sohbet odaları

Forum Kullanım Kılavuzu! (yeni sistem hak.)

Alper

Yönetici
Genel Sorumlu
Değerli arkadaşlar, bildiğiniz üzere kısa bir süre önce yeni bir forum sistemine geçtik. Senelerin alışkınlığı olan alt yapıyı değiştirip bir kaç gecede cahil kaldık! Dolayısıyla bilen olduğu kadar bilmeyen arkadaşlarımızda var yeni sistemin özelliklerini kullanışını. Elimizden geldiğince sizlerin kullanımını rahatlaştırmak için, tema ve eklentiler ile destekledik. Bu başlık altında sizlere, görsel ve linkler ile bulamadığınız, yapamadığınız, bilmediğiniz özellikleri göstereceğim. Lütfen başlık altında, trollemeye kalkmadan forum ile alakalı her türlü sorunuzu sorabilirsiniz.
Not : Sizlerden çok rica ediyorum, lütfen başlık altında gereksiz muhabbete girmeyelim ki sorulan soruları gözden kaçırmayalım.
Not2: Bazı özellikleri resim üzerinden anlatıcam okları takip ederek görebilirsiniz.

Resim1 :
1.png
ANA SAYFA : Forum ana sayfasına gitmeye yarayan ikon, tıkladığınızda forum ana sayfasına gider.
FORUMLAR: Forumlar yazan yere tıkladığınız da yeni mesajlar,Konularım, mesaj yazdığım konula, takip ettiğiniz konular ve forumları okundu say seçeneklerine ulaşırsınız.
NELER YENİ: Bu sekmeye tıkladığınız da, YENİ MESAJLAR, PROFİL MESAJLARI, HABER AKIŞI ve SON AKTİVİTELERİNİZİ görebilirsiniz. (forumun işleyişi bir yerde günlük açılan mesajları görebilirsiniz.)
Diğerlerini geçiyorum.
Sağ Köşeye geçtigimizde Avatarınız ve kullanıcı adınızı görüceksiniz. Kullanıcı adınıza tıkladığınız da, profilinize girip ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz.
Nickinizin yanındaki ZARF şekli özel mesajlaşma sistemini temsil eder, tıklayarak ulaşabilirsiniz!
Zil simgesi ise gün içinde aldığınız beğenilerin, alıntıların ve seslenmeleri size bildirmek içindir. Simge üstüne tıklayarak gelen bildirimleri görebilirsiniz.
Arama simgesinin anlamını biliyorsunuz diye kısa geçiyorum. Forum içinde bir mesaj başlık kullanıcı aramak için kullanabilirsiniz.
Hemen altındaki AY simgesi forumu gece moduna almak içindir. Tıkladığınızda forum teması renk değiştirerek daha az göz yoracaktır geceleri.
Ve ayrıca istatistik kısmında yeni mesajlar, yeni konular vs gibi bir çok özelliği görebilirsiniz.

NELER YENİ, YENİ MESAJLAR DEDİĞİMİZDE AŞAĞIDAKİ EKRAN GELİCEK KARŞIMIZA
2.jpg
Bu ekran gün içinde açılan konu ve yazılan yorumları gösterek ekrandır. İlğinizi çeken konuya giriş sağlamak için üstüne tıklamanız yeterlidir.

Son düzenleme:

Alper

Yönetici
Genel Sorumlu
1582655705626.png

Mesaj yazma alanı masa üstünde eski sistem ile aynı şekilde gozukuyor CEVAPLA yazan buton aslında ALINTI butonudur. Cevap vermek istediğiniz postun sağındaki CEVAPLA butonuna tıklarsanız, alıntıladığınız mesaj, cevap yazma alanına düşecektir.
+ALINTI butonu da bildiğiniz üzere birden fazla mesajı alıntılamak içindir.
Sol tarafta düzenleme, raporlama gibi butonlar var zaten.

Bu ekran mobilde daha farklı gözükmektedir.Aşağıdaki gibi
CDD53877-AC59-4DB1-9D21-3F3B232DEDC2.png

Bir çok arkadaşımız düzenlemek butonu gözükmedigini söylüyor ama 3 noktalı (...) işarete tıklarsanız düzenleme butonu gözükecektir mobilde.

Son düzenleme:

Alper

Yönetici
Genel Sorumlu
Ekranın sol köşesinde bulunan üst üste duran 3 çubuk işaretine tıklarsanız;
Yeni Mesajlar : Bugun yazılan mesajların olduğu alana gitmenize yarar.
Konularımı Bul : Açtığınız konular, yazdığınız mesajları vs bulmanıza yarar.
5E7A6A61-E92E-4AF3-A146-9D1D228D9EFE.png

Son düzenleme:

Alper

Yönetici
Genel Sorumlu
Sizlerde bu konu altında takıldıklarınızı, bulamadıklarınızı çekinmeden sorabilirsiniz arkadaşlar.

