sohbet odaları

Gülhan Şen

huri

Bronz Üye
1592843375407.jpeg

Eğitim hayatınız nasıl şekillendi?

Her zaman çok çalışkan ve başarılı bir öğrenciydim. Çünkü öğrenmeyi çok seviyorum. Ortaokuldan sonra Kabataş Erkek Lisesi'ni kazandım, o zaman da en yüksek puanla öğrenci alan okulların başındaydı. Bana başta iyi bir İngilizce eğitimi ve kültürel birikim olmak üzere çok şey kattı lise eğitimim. Üniversite tercihimde de lisedeyken yaptığım bir konuşma sonrası rahmetli Sakıp Sabancı'nın yanıma gelip bana bir tavsiyede bulunması çok etkili oldu. ‘Sen televizyoncu olmalısın!’ demişti bana ve o ana kadar böyle bir fikrim olmadığı halde zamanla ‘evet galiba çok doğru bir tercih benim için’ deyip İstanbul Üniversitesi Radyo-Tv-Sinema bölümünü yazıp kazanmıştım.

Seyahatlarinizde başınıza gelen ilginç bir anınızı paylaşır mısınız?

Of yüzlerce var... Yani dokuz senede o kadar çok anımız var ki. Mauritius adasında gazetelere çıkıp tüm adada meşhur olmamız mı desem, Miami'de bir soygunu engellememiz mi... Bir Afrika kabilesini ziyaretimizde beni onurlandırmak için kafama kurutulmuş bir aslan kellesi geçirmeleri... Efendime söyleyeyim profesyonel kamerayla çekim izni verilmeyen daha doğrusu yüklü miktarda para istenen Brezilya'daki Maracana Stadı'nda çekim yapmak için balayına gelmiş bir turist çift olduğumuzu söyleyip, küçük kamerayla sanki hatıra görüntüler alıyormuş gibi yaparak program anonslarını çekmemiz... Evet yaptık bunu! Çin'de kameraman arkadaşımın kaçırılması. Uzun hikaye gerçekten. Trajikomik, ona ayrıca bir röportaj yapmamız lazım yani tam anlatabilmem için. Daha neleeer neler...

Eşiniz korku filmlerinin önde gelen isimlerinden biri. Özellikle Siccin serisinin senaryolarını yazarken renkli anlar olmuştur diye düşünüyorum .Paylaşır mısınız lütfen?

Ahh olmaz mı! Renkli derken ben renk sever bir insanım biliyorsunuz. Renk yer, renk içerim, o derece. Eşimse bilhassa korku filmlerinin üretim aşamasında yani senaryo yazarken daha kasvetli ve karanlık bir ortamda, modda olmayı tercih ediyor. O dönem turuncu peluş yatak örtüsü istemiyor mesela gözünün önünde. Değiştiriyoruz, herşey daha koyu tonlarda oluyor. Perdeyi ben açıyorum o kapatıyor. Hava güneşliyse ben, yağmurlu ve kapalıysa Alper seviniyor. Arada geliyor ‘Dedenin ölmesi lazım kesinlikle’ filan diyor. Ay tövbeler olsun, dedem olsa ne der diye afallıyorum..

Bir restorana gidiyoruz, telefonda ekiple konuşurken : ‘Onun ölümünü net planlamadım ama saçla boğulma düşünüyorum’ diye anlatıyor, tabii yandan kulak misafiri olanların bakışlarını siz düşünün…

Geçen yıl aileye güzel kızınız Kiana da katıldı. Biraz o süreçten bahseder misiniz?

O benim mucizem... 2.5 yılda 5 kez tüp bebek tedavisi denedik. Yaşayanlar bilir, çok yıpratıcıdır ümitle dolup taşmak, sonrasında negatif sonuç almak. Yıkılırsın... Kim bilir kaç kez ağlamışımdır. Tam artık hayırlısı buymuş demek ki dediğim ve tevekkül ettiğim noktada geldi güzel kızım. Hem de doğal yolla, 40 yaşımdayken... Uzun süre inanamadım ve hala ona her baktığımda bir mucize görüyorum ve inanamıyorum anne olduğuma. ‘Bu benim kızım, ben doğurdum!’ diyorum kendi kendime. Şükürler olsun, Allah hasretini çeken herkese nasip etsin inşallah.

Her şey yoluna girdiğinde sizi yeni bir projede görecek miyiz? Yakın gelecekle ilgili neler var hedeflerinizde?

Güzel teklifler şu anda da geliyor aslında ama bu süreçte çok seçici davranmak zorunda kalıyorum. Zira sağlıklı kalmak adına çok dikkat etmek gerekiyor pandemi döneminde. Bebeğimi bırakıp her gün stüdyoya git gel yapamayacağım için kuşak programı tekliflerini değerlendiremiyorum mesela. Ancak çok zamanımı almayacak farklı formatlarda stüdyo veya aktüalite programları olabilir; içime sinen bir proje olursa düşünebilirim. Eğer herşey düzelir de salgın kontrol altına alınır veya aşı bulunursa seyahat programıma da start verebilirim yeniden. Bakalım, neler olacağını zaman gösterecek, herşeyi akışına bırakıyorum... Bir de zaman bulursam kitabımı yazmaya devam edeceğim inşallah. Bir gün mutlaka bitecek...Şimdilik beni sosyal medyadan, Instagram'dan takip edebilirler özleyenler.

ALINTI

Yabani

Gümüş Üye
Ayy tahrik oldum insan sansürler biraz günaha girdim senin yüzünden vebalini kim öder bunun lütfen baldırlara siyah perde çek

huri

Bronz Üye
Yabani sen bir ayısın, kendine gel.

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 1, Misafir: 15)

• F