sohbet odaları

Gülümseyin :)

Dem

Umrumdışı
Yönetici
Katılım
7 Nisan 2019
Mesajlar
1,940
Puanları
93
Tepkime puanı
2,010
Bazen sokağa çıkıp yürümek bile gelmiyor içimden. Çünkü etrafına donuk gözlerle bakan insanlar görmek mutsuz ediyor beni. Herkes vurdumduymaz, herkes umursuz. Karşısındakinden saygı bekliyor kendisi göstermeden, sevgi bekliyor ama sevgisini sunmadan. Bu zamanda kimseye güven olmaz mantığıyla büyütüyorlar çocuklarını. Kendimiz sevmiyoruz ve de kimsenin sevmesine izin de vermiyoruz. Kendimiz sevgimizde çıkar gözettiğimiz için etrafımızdaki herkesin de öyle olduğunu düşünüyoruz. Ne demiş atalarımız " Kişi kendinden bilir işi " ;)

Daha kötüsü de bu şekilde davrandığımızı kabul etmeyişimiz. Oysa ki doktorlar " hasta, hasta olduğunu kabul etmezse iyileşemez " der. Yani önce bir sorunumuz olduğunu kabul etmeliyiz. Ön yargılarımızdan ve sabir fikirlerimizden kurtulmalı , çevremizdekilere güzellikler sunmalıyız. Onların duygularına , sevgilerine, aşklarına , yaşadıkları ve yaşayacakları ne varsa hepsine saygı duymalı , onları mutsuz edecek davranışlar sergilememeliyiz.

Sabah uyandığınızda yeni günle birlikte siz de hayata yeniden başlayın. Tıpkı bir bebek gibi...Duygularınızı ve düşüncelerinizi yeniden şekillendirin...Ve içinizde bir sevgi büyütün. Köklerinin toprağı sımsıkı tutabilmesi için elinizden geleni yapın.

Gülümseyin =)
 
Son düzenleme:

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 7)

Üst