleri hiçbir zaman tek bir tarafın sorumluluğunda olmamalı ve çiftler her daim birbirine yardım etmeli ayrıca bu yüzden de kavga etmekten kaçınmalıdır.

Sürekli şikayet halinde olmak


Sürekli şikayet halinde olmak

Kimse sürekli şikayet halinde olan biriyle beraber olmak istemez. Eğer siz veya sevgiliniz sürekli bir şeyler hakkında şikayet ediyor kısaca dırdır yapıyorsanız bir an önce bu işe bir el atmalısınız. Çünkü karşı tarafın sabrı bir süre sonra taşacak ve daha fazla dırdır duymak istemeyecektir.

“Beni hiç dinlemiyorsun”


“Beni hiç dinlemiyorsun”

Bugüne kadar kaç kez ilişkinizde “Beni hiç dinlemiyorsun” lafını duydunuz? Eğer bu sayı beşten fazlaysa dikkat etseniz iyi olur. Çünkü her zaman söylediğim gibi bir ilişkide en önemli şey iletişimdir. Ve eğer bir kişi konuşur ve diğer kişi onu dinlemek yerine başka şeylerle meşgul olursa buna iletişim denemez! Eğer karşınızdakinin sizi duymadığını daha da beteri dinlemediğini düşünürseniz bir süre sonra anlatmamaya başlarsınız ve eninde sonunda anlatmadığınız her şey içinizde patlar. Bu nedenle kavga etmek de ayrılığı kaçınılmaz kılar!


 Para yüzünden tartışmak


Para yüzünden tartışmak

Maddi konular hakkında kavga etmek her ilişkide olabilecek bir şeydir. Her çift öyle ya da böyle ilişkilerinin bir evresinde para yüzünden en az bir kez tartışırlar. Maalesef bazı çiftler için bu sayı günde ya da hafta bir de olabilir. Çünkü pek çoğumuzun paraya bakış açısı farklıdır. Kimimiz fazla tutumlu kimimiz fazla savurganızdır. Ve en tutumlu çiftlerin bile yatırım anlayışları farklı olabilir. Kısacası konu para oldu mu kavga etmek oldukça kolaydır. Ve eğer bir ilişkide maddi konular yüzünden kavgalar artarsa o ilişki için tehlike çanları çalmaya başlar. O yüzden çok dikkatli olun. Sevgilinizin anlatmaya çalıştığını ve bakış açısını kavramaya çalışın. Ve eğer hala haklı olduğunuzu düşünüyorsanız ona fikirlerinizi empoze etmeye çalışır gibi değil sebepleriyle anlatın.

Geçmişi öne sürmek

Geçmişi öne sürmek

Bu geçmişte yapılan hataları bulup bunları ortaya çıkarmak ve karşımızdaki kişiyi bunları yaptığı için sürekli olarak suçlamaya devam etmektir. Kavga konusu ne olursa olsun bunlar her kavgada çıkarılır ve ortaya dökülür. Karşılıklı hale geldiğinde taraflar geçmiş yıllar içinde kim daha çok hata yapmış bunları o kişinin hanesine işlerler. Bu durum zamanla ilişkide kişinin kendi haklılığını ortaya koymak için başvurduğu bir yol olur. Ne yazık ki, sorunu çözmediği gibi kişilerin geçmişteki hatalarından dolayı hissettikleri suçluluk ve öfke duygularını harekete geçirir.

İmalarda bulunmak


İmalarda bulunmak

Eşlerden birinin isteğini ya da düşüncesini açıkça söylemek yerine yön göstererek diğerinin bunu kendi kendine anlamasını sağlamaya çalışması anlamına gelir. Bu durum, kişilerin açık bir şekilde düşüncelerini ifade etmekte kendilerini rahat hissetmediklerini gösterir.


Abartılı kıskançlık


Abartılı kıskançlık

Bu durum zamanla öfkeye dönüşüp karşınızdaki kişinin davranışlarını kontrol etmeye kadar gittiğinde eşinizin e-mail şifresini çözmeye çalışma ve hesabına girme, duşta iken telefon mesajlarını okuma ve hatta dışarıda takip etme ve beklemediği bir anda ortaya çıkma gibi davranışlara sebebiyet verebilir. Bazı insanların bunu bir sevgi göstergesi olarak sunmaları ve eşleri kıskançlık yapmadığında sevilmediklerini düşünmeleri sıklıkla rastlanılan bir durumdur. Bu tarz davranışlar, kişinin kendiyle ilgili değersizlik duygularına dair göstergeler olabilir. Bireyin kendiyle yüzleşmesi gerekir. Aksi takdirde eşi, kişiden uzaklaşacaktır.

Tavsiyenize uyulmadığında alınmak

Tavsiyenize uyulmadığında alınmak

Partnerinizle hayatınızda karşılaştığınız şeyleri konuşmak ve paylaşmak harikadır. Tavsiyelerde bulunabilmek de öyle. Ama eğer tavsiyenize uymuyorsa, bundan alınmamalısınız. İkinizin farklı bireyler olduğunu ve olaylara / hayata farklı açılardan bakabileceğinizi asla aklınızdan çıkarmayın. Tavsiyeniz ona uymayabilir ve bunda hiçbir sakınca yoktur.


Partnerini hayatının merkezine koymak


Partnerini hayatının merkezine koymak

Bir ilişkiye kendinizi adamanız, herşeyinizi partnerinize göre planlamanız sizi hızla tüketir ve ilişkilerdeki dengeleri değiştirir. Sevdiğiniz insan sizin için şüphesiz çok önemli ve değerli ancak hayatınızı oluşturan şeylerden yalnızca biri, hayatınızın tümü değil. O nedenle partnerinizi hayatınızın merkezine koyma yanılgısına düşmeyin.

Alinti
 

Bahtiyar

Bronz Üye
Katılım
22 Nisan 2019
Mesajlar
3,102
Puanları
93
Konum
Antakya
Tepkime puanı
1,678
Bence en acili o ilişkiyi bırakmak. Sorun kalmaz ortada.:)
 

Sux

Kayıtlı Üye
Katılım
24 Kasım 2019
Mesajlar
400
Puanları
43
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
150
10 aydır yapayalnızım, flörtleşmeyi ve kadınların ruhunu okşamayı unuttum açıkçası. Işıl ışıl bir çift göz karşısında ne yapacağımı bilemiyorum.
Sadece gülümserim sanırım : )
Bu bilgilere de sık sık göz gezdirirsem hataya mahal vermem. : p
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 1, Misafir: 7)

  • Üst