sohbet odaları

Hercai Dizisi

PapatyA

∂üηуα ηüƒυѕυ αяттıкçα, ι̇ηѕαη ѕαуıѕı αzαℓıуσя..
Yönetici
Moderator
Katılım
28 Şubat 2020
Mesajlar
3,234
Puanları
93
Tepkime puanı
941
"İntikamdan doğan imkansız bir aşkın hikayesi"

Midyat'a, İstanbullu bir işadamı olarak gelen Miran Aslanbey, Nasuh Şadoğlu'na ortaklıktan fazlasını teklif eder: torunu Reyyan'ı da ister. Ancak yörenin en güçlü aile reisi Nasuh'un çok iyi bir kısmet dediği Miran için farklı planları vardır. Ona bir torun verecektir ama istediği torunu değil. Nasuh, Miran'ı kendi planına ikna etmeye çalışırken, Miran'ın planlarından habersizdir. İki erkek arasındaki verilecek karar merakla beklenirken, gelen haber Reyyan ve Yaren'in hayatını derinden etkileyecektir. Midyat'ın binlerce yıllık geçmişinin izleri üzerinde yeşeren bir aşk hikayesi, iki ailenin kaderini nasıl etkileyecek? İstanbullu yakışıklı işadamı ile Midyat'ın güzelliği dillere destan Reyyan'ı kavuşabilecek mi?

 • Oyuncu:
  Akın Akınözü
  Rolü:
  Miran Aslanbey
  Karakter Açıklaması:
  Aslanbey ailesinin soyunu devam ettirecek tek kişidir Miran Aslanbey. Babaannesi Azize Aslanbey tarafından intikam masallarıyla büyütülmüş, soğuk, mesafeli ama aynı zamanda güçlü ve zeki bir adamdır. Miran der ki: "Ben Miran Aslanbey, yüreğimin bir yanı aşk, bir yanı intikam. Öyle çok nefret var ki içimde, "sevmeyi bilmiyorum" dedim hep. Oysaki aşkın küçücük bir çatlaktan sızıp kök salabileceğini bilmiyordum."
  Detay Sayfası:
  Hercai - Akın Akınözü - Miran Aslanbey Kimdir?
 • Hercai - Ebru Şahin - Reyyan Şadoğlu Kimdir?

  Oyuncu:
  Ebru Şahin
  Rolü:
  Reyyan Şadoğlu
  Karakter Açıklaması:
  Hazar ve Zehra Şadoğlu'nun büyük kızıdır Reyyan. Masum, saf ve temiz bir genç kızdır. Ailesine ve etrafındaki herkese sevgiyle bağlıdır. Ancak annesinden babasından, kardeşinden gördüğü sevgiyi, dedesi Nasuh Şadoğlu'ndan asla görememiştir. Reyyan der ki: "Ben mucizelere inanırım. Hercai kelebeklere, aşka... Ama ne zaman bir hayal kursam hoyrat bir el dağıtır hepsini. Bu konakta hayal kurmak da yasak, hür olmak da. Ben Reyyan Şadoğlu... Kaf Dağı'nın ardındaki masal prensesi, bir kötü devin esiriyim. Bir gün bitecek bu esaret. İşte o gün başlayacağım kendi güzel masalımı anlatmaya."
  Detay Sayfası:
  Hercai - Ebru Şahin - Reyyan Şadoğlu Kimdir?
 • Hercai - Ayda Aksel - Azize Aslanbey Kimdir?

  Oyuncu:
  Ayda Aksel
  Rolü:
  Azize Aslanbey
  Karakter Açıklaması:
  Aslanbeyler'in en büyüğüdür. Çok acılar görmüş geçirmiş, kocasını, üç oğlunu, iki gelinini gömmüş, kalbi nefretle katılaşmış, acımasız bir kadındır Azize. Tam yirmi yedi yıl önce bir intikam yemini etmiştir. İntikam duygusu insanın içindedir, asla soğumaz. Merhamet ise yüreğindedir, hep orada yaşar. Azize der ki: "İntikam gecikir ama yaşlanmaz. Kinimi diri tutanlar çok yaşasın, yaşasınlar ki pay ettiğim acıları tatsınlar. Ben Azize Aslanbey, intikamımı almadan ölmeyeceğim."
  Detay Sayfası:
  Hercai - Ayda Aksel - Azize Aslanbey Kimdir?
 • Hercai - Macit Sonkan - Nasuh Şadoğlu Kimdir?

  Oyuncu:
  Macit Sonkan
  Rolü:
  Nasuh Şadoğlu
  Karakter Açıklaması:
  Ailenin en büyüğü ve vazgeçilmez lideridir. Onun sözü bir emirdir. Karar verdikleri, söyledikleri hiçbir zaman ölçülmez, tartışılmaz, asla karşı çıkılmaz. Nasuh der ki: "Deli utanmazsa soyu utanır, böyle derdi babam. Ben Nasuh Şadoğlu. Şadoğlu ailesinin ağasıyım. And olsun ki, soyuma halel getiren özüm olsa yine cezasını veririm. Adıma yakışmayanın yanımda yeri yoktur."
  Detay Sayfası:
  Hercai - Macit Sonkan - Nasuh Şadoğlu Kimdir?
 • Hercai - Gülçin Santırcıoğlu - Sultan Aslanbey Kimdir?

