sohbet odaları

Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?

Xander

Emektar Üye
Katılım
22 Mart 2019
Mesajlar
1,284
Puanları
93
Konum
istanbul
Tepkime puanı
1,025
Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?

Günümüzde birçok internet sitesi için Google arama motorunda ön plana çıkmak temel hedeftir. Bunun nedeni daha fazla site ziyaretçisinin siteye olan talebini arttırmak istenmesidir. Google, dünyada en çok kullanılan arama motorları arasındadır. Günümüzde bir arama motorunda site en üst sırada çıkıyorsa o sitenin kendi konusunda en iyisi olduğuna inanılır. Üstelik aynı konudan ve aynı dilden birçok aynı içerik bulunmasına rağmen içeriklerin üst sıralarda yer alması bir hayli zordur. Bu konuda internet sitelerinin siteyi yukarılara taşıması için çeşitli reklam çalışması yapması gerekebilir. Genellikle internet siteleri bu konu hakkında SEO uzmanlarıyla çalışma yapmaktadır. SEO uzmanları, günümüzde internet üzerinde reklam çalışmasını nasıl yapacağını en iyi bilen kişilerdir. Reklam çalışmalarını verimli bir şekilde yapabilmek için bu konuda mutlaka uzman sahibi olmak gerekmektedir. Google, internet sitelerini çeşitli şekilde analiz eder. Bu analize göre sitelerin eğer dişli bir rakibi yoksa siteler ziyaretçi sayısına göre ön plana çıkar. Eğer bir internet sitesi sürekli tepe noktasında kalıyorsa o sitenin potansiyel bir ziyaretçi sayısı bulunur. Bu ziyaretçi sayısı sayesinde sitenin rakiplerinin yerini alması bir hayli zordur. Bunun için SEO uzmanları site içi SEO veya site dışı SEO çalışması yaparak internet sitelerinin diri olmasını sağlar.Site içi SEO
Site içi SEO, ziyaretçilerin aradığı şeylerin kolaylıkla bulunmasını sağlayan bir ayardır. Bu ayar sayesinde site içerisindeki işlemler daha sistematik bir şekilde ilerler. Site içi SEO çalışmalarında anahtar kelime kullanımı, site güncellemesi, görsel optimizasyon, site içi yönlendirme linkleri gibi birçok parametreyi kapsar. Bu ayarlar sayesinde siteniz arama motorlarında daha üst sıralara gelebilir. Site içi SEO çalışmalarında en önemli unsur özgün içeriktir. Sitenin içeriğinde özgün içerikler veya özgün yazılar bulunuyorsa sitenin kalitesi aynı oranda artar. Web sitesinin içerisi kendine has özellikli olmalıdır. Bu sayede diğer sitelerden bir farkı ortaya çıkar ve potansiyel, organik müşteri kazanımına yardımcı olur. Site içi SEO çalışmaları sayesinde arama motorları içerisinde daha fazla trafik imkanı elde edersiniz. Bu konuyu uzman ellere bıraktığınız zaman birçok Google aracını kullanabilir. Bazı web siteleri için reklam çalışmaları adına bütçe ayrılmalıdır. Buna SEO uzmanları karar verebilir. Her web sitesi için kesin olarak arama motorunda üst sıraya çıkacak gibi olay yoktur. Bu konu görecelidir ve web sitesinin konumu, rakiplerinin konumu ve daha birçok parametre belirleyebilir. Bu nedenle site içi SEO çalışmalarında kesin bir formül yoktur. SEO çalışmaları bir süreçtir. Bu sürecin sonunda site elbette bir ilerleme kaydeder. Ancak web sitesinin içerisindeki kaliteli içerik devamlılığı sürdükçe bu ilerleme daha fazla aşama kaydedebilir. Bu nedenle arama motorlarında üst sıralara çıkılmak isteniyorsa sabırlı olmak gerekir.
 

GeN

E = mc²
Yönetici
Moderator
Katılım
10 Mayıs 2014
Mesajlar
2,212
Puanları
93
Konum
DüşKent
Tepkime puanı
661
Google'da üst sıralarda olmak gittikçe zorlaşıyor. Bir çok etken üst sıralar için gerekli olsa da, olmazsa olmaz üç etken bu yolda tartışılmaz bir şekilde öndedir:

* Özgün İçerik
* Mobil Uyum
* Hız
 

Xander

Emektar Üye
Katılım
22 Mart 2019
Mesajlar
1,284
Puanları
93
Konum
istanbul
Tepkime puanı
1,025
Google'da üst sıralarda olmak gittikçe zorlaşıyor. Bir çok etken üst sıralar için gerekli olsa da, olmazsa olmaz üç etken bu yolda tartışılmaz bir şekilde öndedir:

* Özgün İçerik
* Mobil Uyum
* Hız
Bunlara ek birde, görselde çok önemli. + günlük güncellemeler. Malum günümüzde illegal ve zararlı içerikler "googlede" sizin başarınızı istemeyen insanlar tarafında da sitenize gönderilebilir.
 
  • Beğen
Tepkiler: GeN

Chen

Özel Üye
Katılım
17 Eylül 2013
Mesajlar
13,252
Puanları
93
Konum
Gotham
Tepkime puanı
6,234
ne kadar da faydalı bilgiler metin beyefendiciğim teşekkür ederiz
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 8)

Üst