Gaziantep'te Yeni Lezzet Boruda Kadayıf

EFTELYA

Yönetici
Yönetici
Gastronomi kenti Gaziantep'te, kadayıf ustası Serdar Urhan'ın, son günlerde ilgi çeken boru kebabından esinlenerek ortaya çıkardığı ve ‘boruda kadayıf' tatlısı yoğun ilgi görüyor.

Urhan, görüntüsüyle ve lezzetiyle dikkat çeken tatlının yapımında önce ince telli kadayıfı açıyor ardından, kadayıfın üzerine bol fıstık dökerek 2 metre uzunluğundaki boruya sarıyor.

Üzeri fıstık ezmesiyle tamamen kaplanarak közde pişmeye başlayan boruda kadayıfın üzerine son olarak şerbet ve yağı ekleniyor. Yaklaşık yarım saat pişen tatlı, müşterilere servis ediliyor.

Boru kadayıfını dünyada ilk defa kendisinin yaptığını ve çok güzel bir lezzetin ortaya çıktığını ifade eden Serdal Urhan, “Boruda kadayıfı, boru kebabından esinlenerek yaptık. Kadayıf, şeker, yağ ve fıstık malzemelerini kullanıyoruz. Kadayıfı tel tel açarak üzerine fıstık döküyoruz. Ardından fıstık ezmesi ile sarıyoruz ve köz ateşindeyken yağ ve şerbet ekleyerek hazır hale getiriyoruz. Müşterilerimizin ilgisi çok fazla. Gelip tatmak isteyen tüm müşterilerimizi bekliyoruz" dedi.

Boruda kadayıf yemeye gelen müşteriler ise sosyal medyadan gördükten sonra yerinde gelip yemek istediklerini ve çok lezzetli bulduklarını ifade etti.
1584534381342.png
1584534398419.png
1584534413786.png
1584534435265.png
1584534453443.png
alıntı​

Umay

Bronz Üye
Nasıl canım çekti ama nasıl nasıl. Şu korona olmasaydı giderdim işte

Vague

Yönetici
Yönetici
Değişik ve güzelmiş. Umarım o borular temizdir. Ama bir tatlı için gitmem oralara , zaten yemiyorum pek evde kendim yapıp şekerini az koyuyorum tatsız tutsuz yiyorum

No Pasaran

Özel Üye
Tedirgin olmasaydım eğer bu hafta sonu yemeye giderdim. Hoş, hangi dükkan olduğunu da bilmiyorum ama sorsam bulurdum muhtemelen. Antepte künefeci/kadayıfçı dendiğinde akla gelen belli başlı dükkanlar var. Özikizler, cumba, erçelebi, şehri antep, saraylı vs. başta geliyor. Her birine ayrı ayrı gittim. Bunların hepsinin ortak noktası Emek mahallesi-İbrahimli bölgelerinde bulunmaları ki muhtemelen bunu yapan sanatçı arkadaşımız da o bölgelerdedir. Tatlıya karşı aşırı düşkünlüğü olan biri olarak ilk fırsatta gideceğimi ilan ediyorum. -.-

f5

Bronz Üye
Çok güzel görünüyor.
Çinlilere de yemeklerden bir şeyler öğretsek de kurtulsak şu virüslerden.

Run

Özel Üye
Gaziantep mutfak yönünden çok zengin, eğer bir kaç gün boş vaktiniz ve kilo sorununuz yoksa uğrayın, oradan gelirken Hatay ve Adana'ya da uğramak gayet güzel olur. Tabiki damak tadı önemli ama buralarda ki lezzetleri başka yerde bulmak zor.

Alavarez

Bronz Üye
Sunum terörü. Üzerinde eritilmiş çedar yok beğenmedim.

Yabani

Gümüş Üye
Bir günde dünya için birşey bulun beeeeah başlarım borunuza sonunuza bu şey işte aynı bhn laciverti

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 6, Misafir: 10)