Hatem

Altın üye
Etiket bildirimleri gelmiyor bana. Ben mi bişey kaçırıyorum acaba

Süleyman

Yazar
Ekli dosyayı görüntüle 432

Forumlar sekmesine tıklarsan, orada Takip ettiğim konular ve takip ettiğim mesajlar var, oradan takip ettiğin konuları silersen bildirim gelmez.
öyle değil alper.mesela ben bu konuya yazdım otomatik takip etmiş oldum.
benden sonra hatem de yazmış onun bildirimi geldi bana?
yani her msj yazdığım konudan sonra oraya girip bunu mu yapmak gerekecek.
çünkü rastgele biri msj yazınca bildirim geliyor.
eski sistemde öyle bildirim gelmiyordu ya onu kastettim.

Alper

Yönetici
Genel Sorumlu
öyle değil alper.mesela ben bu konuya yazdım otomatik takip etmiş oldum.
benden sonra hatem de yazmış onun bildirimi geldi bana?
yani her msj yazdığım konudan sonra oraya girip bunu mu yapmak gerekecek.
çünkü rastgele biri msj yazınca bildirim geliyor.
eski sistemde öyle bildirim gelmiyordu ya onu kastettim.
Tamam işte aynı şeyi diyoruz. Sen dedigimi bir yap tekrar gelirse farklı şekilde bakayım.

Raskolnikov

Bronz Üye
yeri burası mıdır bilmiyorum ama şöyle bir durum var; ekli görseldeki şekilde bildirimleri listelediğimde “alıntı” olanları üstüne tıklayarak görüntüleyebiliyorum ama “beğeni” olanları görüntüleyemiyorum. dolayısıyla hangi mesaj beğenilmiş bilemiyorum. bu düzeltilmesi gereken bir şey bence.

Ekli dosyalar

Hatem

Altın üye
Raskonun yazdiginin haricinde sizler bir konuya son mesajı kim yazmış görebiliyor musunuz?

Lena

Gümüş Üye
yeri burası mıdır bilmiyorum ama şöyle bir durum var; ekli görseldeki şekilde bildirimleri listelediğimde “alıntı” olanları üstüne tıklayarak görüntüleyebiliyorum ama “beğeni” olanları görüntüleyemiyorum. dolayısıyla hangi mesaj beğenilmiş bilemiyorum. bu düzeltilmesi gereken bir şey bence.
Profilden alınan tepkilere tıklarsanız hangi mesaj olduğunu görebilirsiniz rasko bey....
C19D267B-8D6F-4BF3-A753-27628E636A58.jpeg

Alper

Yönetici
Genel Sorumlu
Raskonun yazdiginin haricinde sizler bir konuya son mesajı kim yazmış görebiliyor musunuz?
Mobilde gözükmüyor alandan kısmak için ama onu açtırıcam merak etmeyin.

Yok hocam etiketler gelmiyor hiçbir şekilde
Tamam tekrar kontrol edicem ben.
Xenforo sisteminden kaynaklı birşey bu araştırdık ama maalesef şu anda çözümü yok @Lena sağolsun bir seçenek sunmuş

Hatem

Altın üye
Mobilde gözükmüyor alandan kısmak için ama onu açtırıcam merak etmeyin.

Tamam tekrar kontrol edicem ben.

Xenforo sisteminden kaynaklı birşey bu araştırdık ama maalesef şu anda çözümü yok @Lena sağolsun bir seçenek sunmuş
Az önce yarmagul etiket attı onun ki geldi. Düzeldi mi bilmiyorum ama.

Alper

Yönetici
Genel Sorumlu
şimdi baktım da, evet gösteriyor burada ama yine de mesajın kendisine gidemiyorum. tıkladığım zaman o konunun ilk mesajına gidiyor. aradığım çözüm bu değil...
Farkındayım araştırmaya devam ediyoruz. Sizler kadar bizlerde sistemin yabancısıyız, hatasız devam edebilmesi için iyice araştırıyoruz çözücez bir şekilde.

Lena

Gümüş Üye
şimdi baktım da, evet gösteriyor burada ama yine de mesajın kendisine gidemiyorum. tıkladığım zaman o konunun ilk mesajına gidiyor. aradığım çözüm bu değil...
Bende ki çözüm buraya kadar.... alıntı ya da etiketlerde çalışıyor ancak beğenilerde çalışmıyor,evet.
Alper bey çözecekmiş,lütfen sabırla bekleyiniz.... jdjf. Tşk.

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 2, Misafir: 15)