Dolarin Ancak Turşusu olur

Sanem

Yönetici
Supervisor
Katılım
Nisan 7, 2019
Mesajlar
12,626
Puanları
93
Tepkime puanı
8,742

İstanbul'da turşucudan ilginç tepki! ''Bunun ancak turşusu olur'' deyip doların turşusunu kurdu​


Geçtiğimiz yıllarda Bursa'da düzenlenen bir festivalde dolar turşusu yapan bir firma İstanbul şubesinde yeniden “Dolar Turşusu” kurdu. Son dönemde Türkiye’ye yönelik yapılan ekonomik saldırılara tepki göstermek isteyen turşu firması, Türk lirasına verdiği önemi bu şekilde gösterdi. Paramızın daha değerli olması için gündeme getirdik. Turşucu Şaban Bilgin, ''Türk liramız niye doların altında kalsın. Biz de buna istinaden böyle bir şey yaptık” dedi.​İstanbul Zeytinburnu’nda bulunan bir turşucu, dolar üzerinden yapılan ekonomik saldırılara “Dolar Turşusu” kurarak tepki gösterdi. Turşucu Bilgin, “Yabancıların parasından bize fayda gelmez. Bunun ancak turşusu olur” dedi.

''DOLARIN ANCAK TURŞUSU OLUR''​

Vatandaşların ‘Dolar Turşusu’ almak istediğini söyleyen Bilgin, “Gelenler dolar turşusu almak istediğini söylüyor. ‘Vitrinde durmasın, camı kırarlar’ diyorlar. Geçersiz bir kağıt parçasıdır. Baya bir dikkat çekti. Milli servetimize sahip çıkmamız lazım. Yabancıların parasından bize fayda gelmez. Bunun anca turşusu olur. Esprili bir yaklaşımda bulunduk” diye konuştu.

(İHA)
 

Blackheart

Yazar
Katılım
Ocak 3, 2016
Mesajlar
3,605
Puanları
93
Tepkime puanı
2,161
“Dolar Turşusu” kurarak tepki gösterdi. Turşucu Bilgin, “Yabancıların parasından bize fayda gelmez. Bunun ancak turşusu olur”

"Geçersiz bir kağıt parçasıdır."


Gerçeğini yapmaya poposu yemiyor tabii, ancak şov.
 

Karma

Elmas Üye
Katılım
Eylül 7, 2015
Mesajlar
23,269
Puanları
93
Tepkime puanı
1,549
bizim paramızı da alsalar
isterlerse turşu yapsınlar
faydası olurdu
 
Üst