sohbet odaları

Erkekler İçin Aksesuar Çeşitleri Nelerdir ?

Chen

Özel Üye
Katılım
17 Eylül 2013
Mesajlar
13,113
Puanları
93
Konum
Gotham
Tepkime puanı
6,130
Erkekler İçin Aksesuar Çeşitleri Nelerdir ?Daha çok bayanların kullandığı yönünde bir algı oluşsa da erkek aksesuar çeşitliliği oldukça fazla ve yaygın kullanıma sahiptir. Kıyafetlere şıklık katan aksesuarlar da kendi içinde ayrılmakta ve modaya uygun olarak üretilmektedir. Erkekler için günlük hayatta fazla tercih edilen bir konu olmasa da iş hayatında, özel günlerde ve davetlerde aksesuarlar kendine has bir yer edinmiştir. Daha çok akla aksesuar deyince kravat ve mendil tarzı klasik ürünler gelse de çeşitler yalnızca bunlar ile sınırlı değildir. Bunlara ek olarak kol düğmesi, kravat iğnesi, papyon, fular, atkı, şapka, cüzdan, kemer, yaka çiçeği, pantolon askısı, kemer, eldiven, kolye, bileklik, çorap ve yaka iğnesi erkekler tarafından sıkça olmasa da tercih edilebilecek aksesuar çeşitleridir.En Çok Tercih Edilen Erkek Aksesuarları Neler?


Erkek aksesuar olarak en çok bilinen ve tercih edilen kravat ve kol düğmeleridir. Ancak günlük hayat kıyafetlerinde bu durum değişmekte bileklik ve kolyeler de tercih edilebilmektedir. Özellikle yeni trend olan doğal taş bileklikler ve doğal taşlardan oluşan kolyeler diğer aksesuarlara göre daha sık kullanıma sahip ürünlerdir. Kravatlar ise hem en çok tercih edilenler arasında iken hemde günlük hayatta fazla kullanılmayan bir üründür. Kişiye daha ciddi bir görünüm, imaj katmasından dolayı daha çok kurumsal iş yerlerinde ve özel davetlerde tercih edilir. Bu yüzden kendi içerisinde birçok çeşitliliğe ve kullanım yerine, gidilecek mekana, ve günün önemine göre değişiklik gösterebilir.
Kravat Seçenekleri ve Kullanım Yerleri Nelerdir?

Kravatlar erkek aksesuar denilince takım elbise için olmazsa olmaz tamamlayıcı parçalar olarak görülmektedir. Çeşit olarak ise kumaş yapısından klasik, slim, ipek, örgü ve pleksi olarak gruplara ayrılmaktadır. Kravat seçimi mevsimsel ve davet türüne göre değişiklik gösterebilir. Kışın en çok tercih edilen örgü kravat modeli hem şık hem farklı olmayı tercih edenler için ideal bir seçim olabilir. Klasiklerden sıkılanlar için ise pleksi kravatlar önerilebilir. Gece davetlerinde dikkat çekici özelliğe sahip olan kravatlar parlak yapısı ile dikkatleri üzerine çekmek isteyen erkeklerin tercihi olmaktadır. Yine şık davetlerin vazgeçilmezi olan ipek kravatlar ise özel konumunu korumaktadır.alıntı
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 3)

Üst