sohbet odaları

Erkekleri domuza çevirip koleksiyon yapan büyücünün adası bulundu

Zeytin

Özel Üye
Mitolojik büyücü Kirke, mağarasına soktuğu erkekleri domuza çevirip koleksiyon yapıyordu. Gizemini koruyan adanın nerede olduğu keşfedildi.

Homeros'un Odysseus'undaki ünlü karakterlerden biri olan Kirke, Odysseus'un sevgilisi, büyücü tanrıçadır. Aiaie adasında yaşayan Kirke, bazı kaynaklarda Helios ile Okeanos'un kızı olan Perseis'in kızı, bazı kaynaklarda Helios ile Hekate'nin kızı olarak geçer.

Kirke, zehirli yiyecek ve şarap kullanarak, Odysseus'un mürettebatının hepsini domuz haline getirir.

Tanrı Hermes, Odysseus'un yardımına koşar; Kirke ona sihirli şarabı içireceği anda, içine Hermes'in Kirke için kopardığı Moly adlı sihirli bir bitkiyi atar ve kılıcıyla saldırıp tanrıçayı alt ederek, kendisine ve arkadaşlarına bir kötülük yapmayacağına söz verdirir. Kirke, Odysseus'un gücü karşısında şaşırır, erkekliğine aşık olur ve onu yatağına aldıktan sonra arkadaşlarını da tekrar insana dönüştürür. Odysseus böylece Ithaca'ya dönmeden önce Kirke'nin konağında bir yılı aşkın bir süre kalır. Bu ortamın dilediği gibi keyfini sürer.

Adanın nerede günümüze kadar gizemini koruyordu. Adanın nerede olduğu geçtiğimiz günlerde keşfedildi.

Dramatik ve yeni bir çalışmada İtalyan araştırmacılar, mağarayı keşfettiklerini iddia etti. Yurdu İtalya olan Kirke'nin, ininin İtalya'nın 60 mil güneyinde, İtalya'nın bir dağ yarımadasının derinliklerinde oturduğu tespit edildi.

Kayalıklara kürek çeken araştırmacılar, mağara duvarına ipleri kullanarak tırmandı. Roma Sotterranea Speleo-Arkeoloji Araştırmaları Derneği'nden ekip üyesi Marco Placido, "Sadece 10 metre derinlikte görünüyor, ancak bir sürprizle gizleniyor" dedi.

İnin derinliklerinde, bir zamanlar insanlar tarafından işgal edildiğini işaret eden pişmiş toprak vazo kalıntıları buldular. Bilim adamları daha fazla araştırma yaparken mağara halkın erişimine açık değil..

haberler.com

Ocean

Bronz Üye
domuz eti çok lezzetlidir, özellikle %70 dana ve %30 domuz eti ile karıştırılarak yapılan köfte, bu hayatta yiyebileceğiniz en lezzetli köftedir. bunu neden söyleme ihtiyacı hissettim bilmiyorum ama yemeden ölmeyin.

Deep

Yönetici
Üst Yönetici
domuz eti çok lezzetlidir, özellikle %70 dana ve %30 domuz eti ile karıştırılarak yapılan köfte, bu hayatta yiyebileceğiniz en lezzetli köftedir. bunu neden söyleme ihtiyacı hissettim bilmiyorum ama yemeden ölmeyin.
Kanka domuz etinin kendi kendine bakteri ürettiğini, zaten kendinde de bulunduğunu ve çok sağlıklı olmadığını hatta tadının da çok iyi olmadığını söylüyorlar. Ben tamamen sağlıksal açıdan bakarak soruyorum. Nasıl bir lezzete sahip?

Ayrıca konu ile alakalı olarak;

Karadeniz'in tek adası olan Giresun adası, mitolojik ismi ile Kefken adası mitolojik dönemde amazon kadınlar tarafından yönetiliyormuş. Altın postunda bu adada olduğu söyleniyor. Amazon kadınları da erkekleri cezbedip bu adaya getirerek öldürdükleri söyleniyor. Erkekler kadınlardan insanlığın dünyaya gelişinden beri çekiyor! Bizi meyve ile neden kandırıyorsunuz yahu! Ne güzel cennette geziyor olacaktık şimdi! Nedir bu bizim çilemiz!

