sohbet odaları

Günlük hayatınızı kolaylaştıracak 15 pratik bilgi

Sanem

Yönetici
Yönetici
Katılım
7 Nisan 2019
Mesajlar
1,829
Puanları
93
Konum
Bursa
Tepkime puanı
741Bu pratik bilgiler çoğu kişinin günlük yaşamını kolaylaştıracak cinsten.


Bir çoğumuzun günlük hayatta zorlandığı konular vardır. sizi bu durumdan kurtarmak için gündelik yaşamınızı kolaylaştıracak, çoğumuzun bilmediği hayat kurtaran 15 pratik bilgi;

1. Duvara bir şey asmanız gerektiğinde, bir tarak ile çiviyi tutun böylece çekiçle çivi çakarken parmaklarınıza vurmazsınız.
Duvara bir şey asmanız gerektiğinde, bir tarak ile çiviyi tutun böylece çekiçle çivi çakarken parmaklarınıza vurmazsınız.2. Muzun daha uzun süre dayanması için koparıldığı yeri streç film ile sarmanız yeterli.
Muzun daha uzun süre dayanması için koparıldığı yeri streç film ile sarmanız yeterli.3. Yumurtanın kabuğu çoğumuz için problem olmuştur. Bu işi kolayca halledebilmek için kaynattığınız suya bir miktar sirke veya karbonat ekleyin.
Yumurtanın kabuğu çoğumuz için problem olmuştur. Bu işi kolayca halledebilmek için kaynattığınız suya bir miktar sirke veya karbonat ekleyin.4. Kolay bir şekilde sarımsak soymak için bir kavanoz bütün işinizi görür. Sarımsağı kavanoza koyun ve sallayın, sonuç görselde ki gibi olacaktır.
Kolay bir şekilde sarımsak soymak için bir kavanoz bütün işinizi görür. Sarımsağı kavanoza koyun ve sallayın, sonuç görselde ki gibi olacaktır.5. Pilavın tane tane olmasını istiyorsanız içine 2-3 damla limon suyu koyun.
Pilavın tane tane olmasını istiyorsanız içine 2-3 damla limon suyu koyun.6. Bir bardağa su ve tuz koyun. Bu tuzlu suyu hafifçe burnunuza çekin, bırakın. Tuzlu su burundaki damarları rahatlatacaktır. Bu işlem sonunda burnunuz açılacaktır.
Bir bardağa su ve tuz koyun. Bu tuzlu suyu hafifçe burnunuza çekin, bırakın. Tuzlu su burundaki damarları rahatlatacaktır. Bu işlem sonunda burnunuz açılacaktır.7. Peynir keserken peynirin parçalanmasını ve bıçakta iz kalmasını istemiyorsanız, peynir kesmeden önce bıçağı suya tutmanız yeterli olacaktır.
Peynir keserken peynirin parçalanmasını ve bıçakta iz kalmasını istemiyorsanız, peynir kesmeden önce bıçağı suya tutmanız yeterli olacaktır.8. Birisi sizi sinir etmek için asansörün bütün düğmelerine bastığında, iki sefer düğmelere basın. Bazı asansörlerin düğmeleri kapanıyor o zaman.
Birisi sizi sinir etmek için asansörün bütün düğmelerine bastığında, iki sefer düğmelere basın. Bazı asansörlerin düğmeleri kapanıyor o zaman.9. Salçanın kutusunu açtıktan sonra hemen küflenmemesi için üzerine sıvı yağ dökebilirsiniz.
Salçanın kutusunu açtıktan sonra hemen küflenmemesi için üzerine sıvı yağ dökebilirsiniz.10. Portakalı sıkmadan önce, portakalları suda bekletirseniz, daha fazla portakal suyu elde edebilirsiniz.
Portakalı sıkmadan önce, portakalları suda bekletirseniz, daha fazla portakal suyu elde edebilirsiniz.11. Tencerenin taşmasını önlemek için tahta bir kaşığı tencerenin üzerine yatay şekilde yerleştirebilirsiniz.
Tencerenin taşmasını önlemek için tahta bir kaşığı tencerenin üzerine yatay şekilde yerleştirebilirsiniz.12. Telefonunuzu şarj ederken uçak moduna alırsanız, 2 kat daha hızlı şarj olmasını sağlayabilirsiniz.
Telefonunuzu şarj ederken uçak moduna alırsanız, 2 kat daha hızlı şarj olmasını sağlayabilirsiniz.13. Kızartma yaptığınızda kokunun bütün eve yayılmasından rahatsız oluyorsanız, yağın içine iki dal maydanoz atın.
 Kızartma yaptığınızda kokunun bütün eve yayılmasından rahatsız oluyorsanız, yağın içine iki dal maydanoz atın.14. Spor sonrasında kaslarınız geriliyorsa, turşu suyu için. Bu, anında gevşemenizi ve ağrınızın giderilmesini sağlarsınız.
Spor sonrasında kaslarınız geriliyorsa, turşu suyu için. Bu, anında gevşemenizi ve ağrınızın giderilmesini sağlarsınız.15. Sebzelerinizi tuzlu suda yıkarsanız, sebzeleri daha etkili ve çabuk temizlemiş olursunuz.
Sebzelerinizi tuzlu suda yıkarsanız, sebzeleri daha etkili ve çabuk temizlemiş olursunuz.

Alinti
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 4)

Üst