En İyi 9 Oto Cilası

BuYuCu

Ji Te Dur im
Yılın EN’i
Katılım
Ağustos 22, 2016
Mesajlar
21,359
Puanları
93
Konum
Ankara & Diyarbakır
Tepkime puanı
8,259
Günlük kullanım nedeniyle dışsal birçok olumsuz faktöre maruz kalan araçların yüzeyinde ne yazık ki istenmeyen lekeler, kimyasallar ve ona benzer istenmeyen durumlar sıkça rastlanabiliyor. Güneşin yakıcı etkisi nedeniyle aracın boyasında oluşan matlaşma ve çatlaklar da bir başka olumsuz durum olarak göze çarpıyor. İç yüzeyde ise sık kullanmaya bağlı eskime emareleri ise birçok kullanıcıyı üzecek cinsten bazı görüntüler oluşturabiliyor. Hal böyle olunca araç sahipleri bu olumsuz durumlardan kurtulmak için sık sık oto sanayilerin yolunu tutuyor. Özellikle dış yüzey boyalarda rastlanan mat görüntü, boya üzeri çatlak ve hafif nitelikteki çiziklere ek olarak araç içerisinde yer alan torpido, deri döşeme ve diğer plastik aksamların yıpranmaya bağlı olarak sergilediği hırpani görünüşlere son vermek için oto cilaları sıkça başvurulan ürünlerden. Bu ürünler aracınızın dış ve iç yüzeyindeki can sıkıcı problemleri rahatlıkla çözdüğü gibi çözümü de oldukça kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmeleriyle meşhurlar. Uygulanırken ürüne dair talimatların birebir tatbik edilmesi ile istenilen sonuca kısa bir süre sonunda ulaştırabiliyorlar.

Oto sanayiye bu tür dertlerden gitmekten sizleri kurtarabilecek ve etkili bir bakım sağlayacak en iyilerden derlediğimiz oto cilalarına göz atmanızda siz, aracınız ve cüzdanınız adına büyük bir fayda var. Zira hala bu ürünlerin varlığından haberdar olmayan binlerce kişi en ufak problemlerde daha yüksek maliyetli çözümler nedeniyle daha kabarık bir fatura ödemek zorunda kalıyorlar.


İsterseniz gelin hep birlikte en iyi 8 oto cila ürüne göz atalım;

1. Autokit​


Listemizin ilk sırasında yer alan bu ürün özel temizleme maddeleri ile oluşturulmuş adeta sihirli bir cila. Oldukça basit ve rahat bir uygulama ile çok kuvvetli bir temizleme işlevi gören bu ürün ekstrem ve günlük kullanıma bağlı olarak aracınızda biriken kirli yüzeyleri ve inatçı lekeleri ve hatta buna ek olarak matlaşmış boyaları bile ilk günkü canlılığına denk bir şekilde parlatıp, temizleyebiliyor. Buna ek olarak aracın yüzeyine güneş kaynaklı düşen uv ışınlarından ve asit içerikli deforme edici yağmurlardan koruma özelliği gösteren bu ürün biriken eski waxları, yol üzerinden sıçrayan katran kalıntılarını kuş ve böcek kalıntı ve pisliklerini yok etmede birebir bir ürün olarak dikkat çekiyor. Tüm bu olumlu özelliklerin yanı sıra eğer aracınızda bir çizik mevcutsa bu konuda da oldukça iyi bir iş başaran bu ürünü incelemek ya da satın almak için burayı tıklayabilirsiniz.
Amazon’da Fiyatını Gör

