Forumda Ona Buna Karışan Üyeler

Necva

Bronz Üye
Küçük bir çocuk nasıl annesinin dikkatini çekmek için bazen aşırıya kaçan hareketlerde bulunuyorsa bazı kişilerde kendini merkeze almak ve içindeki egoyu tatmin etmek için saldırılarda bulunabiliyor.
O anda o kişinin içinde bir çok his olabilir.Bence en güçlü olan iki şey: "Yetersizlik ve bunu doğuran kıskançlık"
Bu hayatın her alanında var.Kişi sizi istemediğiniz yerlere çekip ve istemediginiz tavra bürümeye çalışıyorsa bu tuzağa düşmemek akıllıca olan.Bence en etkili şey başta da dediğim gibi çocukça davranan kişinin bu hâllerini görmemezlikten gelmek.Cocukca diyerek basite almıyorum.Tıpkı bir çocuğun şımarık hallerine tepkisiz kalarak o tavrını nasıl sönümlemeye çalışıyorsak onlara da aynısını yapmalı.
Suskunluk en iyi kahredici cevaptır.Kimse için durduk yere kendinizi savunmaya calışılmayın.Çünķü bu kişi sizinle dürüst tartışmıyor.O sizi küçük düşürüp,kendiyle aynı seviyeye çekmeye çalışıyor.Onunla eşit duruma gelmeniz onun için adil olan.Bu haksızlığı kimse kendine yapmamalı.Bu korkaklık ya da geri çekilme de değil.Sadece kendinize saygı.Kimsenin sizi aşağı çekmesine izin vermemek l,kendinize verdiğiniz emeğin karşılığı olmalı.Özsaygı önemli :)

Thalassa

Özel Üye
keep yo distance my brotha, distance
1642366320026.png

juju

Altın üye
İnsanların özel hayatından tutun da yazdıkları yoruma kadar karışan, dalga geçmeye çalışan tipler var ve sanırım kendi yaşamlarında oldukça mutsuzlar çünkü bu işlere kafa yormak zaman kaybıdır.

Kim ne yazarsa yazsın, ilginizi çekmiyorsa okumaz ve yorum yapmasınız, bu kadar basit aslında.
Bu ben..

Lefty

Yılın EN’i
Küçük bir çocuk nasıl annesinin dikkatini çekmek için bazen aşırıya kaçan hareketlerde bulunuyorsa bazı kişilerde kendini merkeze almak ve içindeki egoyu tatmin etmek için saldırılarda bulunabiliyor. O anda o kişinin içinde bir çok his olabilir.Bence en güçlü olan iki şey: "Yetersizlik ve bunu doğuran kıskançlık" Bu hayatın her alanında var.Kişi sizi istemediğiniz yerlere çekip ve istemediginiz tavra bürümeye çalışıyorsa bu tuzağa düşmemek akıllıca olan.Bence en etkili şey başta da dediğim gibi çocukça davranan kişinin bu hâllerini görmemezlikten gelmek.Cocukca diyerek basite almıyorum.Tıpkı bir çocuğun şımarık hallerine tepkisiz kalarak o tavrını nasıl sönümlemeye çalışıyorsak onlara da aynısını yapmalı. Suskunluk en iyi kahredici cevaptır.Kimse için durduk yere kendinizi savunmaya calışılmayın.Çünķü bu kişi sizinle dürüst tartışmıyor.O sizi küçük düşürüp,kendiyle aynı seviyeye çekmeye çalışıyor.Onunla eşit duruma gelmeniz onun için adil olan.Bu haksızlığı kimse kendine yapmamalı.Bu korkaklık ya da geri çekilme de değil.Sadece kendinize saygı.Kimsenin sizi aşağı çekmesine izin vermemek ,kendinize verdiğiniz emeğin karşılığı olmalı.Özsaygı önemli :)
Seviyeyi aşağıya çeken ve konuyu kişisel kavgaya çevirmeye çalışan insanlarla iletişimi tamamen kesmek gerekiyor çünkü buraya geliş amacımız birilerinin komplekslerini tatmin etmek değil ayrıca günlük yaşam zaten oldukça yorucu ve stresli geçiyorken, bir de forumda gerginlik peşinde olanlara sabretmek zorunda değiliz. Birilerine yaranmak için şekilden şekile girenlere her zaman mesafeliyimdir ve bir de özü sözü bir olmayıp da değişken davrananlardan uzak dururum. Gerçek yaşamda nasılsan, sanalda da aynı çizgiyi korumak gerekiyor yoksa insanın kendine saygısı kalmaz.

