sohbet odaları

Evi çok daha hızlı temizlemek mümkün! İşte ev temizliğinin püf noktaları...

Sanem

Yönetici
Yönetici
Katılım
7 Nisan 2019
Mesajlar
1,829
Puanları
93
Konum
Bursa
Tepkime puanı
741
Evi çok daha hızlı temizlemek mümkün! İşte ev temizliğinin püf noktaları...


Evi çok daha hızlı temizlemek mümkün! İşte ev temizliğinin püf noktaları...


Ev temizliği dediğimiz zaman pek çoğumuzun gözü korkar. O an evden kaçmak, uzaklaşmak isteriz. Ne kadar kaçarsak kaçalım en sonunda temizlik yapmak zorunda kalacağız. Hal böyle olunca tüm günümüzü ev temizliği ile geçirmemek için pratik temizlik tüyolarını aramaya koyuluyoruz. Ev temizliğinde küçük dokunuşlarla büyük farklar yaratabilir, sevdiklerinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz.


Ev temizliği büyük bir uğraş. Bu iş için bazen bir günümüzü ayırmak zorunda kalıyoruz. Bir de çalışıyorsanız ve hayatın yoğun temposundan size kalan zamanın tümünde temizlik ile uğraşmak istemiyorsanız kendinizi bir girdabın içerisinde bulabilirsiniz. Ev temizliği her ne kadar göz korkutucu görünse de, üstesinden kısa sürede gelmek için pratik yollar bulunuyor.

ALIŞKANLIKLARINIZI GÖZDEN GEÇİRİN
Günlük rutinlerinizin olması ev temizliğinin birikmemesi açısından oldukça önemlidir. Günlük yapacağınız ufak ama etkili değişiklikler, temizlik yaparken size zaman kazandıracak. Uyandığınız zaman yatağınızı düzeltmiyor, kıyafetlerinizi ortalığa bırakıyorsanız bir daha düşünün. Tüm bunlar temizlik zamanında size iş olarak geri dönecek. Halbuki günlük 5 dakikanızı ayırarak tüm bunlardan kurtalara temizliğe daha az vakit ayırırsınız.
YAPILMASI GEREKENLERİ ZAMANDA HALLEDİN
Ev temizliğinde ufak detaylar biriktikçe büyümeye başlar. O an olması gerekenleri mutlaka yapın. Örneğin, lavaboya kullandığınız diş macunu aktıysa hemen temizleyin ki orada katılaşmasın. Döküldüğünde henüz yumuşak olan macun, ilerleyen zamanlarda sertleşecek ve temizlenmesi zor olacak. Ayrıca genel temizlik zamanında onunla uğraşıp geçirdiğiniz vakit size kayıp yaşatacak.
YATMADAN ÖNCE EVİ TOPARLAYIN
Sabah kalktığınızda düzenli olan ev, akşama kadar dağılabilir. Yastıklar, oyuncaklar, sandalyeler, tabaklar dağınık durduğunda evi düzensiz gösterir. Dolayısıyla yatma vakti geldiğinde evi 5-10 dakikada düzenlemek, rutin temizlikte size vakit kazandırır.

DÜZENLİ OLUN
Ev temizliğinde püf noktalarından birisi de düzenli olmaktır. Hemen her şeyin evde bir yeri olmalı ve kullandığınız eşyayı işi bitince yerine koymalısınız. Aksi takdirde temizlik yapmaya başladığınızda iş, içinden çıkılmaz bir hal almaya başlar.
EVİNİZİ GÜNLÜK SÜPÜRÜN
Süpürgeler, ev temizliğinde en büyük yardımcımızdır. Dolayısıyla her gün kullanmalıyız. Çok detaylı olmasa da evi süpürmeyi bir rutin haline getirmek, temizlik savaşında bizi öne geçirir.
BULAŞIKLAR MUTLAKA MAKİNEDE OLMALI
Bulaşık makinesi elimizi güçlendiren bir alettir. Dolu makineyi, yıkama işlemi bittikten sonra mutlaka boşaltmalıyız. Aksi takdirde makine dolu kaldıkça dışarıda biriken bulaşıklar mutfağımızı dağınık ve kirli gösterir. Bu nedenle yıkanan mutfak eşyaları hızlıca boşaltılmalı, her öğünden sonra oluşan bulaşıklar ise makineye düzenli olarak dizilmelidir.
Gün içerisinde yapacağımız ufak değişiklikler sayesinde genel ev temizliğinde elimiz daha güçlü olacak. Böylece hem kendimize hem de sevdiklerimize daha çok vakit ayırabileceğiz.

Mynet
 

Shinigami

Özel Üye
Katılım
27 Aralık 2014
Mesajlar
5,939
Puanları
93
Tepkime puanı
1,550
Benim de tum gunum bostu zaten, her gun elektrik supurgesine tutup, bulasiklari toparlayip, duzenli olacagim.
Hey Allahim ya :T:
 

Dilâsâ

Bronz Üye
Katılım
23 Eylül 2015
Mesajlar
2,647
Puanları
93
Tepkime puanı
748
Temizlik pratiklik ister.Yedi yaşımdan bu yana her işimi kendim yaptım.Kahvaltımı,beslenmeme varana kadar kendim hazırlardım.Insan yaptıkça pratikleşir,zamanı da kısalır.
 

Karma

Platin Üye
Katılım
7 Eylül 2015
Mesajlar
17,151
Puanları
93
Tepkime puanı
565
kısaca temiz tutun diyor
 

f5

Bronz Üye
Katılım
20 Kasım 2014
Mesajlar
4,671
Puanları
63
Tepkime puanı
211
Uzaya gidiyoruz hala elektrik süpürgesi ile uğraşıyoruz yok mu pratik bir şeyler.d
 

Anna Karenina

Altın üye
Katılım
28 Eylül 2015
Mesajlar
9,099
Puanları
93
Tepkime puanı
1,805
Son zamanlarda inanılmaz hızlıyız..
Elime vilade verin evi 2dkikada temizlerim.....
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 2)

Üst