2. Terlans​


Silikonsuz bir formüle sahip olmasından dolayı muadili olan diğer ürünlerin önüne geçmeyi başaran bu ürün doğal karnauba vaks katkısı nedeniyle üründen aldığınız fayda maksimize edilmiş durumda. Araç yüzeyinde zamanla oluşan kararma, sararma ve benzeri rahatsız edici lekeleri yok etmesinin yanı sıra özellikle aracınızın farlarında kullandığınızda göreceğiniz etki sizi oldukça şaşırtacak türden olabilir. Farlar konusunda oldukça şeffaf bir görünüm kazandırmasının bir artısı olarak farlarınızın temizliği nedeniyle özellikle gece sürüşlerinde aydınlatmanız sizi gerçekten tatmin edecek bir seviyeye ulaşabiliyor. Bu ürünün içerisinde yer alan etmen maddelerinden kaynaklanan bir kirlenme geciktirici özellik ise ürünün tercih edilebilirliğini arttıran bir diğer nedenlerden sadece birisi. Ürünü kullanırken ürün içerisinde yer alan talimatnamenin dikkatli bir şekilde okunmasında fayda var. Aracın boyalı kısmında yer alan ve fazla derin olmayan çiziklere de oldukça iyi bir tedavi sunabilen bu ürünü incelemek ya da satın almak için burayı tıklayabilirsiniz.
Amazon’da Fiyatını Gör

3. Netfer​


Yine silikon içermeyen formülüyle dikkat çeken bir başka ürün olan Nefter firmasının bu oto cilası solmuş boyayı canlandırmada, far ve stop lambalarının berrak bir görünüm elde etmesine, mat görüntüde ölmek üzere olan boyalı kısma işlevsellik kazandırmada oldukça işe yarayan bir ürün. Plastik yüzeylere uygulandığında bile oldukça etkili sonuçlar vermesi nedeniyle de listemizdeki yerini sonuna kadar hak eden bu ürün el ile uygulamada bile polisaj makinesiyle yapılacak bir müdahalede olduğu kadar etkili bir sonuç veriyor. Boya üzerine sürüldüğünde ise ıslak bir görünümün yanı sıra kullanıldığı bölgeye derin bir parlaklık ve berraklık sağlama konusunda oldukça başarılı. Bu ürünü incelemek ya da satın almak için burayı tıklayabilirsiniz.
Amazon’da Fiyatını Gör

4. Autokit Fa1​


Diğer oto cilalarının aksine iç mekanda plastik veya kaplama üzerine kullanılabilecek olan bu ürün silikon içermeyen yapısı nedeniyle oldukça faydalı işlere imza atıyor. Parlatılacak bölgeye püskürtülüp, temiz bir bez ya da sünger yardımıyla silindiğinde, silinen yüzeyi sanki ilk günkü kadar bir parlaklık ve temizliğe ulaştırabiliyor. Özellikle torpido, plastik, deri, vinil ve kauçuk yüzeylerde oldukça başarılı bir performans gösteren bu cila, güneş kaynaklı zararlı uv ışınlarına karşı ciddi bir koruma sağlayabiliyor. Ürün kullanıldıktan sonra kullanılan bölge üzerinde yağlı bir tabaka oluşturmadığı için tercih edilebilecek en iyi oto cilaların başında geliyor. Bu ürüne ait son bir bilgi olarak piyasada iç mekan cila, temizliğinde araç sahipleri tarafından en çok tercih edilen bir model olması ürüne olan ilgiyi arttırıyor. Bu ürünü incelemek ya da satın almak için burayı tıklayabilirsiniz.
Amazon’da Fiyatını Gör

5. Sonax​


Aracınızın üzerindeki kılcal çizikleri ve zedelenmeleri de oldukça iyi bir şekilde kapatan bu ürün balmumu içermesinden dolayı üründen alınan performansı ikiye katlıyor. Araç boyası üzerine kullanıldığında, özellikle matlaşmış ve lekelenmiş bölgelerde çok ciddi bir parlama ve temiz bir görünüm imkanı sunan bu ürün içerdiği balmumu maddesi nedeniyle uygulanan bölgenin aşınmasını engelliyor. Paslanma karşısında da oldukça büyük bir olumlu etki sağlayan bu ürün tüm boyalı metal ve plastik alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Uygulandıktan kısa bir süre sonra kuruyan bölgenin öncesi ile kıyaslandığında ciddi bir fark olacağını göreceğiniz bu ürünü incelemek ya da satın almak için burayı tıklayabilirsiniz.
Amazon’da Fiyatını Gör