Son düzenleme:

Necva

Bronz Üye
Seviyeyi aşağıya çeken ve konuyu kişisel kavgaya çevirmeye çalışan insanlarla iletişimi tamamen kesmek gerekiyor çünkü buraya geliş amacımız birilerinin komplekslerini tatmin etmek değil ayrıca günlük yaşam zaten oldukça yorucu ve stresli geçiyorken, bir de forumda gerginlik peşinde olanlara sabretmek zorunda değiliz. Birilerine yaranmak için şekilden şekile girenlere her zaman mesafeliyimdir ve bir de özü sözü bir olmayıp da değişken davrananlardan uzak dururum. Gerçek yaşamda nasılsan, sanalda da aynı çizgiyi korumak gerekiyor yoksa insanın kendine saygısı kalmaz.
Haklısın sevgili @ Lefty.
Her kalıba giren insanlar her yerde var.Kişiliksiz insanlardan uzak durmak en iyisi.Zaman bana bir şeyi öğretti o da o tarz insanları görmeme.Hiç kimse için huzurumu bozamam mesala.Kime yaranmak istiyorsa doya doya yalkalığını yapsın.Ne ona malzeme olurum ne de keyfimi bozmasına izin veririm.Ciddiye almadın mı bir yere kadar seni zorlar.Sonra çekip gider.Eger kendini muhafaza eder kışkırtmalara gelmezsen herkes neyin ne olduğunu görür.Birilerine bir şey de ispatlamak zorunda değilsin.Ancak o birileri,kişiyi kışkırtan için önemli.
Yaş ilerledikçe şunu anlıyorum.Boş insanlara harcadığım saniye bile israftı.Kimse için kendimi ispatlamaya çalışmam.Hele hiçkimse olan bir kişiliksize :)
Gerçek hayatta bile kendi olamayan sanal hayatta kendi olamaz.Gercek hayatını sanala dökmek demek değil.Yani kişi özelini anlatmak zorunda değildir.
Sanal ortamlarda çoğu insan bilinmek istediği modelle karşımıza çıkar.Cunku o ortamda kabul olunmak.ister.Bu uğurda kendini red eder.Bu uğurda normal hayatta asla sevemeyecegine yandaş bile olabilir.Hele eksikse çoğu şeyden ya saldırır ya da "mış" gibi davranır.
Insanlar haddi kadar ciddiye al derim.Samimi olmayan,seni aşağı çeken insanlarla bu tarz ortamlarda tartışmak sadece bir kaç begeniden ibarettir.
Ya ben? Bu muyum? Kendime bu soruyu sormamak için gereksiz,anlamsız,sonuçsuz,birilerine kâr kalan tartışmalara girmiyorum.Kâr kalan diyorum,çünkü zamanını çalmıştır.
Kişi kendine denk gelenle tartışmalı.Eşit ve dürüst.Birilerine bir şey ispatlamaya çalışan boş teneke ancak gürültüdür.Ona ayıracağın saniye bile ziyandır.
Her zaman derim yüzünü görmediğim,gözlerine bakmadığım kişi benim için sadece bir isim.Gerçek hayatta sesi sesime değmediği müddetçe niyetini tam manasına anlayamam.
.

Lefty

Yılın EN’i
Kişi kendine denk gelenle tartışmalı.Eşit ve dürüst.Birilerine bir şey ispatlamaya çalışan boş teneke ancak gürültüdür.Ona ayıracağın saniye bile ziyandır.
Her zaman derim yüzünü görmediğim,gözlerine bakmadığım kişi benim için sadece bir isim.Gerçek hayatta sesi sesime değmediği müddetçe niyetini tam manasına anlayamam.

Kesinlikle sevgili @Necva ve tartışma kültürünü bilmeyen, konuya yapılan yorumu bırakıp da kişisel kavga çıkartmaya çalışan hiç kimse ile zaman harcamaya gerek yoktur.

Yüz yüze gelip de aynı ortamı paylaşmadığım sürece herkes sanal bir karakterden daha fazlası değil benim açımdan ve olamaz da çünkü aynı ortamı paylaşmadığın insanları sanalda üç-beş yorum ile tanımak, kesin yargıda bulunmak mümkün değildir ancak bazı kişilerin yorumları ve tarzı insana ters gelebilir ki bu da çok normal çünkü gerçek yaşamda asla denk gelme ihtimalin olmayacak kişilerle diyalog kuruyorsun ya da kurmak zorunda kalıyorsun, sonuç olarak bu kişilerle de arana mesafe koyduğun sürece sorun kalmayacaktır.

Necva

Bronz Üye
Kesinlikle sevgili @Necva ve tartışma kültürünü bilmeyen, konuya yapılan yorumu bırakıp da kişisel kavga çıkartmaya çalışan hiç kimse ile zaman harcamaya gerek yoktur.

Yüz yüze gelip de aynı ortamı paylaşmadığım sürece herkes sanal bir karakterden daha fazlası değil benim açımdan ve olamaz da çünkü aynı ortamı paylaşmadığın insanları sanalda üç-beş yorum ile tanımak, kesin yargıda bulunmak mümkün değildir ancak bazı kişilerin yorumları ve tarzı insana ters gelebilir ki bu da çok normal çünkü gerçek yaşamda asla denk gelme ihtimalin olmayacak kişilerle diyalog kuruyorsun ya da kurmak zorunda kalıyorsun, sonuç olarak bu kişilerle de arana mesafe koyduğun sürece sorun kalmayacaktır.
Kesinlikle kardeşim

Sezen

Ayın Üyesi
Ayin Üyesi
Yalakalarida keske @leyebilsek. Birde "ayy bu ben yazmis" ya bi ha siii..