Hande Erçel'den 'bazlama surat' davası

Zeytin

Emektar Üye
Katılım
Nisan 9, 2019
Mesajlar
5,402
Puanları
93
Konum
İstanbul
Tepkime puanı
4,022
Oyuncu Hande Erçel, sosyal medyada kendisinin fotoğraflarını paylaşıp 'Bazlama surat' diye yorum yapan takipçiye dava açtı.Son olarak Halka dizisinde rol alan Hande Erçel, sosyal medyada kendisinin fotoğraflarını paylaşıp 'Bazlama surat' diye yorum yapan takipçiden davacı oldu.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuran Erçel; ısrarla kendisiyle uğraşan, fiziksel özelliklerini aşağılayan ve çektiği videolarda kendisiyle dalga geçtiğini iddia ettiği kişinin cezalandırılmasını istedi.
Sabah'tan Dilek Yaman'ın haberine göre; Soruşturmada; Erçel'e kafayı takan kişinin 23 yaşındaki Alp K. olduğu belirlendi.

Erçel; Alp K.'nın paylaşımlarının kişilik haklarını ihlal ettiğini belirterek bu içeriklere erişim yasağı konulmasını talep etti. Mahkeme, erişim yasağı talebini kabul etti.

İfadesi alınan Alp K.; suçlamaları reddederken, dosyanın uzlaştırma bürosuna gönderilmesine karar verildi. Ancak Erçel, takipçisiyle uzlaşmadı.

Erçel'in huzurunu bozduğu gerekçesiyle Alp K. hakkında 3 aydan 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

ntv​
 

Lefty

Emektar Üye
Katılım
Nisan 16, 2019
Mesajlar
7,045
Puanları
93
Tepkime puanı
7,587
Bazı insanların sosyal medya üzerinden yaptığı eleştiriler gerçekten sınırı aşabiliyor. Hesapların arkasına saklanıp akıllarına geleni yazıyorlar ve çoğu da hakaret içeriyor. Kimse kimseyi fiziksel olarak beğenmek zorunda değil fakat aşağılama hakkı da yoktur. Güzellik kavramı göreceli olduğuna göre bu tip yorumlar hem çok gereksiz hem de yaşı kaç olursa olsun ergenlikten çıkmamış insanların ihtiyaç duyacağı söylemlerdir diye düşünüyorum. Benzer davalar açılırsa belki birileri de nerede durması gerektiğini öğrenir.
 

Free_EyeS

Bronz Üye
Katılım
Nisan 9, 2019
Mesajlar
4,137
Puanları
93
Konum
izmir
Tepkime puanı
3,884
Allah nazardan saklasın sırf konusmak olsun dıyede konusulmazkı insanlar iyidir yinede :)
fıstık ne ya tobe tobe :)
 
Üst