6. Turtle Hızlı Cila​


Standart araç cilalarına oranla farklı bir teknikle üretilen ve hibrit bir ürün olan bu cila araç yıkandıktan sonra ıslak bir şekildeyken kullanılıyor. Sentetik ve doğal carnauba içeren özel hidrofobik formülü ile bu ürün, aracınızı kurulama sürecini kısaltırken aynı zamanda göz alıcı bir parlaklığa da sahip olmanızı sağlıyor. Hibrid teknoloji koruyucu bariyer sayesinde bu ürün su lekesi, böcek kalıntısı, kuş pisliği ve şehir kirliliğinden kaynaklanan diğer kimyasal lekelerden hızla kurtulmanızı sağlayan bir fayda ile ön plana çıkıyor. Bu ürüne dair dikkat çeken bir özellik olarak, cilayı ön camınıza uyguladığınız takdirde görüş mesafesini uzatabilmekte ve buna bağlı olarak güvenliğinizi arttırmakta. Oto cilaları arasında dikkat çekici bir ürün olan bu cilayı incelemek ya da satın almak için burayı tıklayabilirsiniz.
Amazon’da Fiyatını Gör

7. Koch Chemie​


En üst seviyede çok yönlü bir işlem özelliği gösteren bu ürün hem orta dereceli çizikleri gidermede hemde aracınızın yüzeyine yüksek düzey bir parlaklık verme konusunda oldukça başarılı bir performans gösteriyor. Sürüldüğü yüzeyde muazzam bir parlaklık sunan ve leke giderici bir işlem gerçekleştiren bu ürün araç yüzeyindeki 2000 derecelik kum ve zımpara izlerini, çizikleri tamamen kaybeder. Kullanıldığı yüzeyde eğer mat bir boya görünümü varsa bu olumsuz durumu çok kısa bir süre içerisinde tersine çevirmekte usta olan bu ürünü incelemek ya da satın almak için burayı tıklayabilirsiniz.
Amazon’da Fiyatını Gör

8. G Power​


Gelişen ve değişen teknolojiden nasibini alan bu oto cila ürünü nano bir teknolojiyle üretilmesi bakımından göz dolduruyor. Seramik katkılı olan ve oldukça başarılı bir formüle sahip olan bu ürün iz bırakmayan, yumuşak SiO2 cila partikülleri sayesinde oldukça başarılı bir boya yüzey temizliği vaadediyor. Uygulandığı bölgeye etkisi gerçekten oldukça başarılı ki göz kamaştırıcı bir şekilde parlayan yüzey bu ürünün hakkının ne olduğu konusunda oldukça net bir görüntü sunuyor. Sürüldüğü yüzeyde hidrofobik bir film oluşturması ise üründen alınan faydayı katlıyor. Islak bir yüzey üzerine uygulanması ise etkisini arttıran bir diğer etmenlerden. Camlarda kullanıldığında kristal berraklığında bir görüş mesafesi de sunan bu ürünü incelemek ya da satın almak için burayı tıklayabilirsiniz.

9. Garagebulls​


Yüksek SiO2 seramik katkılı bir ürün olmasından dolayı parlaklık konusunda harika işler başaran bu ürün boyanıza yüksek bir hacim, parlaklık kazandırmak adına üretilen listemizin son üyesi. %14 seramik katkısı içermesi ve gelişmiş bir hidrofobik formül ile su iticiliği konusunda oldukça iyi bir performans gösteriyor. Seramik katkısının en büyük faydası ise çizilmelere, güneş yanıklarına ve diğer deformasyonlara karşı 8 haftadan biraz daha uzun bir süre içerisinde gerçekleşen başarılı koruma oluyor. Statik yapışmayı büyük ölçüde minimalize eden bu ürün tek uygulamada 8 haftaya kadar bir etki süresi sağlıyor.
 

Classiic

Platin Üye
Katılım
Ocak 13, 2014
Mesajlar
17,524
Puanları
93
Yaş
32
Tepkime puanı
1,191
Benim icin en iyi mequiars gelir

Sonra da en kolay basit sonax gelir
 
Üst