  Oyuncu:
  Gülçin Santırcıoğlu
  Rolü:
  Sultan Aslanbey
  Karakter Açıklaması:
  Aslanbey ailesinin hayatta kalan tek gelini, Gönül'ün annesidir Sultan. Yokluktan gelmiş ve bey konağına hanım olmuştur. Azize'nin ardından Aslanbey ailesinin başına geçmek en büyük hayalidir. Adı gibi Sultan olmaya ant içtiği kalbinde, kızından başkasına yer yok. Sultan der ki: "Ben Sultan Aslanbey. Masallardaki gibi saraylara sultan olsun demiş de koymuş adımı anam. Şahmeranıyım ben bu masalın. Bir gün tahtıma oturup hüküm süreceğim mutlaka. Toprak olsam bile ruhum kızımda yaşayacak."

  • Oyuncu:
   Serhat Tutumluer
   Rolü:
   Hazar Şadoğlu
   Karakter Açıklaması:
   Şadoğlu ailesinin en büyük erkek evladı, babası Nasuh'un sağ koludur Hazar. Hükmü babasından sonra gelir ve herkesi bağlar. Dürüst, çalışkan, metanetli, sevilen, sayılan, güven duyulan bir adamdır. Baba diyardır, ocaktır baba. Kimi zaman kaşları çatık olsa da, kalbindeki sevgisi her daim sıcaktır. Hazar der ki: "Benim bütün derdim tasam ailemdi, hiç kimseyle bir zorum yoktu. Çekiç örse inmedikçe, demir şeklini almaz derler. Beni de örseleye örseleye iki yanı keskin kılıca çevirdiler işte."
   Detay Sayfası:
   Hercai - Serhat Tutumluer - Hazar Şadoğlu Kimdir?
  • Hercai - Oya Unustası - Gönül Aslanbey Kimdir?

   Oyuncu:
   Oya Unustası
   Rolü:
   Gönül Aslanbey
   Karakter Açıklaması:
   Aslanbey ailesinin iki kız torunundan biri, Sultan ve Vahit'in tek çocuğudur. Güzel ve öfkeli bir genç kızdır Gönül. Daima duygularıyla hareket eder. Tek hayali büyük bir aşk, sevdiği gibi sevilmek ister. Masal gibi bir aşk ister bazen insan ama hayalini kurduğu o masal, başkasının masalıdır aslında. Gönül Aslanbey, Miran'ın resmi nikahlı karısıdır.
   Detay Sayfası:
   Hercai - Oya Unustası - Gönül Aslanbey Kimdir?
  • Hercai - Ahmet Tansu Taşanlar - Azat Şadoğlu Kimdir?

   Oyuncu:
   Ahmet Tansu Taşanlar
   Rolü:
   Azat Şadoğlu
   Karakter Açıklaması:
   Cihan ve Handan'ın oğludur. Şadoğlu soyunu sürdürecek tek kişidir. Hayatı boyunca kendisine söylenenleri yapmış, cesaretsiz davranmıştır Azat. Ondan ne istenirse istensin hiç itiraz etmemiş, ailesine ve onların inandıklarına hiç karşı çıkmamıştır. Durgun bir deniz gibi gözükse de kalp, kimse bilmez içinde kopan fırtınaları. Azat der ki: "Azat Şadoğlu'yum ben. Derde düşmüş bir aşığım. Kendimi bildim, amcamın kızını sevdim. Yine de diyemedim, lal ettim dilimi. Vaktinden önce sustum, vaktinden sonra konuştum. Ölmek bile gelmedi elimden."
   Detay Sayfası:
   Hercai - Ahmet Tansu Taşanlar - Azat Şadoğlu Kimdir?
  • Hercai - Serdar Özer - Cihan Şadoğlu Kimdir?

   Oyuncu:
   Serdar Özer
   Rolü:
   Cihan Şadoğlu
   Karakter Açıklaması:
   Nasuh Şadoğlu'nun küçük oğludur. Abisi Hazar'la bir yarışın içinde sayar kendini. Sürekli kendini ispat çabasındadır. Hazar gibi saygı gören, sözü dinlenen bir adam, babasının en çok güvendiği oğlu olmak ister ama beceremez bir türlü. Öfkenin ete kemiğe bürünmüş hali, Şadoğulları'nın Cihan Ağası. Cihan der ki: "Nasuh'un oğlu, Hazar'ın kardeşi Şadoğlu Cihan'ım ben. Adım Cihan olsa da yaşadığım konakta hükmüm yoktur. Babamdan, ağamdan sonra gelir adım, ama değişecek... Çok değil biliyorum, az kaldı o güne. O gün beni çağırırken "Cihan Ağa" diyecekler. Şadoğullarının ağası Cihan Ağa..."
   Detay Sayfası:
   Hercai - Serdar Özer - Cihan Şadoğlu Kimdir?
  • Hercai - Gülçin Hatıhan - Handan Şadoğlu Kimdir?

   Oyuncu:
   Gülçin Hatıhan
   Rolü:
   Handan Şadoğlu
   Karakter Açıklaması:
   Handan der ki: "Handan Şadoğlu'yum ben. Hem ağa kızıyım, hem ağa geliniyim. Şanıma yakışır bir erkek doğurdum bu konağa. Şadoğlu soyu benim oğlumun üzerinden yürüyecek. Eksiğim yok, belki fazlayım bile bu konağa. Önüme çıkanı da ezer geçerim. Kendi tahtımı yaptığım gibi, bahtımı da bırakmam şansa."
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Üst