Ocean

Bronz Üye
Kanka domuz etinin kendi kendine bakteri ürettiğini, zaten kendinde de bulunduğunu ve çok sağlıklı olmadığını hatta tadının da çok iyi olmadığını söylüyorlar. Ben tamamen sağlıksal açıdan bakarak soruyorum. Nasıl bir lezzete sahip?
akıl çük değil ki insanların kafasına sokasın, onu hangi cahil söylüyorsa domuz kadar aklı yok demektir. uygun koşullarda muhafaza edildiği sürece domuz etinin diğer etlerden hiçbir farkı yoktur. aksi halde tüm etler bakteri üretirler. domuz etini en sık biçimde tüketen avrupa insanı dünyanın her bakımdan en sağlıklı insanıdır. üstelik domuz yağı insan derisine gelen en iyi doğal ilaçtır, özellikle yanık tedavisinde deriyi en hızlı şekilde iyileştiren maddedir. 8 senedir ilaç sektöründe çalışıyorum hiç bir ilaç domuz yağından daha iyi değil yanık, yara vb. izlerini iyileştirmede. her anlamda insanlığa faydalı bir hayvandır.

tadına gelecek olursak tek başına yenildiğinde insana ağır geliyor alışık ve sürekli tüketiyor olmak lazım, dana eti ile karıştırıldığında çok daha lezzetli oluyor.

we love pig pig !

Deep

Yönetici
Üst Yönetici
Bu konuyu aslında daha detaylı tartışmak lazım. İlaç sanayisinde kullanılan hapların bile bir çoğunda domuz yağı var. Neyse. Sıcak şarapla nasıl gider bro sen onu söyle!

Nyctophilia

Özel Üye
Domuz eti daha lezzetlidir- evet
Domuz eti diğer etlerden daha çok risk faktörü içerir- yine evet.

Danaya devam.

Ocean

Bronz Üye
neden haram olduğu konusuna hiç değinmeyecektim ama onu da not geçeyim. mitolojideki tanrılardan birisi bir domuz tarafından tam kasığından ısırılarak ölür ve şansa bakın ki bu tanrının adı da "dumuzi"dir. "dumuzi/tumuzi" ( https://tr.wikipedia.org/wiki/Tammuz şöyle şuradan göz atabilirsiniz. ) isimli tanrı yunan mitolojisine "adonis" ismiyle geçmiştir. adonis kasının isim kökeni de buradan gelmektedir insanlarda tanrılarını öldüren bu hayvanı lanetli olarak görmüş ve etlerini yememişlerdir. yani bu islama özgü bir şey değil, islamiyetten çok öncesine dayanır domuzun haram sayılması.

angie

Bronz Üye
İyi de bu bildiğimiz mitoloji değil mi? Nesi olağanüstü haber? Ben de yaşanmış, gerçek haber sandım.

Süreyya

Altın üye
Ah Yavrucuklarim.
Din hep ayni din.
Domuzun yasaklanmasina dair antikalar kendince hikaye uydurmus olabilitesi neden akliniza gelmiyor?
Din Adem den beri var.Kurallar degismedi.Eski kitaplar nanay olmuş.Kulaktan dolma hikayeler ile canli tutulmaya calisilmis.
Mesela Burak ve Pegasos un ortakligi.Mitolojideki hikayelerin referansi ihlal edilmis eski din kitaplarin kalintilaridir.Eski kitaplar ise hep Muhammed i müjdelemistir.
Herkules Muhammed olabilir mi?
Islami Hollywood tarzina en yakin mitoloji Yunan mitolojisidir.
Nymphler Titanlar felan büyü ile ugrasanlarin basrolcüleri olmasi lazim.
Ilke ulasmaya bakalim.
Ay kafam yine ucuyor.
Bir gün kaynaklar sunucam.Vaktim olunca.
Bir de Gilgamis vardi.

Başak

Altın üye
Süriko yine güzel konuştu ama varoş kişiliğimden ötürü hiçpişi anlamadım....

samaEL

Bronz Üye
Bu dogruysa ozaman zeus falanda var
o degilde cidden bu büyü olayina falan inanan varmi? ajsahhdhah sana gicik oldum ölüm büyüsü yapacam inancimda yook gunah sayilmaz .s komedi

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 8)