Hacca gidersen anadan doğmuş gibi günahsız olursun!

X

Yönetici
Proje Sorumlusu
Haccin kabul sartlar var, parasi olmayana farz degil. Samimi tovbe etmek zaten gunahlar bagisliyor.

Inancsiz biri acsaydi sert farkli tepki verirdim. Allah’a inaniyorum diyenin bilmesi gerekenler bunlar zaten.

Tarçın

Bronz Üye
Alakasız belki ama aklıma bizim apartmandaki olay geldi .
Apartman görevlisine parasını vermeyen bir amca (10sene) hl
ben giriş kattayim ,copumude kendim atıyorum derdi ,hacca gideceğii zaman toptan ödedi . Eee..

Aze

Bronz Üye
Hacca gidip namaz kılmakla silinmez gunahlar.Hak ye,milletin karisina kızına sarkıntılık et sonra hacca git her sey silinsin oyle bir dünya yok. Olursa da iki çift lafim olur allaha. Hepimiz gunahkariz o pişmanlık insanin kalbinden gelir. Gerisi önemsiz.

Bir de hacca giden insanlara,abi parası var gidiyor iki tur atiyor hemen günah siliniyor diyen inanışı kıt insanlara da katılmıyorum. Iki karşıt düşüncenin de aşırısı saçmadır.

ala'turka

Yazar
Haccin kabul sartlar var, parasi olmayana farz degil. Samimi tovbe etmek zaten gunahlar bagisliyor.

Inancsiz biri acsaydi sert farkli tepki verirdim. Allah’a inaniyorum diyenin bilmesi gerekenler bunlar zaten.
İbadetlerin faziletlerinin abartıldığına, özellikle
Hac ibadetinin bir insanı nasıl temize çıkardığına
dikkat çekmek istedim.

X

Yönetici
Proje Sorumlusu
İbadetlerin faziletlerinin abartıldığına, özellikle
Hac ibadetinin bir insanı nasıl temize çıkardığına
dikkat çekmek istedim.
Eskiden de her halti yiyeyim 60’imdan sonra hacca giderim muslumanlari vardi. Unutmaki ameller niyetlere gorerir azizim. Kisinin ibadetinden daha onemli olan niyetidir.

kişiye göre muamele diyorsun inançsız kimler varmış paylaşsama bizle liste var sanırım elinde
Azizim inanmamayi secmis biri bu konuyu ancak dalga gecmek icin acabilir, neden tepki vereyim yoksa, benim haddime dusmemis inanmiyor diye yargilamak.

feveran

Gümüş Üye
İnanmayan bir kişi de doğru islamı (kitaptaki) iyi şekilde bilebilir ama inanıp inanmamak kendi kararı olduğu için en azından inananları kendi inanç sistemlerindeki salt doğruya sevk etmiş olabilir

X

Yönetici
Proje Sorumlusu
İnanmayan bir kişi de doğru islamı (kitaptaki) iyi şekilde bilebilir ama inanıp inanmamak kendi kararı olduğu için en azından inananları kendi inanç sistemlerindeki salt doğruya sevk etmiş olabilir
Bir dusunceyi (ki dusunceden cikmis artik inanan insan icin inanci hayatinin tam merkezinde ve bazi özgürlükler ve kisitlamalar getiriyor ayrica kural kaideler, nasil uyuyacagindan yemeyi yeme sekline kadar tavsiyelerde bulunuyor. ) dogru veya yanlis bulmak yahut kendi dogrusunu yonlendirmeye sevk etmek icin asagilama yontemine gitmek aslinda bahsi gecen konuda yorum yapan kisinin bilincsizligini gosterir.

Gunumuz Dunya’sinda egitim alan okuyan bir bireyin sorgulamasi gerek zaten dusunmesini bizzat Kuran tesvik ediyor.

Burada karistirilan en buyuk yanilgi islamiyeti musluman oldum diyen kisiler uzerinden elestirmek, inanilmaz abes bir durum. Yani bu kendine musluman diyen insan müsveddeleri aslinda islamiyete dusmandir ve zarar veriyorlar.

Larien

Gümüş Üye
Bunun böyle bir garantisi yok. 71 tane besmele çekmiş, 39 tane kelime-i tevhid getirmiş. O ona kefaletmiş, bu buna kefaletmiş
Kur'an bu tarz formüller sunmaz. Kimin o gün bağışlanıp bağışlanmayacağını da yalnızca Allah bilir.
Herkese elbet tövbe kapısı açıktır. Bu ayette açık ve nettir.
Ancak kul, bu kadar açık bir şekilde ben hacca gittim sıfırlandım diyemez.

Oggy

Altın üye
putperestliğin keskin cümlelerle lanetlendiği bir dinde putlarla aynı malzemeden üretilmiş bir yapının etrafında dönerek ibadet etmek mi........

Başak

Altın üye
Rez alalım kaos çıkabilir 2.50

Platin Üye
kulların senin adına
karar veriyor

küçük tanrıcıklar
didem bunu okusa
bir daha düşünür

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 7)