Google Site Kit WordPress Eklentisi Sunar !

Neo

Yönetici
Security
Katılım
Nisan 7, 2019
Mesajlar
353
Puanları
43
Konum
Izmir/Buca
Tepkime puanı
239


Tüm webmasterlara, hosting firmalarına ve dijital pazarlama ajanslarına dikkat! Sonunda WordPress (WP) istemcisi gösterge panolarından(Dashboards) bir daha ayrılmak zorunda kalmayacağınız bir gün geldi.

Web yöneticileri ve site sahipleri artık Google Analytics verilerini kaynaklamak için birden fazla tarayıcı sekmesine sahip olmaları gerekmediğinden, Google Arama Konsolu üzerinden sayfa taramaları talep etmelerinden ve WP site sayfalarının "olup olmadıklarına bakmalarından memnun olabilirler.

Yeni Google Site Kiti burada ve WordPress sitenizi Google ürün grubuyla ilişkilendirmek için SIFIR kodlama gerektiren WordPress için hepsi bir arada bir çerez paketi eklentisidir. Hepsi WordPress panolarınızda mevcut ve erişilebilir durumdalar!

Bugünkü haliyle, Google Site Kit aşağıdakilerle tam olarak bütünleşmektedir:

Google Arama Konsolu
Google Analytics
Page Speed ​​Insights (Mobil SEO için BÜYÜK bir anlaşma)
Google AdSense

WordPress site sahipleri ve web yöneticileri, artık tarihsel olarak tek bir WP eklentisinden erişilemeyen gülünç miktarda veri noktasına ve test özelliklerine erişebilir.

Örnek olarak organik arama motoru optimizasyonu(SEO) gibi etkin dijital pazarlama kampanyalarınız varsa, yeni Google Site Kiti, Yoast SEO ve Rank Math gibi diğer eklentilere SEO kodlama ve içerik ekleme olanağı sağlayan harika bir eklentidir. Ne güzel bir dijital pazarlama eklentisi!

Yukarıda ele aldığımız gibi, yeni Google Site Kitinde , yukarıda belirtilen tüm Google ürünlerinin WordPress panosu içinden erişilebilir durumda bulunuyor.

WordPress için Site Kit'i neden kullanmalıyım?

Site Kiti, temel Google ürünlerini kurmayı ve yapılandırmayı kolaylaştırarak web’de nasıl başarılı olacağınız konusunda size güvenilir ve güncel tavsiyeler verir.

Daha önce WP panolarında çok zaman geçirdiğinizi düşünüyorsanız, yeni Site Kiti eklentisini yükledikten sonra orada geçirdiğiniz süre üçe katlanmış olabilir! ;)
 
Üst