sohbet odaları

Film Önerileri

velevki

Bronz Üye
12 yıllık Esaret de çok güzel filmlerden. Teşekkürler sevgili velevki.:))
Eğlenceli ve o kadar da hüzünlendiren filmlerden biri.
7. Koğuştaki Mucize. İzlerken etkilenmemek mümkün değil. Bir Güney Kore filmi.
İzlersen görüşlerini de merakla bekliyorum.:lutfen:

Ahh sevgili @çavla n, öneriniz için çok teşekkür ederim.
İlk fırsatta izleyeceğim ve bunu sizinle mutlaka paylaşacağım :)
Sevgiler.

Çavla n

Bronz Üye
Ahh sevgili @çavla n, öneriniz için çok teşekkür ederim.
İlk fırsatta izleyeceğim ve bunu sizinle mutlaka paylaşacağım :)
Sevgiler.
Merakla bekliyorum:))
Sevgiler.

Veganlık üzerine analiz sunan bir film: Aç Kalpler
İstanbul Film Festivalinde de yer almış. Oldukça sorgulatıcı bir filmdi.
Bebeğin gelişimi veganlık nedeniyle gecikirken doğrular çatışıyor.

Jude ve Mina, New York City'deki bir restoranda şans eseri karşılaşıp ilk görüşte birbirlerine aşık olan bir çifttir. İlişkilerinin bundan sonraki aşamaları da fazlasıyla hızlı bir şekilde gerçekleşir. Çok kısa bir süre içerisinde evlenen çift heyecanla ilk bebeklerinin doğumunu beklemeye koyulur. Mina hamileliğinin ilk aşamalarında bir medyuma gider ve medyum bebeğinin paranormal güçlere sahip özel bir çocuk olacağını söyler. Duyduklarının etkisinden kurtulamayan Mina, bebeğinin doğumuyla iyiden iyiye tuhaflaşmaya başlar. Çocuğu yetiştirme yöntemleri konusunda anlaşamayan çifti zorlu günler beklemektedir.
Filmin senarist ve yönetmeni İtalyan sinemacı Saverio Costanzo. Başrolleri ise Adam Driver ile Alba Rohrwacher paylaşıyor.

(beyazperde)

Elmas Üye
yarın ölümlü dünyayı izleyin
izleyen tekrar izlesin
farkı ben
daha ne olsun

Simeranya

Bronz Üye
Western filmlerine ve Quentin Tarantino'ya hayranlık besleyenlerin kaçırmaması gereken, bol müzikli bol aksiyonlu bir film:

BuYuCu

Ji Te Dur İm & Senden Uzaktayim
Yönetici
Üst Yönetici Yardımcısı
Bu Konuyu Görmedım Ben Biraz Takip Edelim Web Sitemize Bir Kac Öneri Film Ekleyelim..

Çavla n

Bronz Üye
Bugün izlediğim ve beğendiğim bir film: Gizli Güzellik (Collateral Beauty). Başta rutin gelse de sonu oldukça anlamlı ve tüm filmin kopuk gibi görünen parçaları anlam kazanıyor.

Başarılı reklamcı Howard Inlet (Will Smith) kızını kaybettiği günden sonra hayata küsmüştür. İş arkadaşlarının onu yeniden hayata motive etme çabaları boşa gitmektedir. Sonunda Howard iyice içine kapanarak evrene mektuplar yazmaya başlar, "Sevgi"ye, "Zaman"a ve "Ölüm"e...
Bunu öğrenen arkadaşları, Howard'ı yeniden hayata döndürmek için iyi düşünülmüş bir plan yaparlar, bu 3 soyut kavram, ete kemiğe bürünmüş bir şekilde karşısına çıkacak, Howard'a hayatla ilgili yeni bir bakış açısı kazandırmaya çalışacaklardır.

beyazperde

Simeranya

Bronz Üye
Filmin ortasından sonra vasatlaştı ve finalde batırdı. Güzel yorumumu geri alıyorum.

Son düzenleme:

Bahtiyar

Bronz Üye
Korku ve kan isteyenler için;

Filmin Adı: Sessiz Bir Yer

Kendi Yorumum:

Kısaca anlatmak istiyorum. Bilinmeyen bir gücün ses çıkaran herkesi öldürdüğü, sessiz kalmak zorunda olan insanlarin gösterildiği ve bir ailenin bu güç ile savaştığı anlatılıyor.

Korku isteyenlere tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: X

Süreyya

Platin Üye
Salak ile avanak.
Cok güldüydüm.
Tabii o zamanlar hayat kebap.
Birisi ossursa bile gülüoduk.

huLk

Webmaster
Sokağın Dili Olsa (2018)

Sokağın Dili Olsa filminde, sevdiği adama masumiyetini kanıtlamaya çalışan bir kadının yaşamı hikaye ediliyor.

19 yaşındaki Tish ve 22 yaşındaki Fonny birbirlerine aşık genç bir çifttir. Bu tutkulu aşk ikiliyi zorlu ailelerinden ve dış dünyanın acımasız yüzünden korumaktadır. İkili nişanlanır ve kısa süre sonra Tish hamile kalır. Çiftin önünde ailelerini planlamak ve huzurlu yıllar geçirmek için güzel bir fırsat vardır. Ancak günün birinde dünyaları tepetaklak olur. Fonny haksız yere Porto Rikolu kadın olan Victoria Rogers’a tecavüz etmekle suçlanmıştır. Şimdi Tish, ailesi ve avukatı, Tish’in karnındaki bebek doğmadan önce Fonny’i serbest bıraktıracak kanıtı bulmak için zamana karşı yarışmak zorundadır.

Orijinal ismi ”If Beale Street Could Talk” olan filmin yönetmen koltuğuna senaryosunu da yazan Barry Jenkins otururken oyuncu kadrosu Kiki Layne, Stephan James, Colman Domingo, Teyonah Parris, Michael Beach, Dave Franco, Diego Luna, Regina King isimlerinden oluşturulmuş.

Simeranya

Bronz Üye
Hepimiz sanal alemdeyiz; bazen birileriyle tartışıyor ve hiç tanımadığımız, sesini duyup yüzünü dahi görmediğimiz insanlara kızıyoruz, bazen sempati duyuyoruz hatta kimisinden hoşlanabiliyoruz. Ama o insanlar var mı sahiden? Yani, evet burada belki varlar ama bizim için varlar mı, hayatımızdalar mı?

İçine gömüldüğümüz şu internet denen evreni bana ciddi ciddi sorgulatan bir film oldu, durağan film sevmeyenler sıkılabilir ancak ders çıkarma niyetinde olanlar lütfen izlesin derim:

Alavarez

Gümüş Üye
Ağızda hüzünlü bir yaz akşamı tadı bırakan hoş bir film.

Run

Özel Üye
Beş dakika önce "Miss Sloane" izledim ve çok beğendim. Tavsiye ederim, Chastain müthiş kadın zaten :)

Dilâsâ

Bronz Üye
Sokağın Dili Olsa güzel bir filmdi.

GeN

E = mc²
Yönetici
Kategori Sorumlusu
Soraya’yı Taşlamak, tavsiye ederim.

samaEL

Gümüş Üye
bilimkurgu veya +18 film onerileri alabilirmiyim

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 1, Misafir: 32)