Doğal Bir Işıltı İçin Highlighter Uygulamanın İpuçları

Abaris

Emektar Üye
1620660124557.jpeg

Ferah bitişli, sağlıkla parlayan ve ışığı göz alıcı bir şekilde yansıtan naturel cilt görünümleri yaz aylarının olmazsa olmazlarından. Peki bu doğal sonuç için highlighter'ınızı nasıl kullanmalı, makyajınızı yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Sizin için ipuçlarını araştırdık.

• Benefit High Beam Satiny-Pink Liquid Highlighter
    1/6

Mat cilt üzerine uygulayacağınız metalik bir hat doğal değil, dramatik bir sonuç verir. Bu yüzden highlighter katmanları uygulayabilirsiniz. Zemini hafif yapılı likit bir ürünle hazırlayıp üzerine toz highlighter kullanarak doğal bir geçiş sağlayabilirsiniz.

• MAC Fix + Goldlite
    2/6

Mat - parlak kontrastından kaçınmak için ışıltılı bazlar ya da nemli bir fondöten kullanabilirsiniz. Işıltılı makyaj sabitleyici spreyler ise bir taşla iki kuş vurmanızı sağlayabilir. Cilde belli belirsiz bir yansıma sağlayan bu ürünler aynı zamanda tutuculuğu artırarak highlighter'ınızın ışıltısını daha iyi vermesine yardımcı olabilir.

• Nars The Multiple
    3/6

Işıltılı bir allık ya da allık ve highlighterınızı karıştırarak uygulayacağınız 'Halo Tekniği' daha pürüzsüz bir geçişe sahip, doğal ve sağlıkla ışıldayan bir cilt için kestirme yollardan.

• Dior Diorskin Nude Luminizer Shimmering Glow Powder Highlighter - Nude Glow
    4/6https://vogue.com.tr/makyaj/dogal-isiltili-cilt-icin-makyaj-ipuclari/4

İçten gelen, naturel bir yansımaya sahip cilt görünümü için kullanacağınız highlighter rengi de önem taşıyor. Ürünün cilt alt tonunuzla ve allığınızla uyumlu olması gerekli. Renkler arasında oluşacak kontrast, keskin hatlı ve yapay bir sonuç verebilir.

• Laura Mercier Infusion De Rose Nourishing Oil
    5/6

Allığın cilt dokusuna tutunmaması, cilt yapınıza uyum sağlaması ve cilde kolayca harmanlanması da doğal bir sonuç için aradığımız özelliklerden. Bu yüzden yeni formüller deneyimlemekten korkmayın.
    Cildiniz kuruysa likit ürünleri deneyebilir veya bakım yağlarıyla toz aydınlatıcınızı seyreltebilirsiniz. Highlighter kullanmaya alışkın değilseniz daha az metalik bitişli, ultra ince öğütülmüş ürünleri tercih edebilirsiniz.

• Fenty Beauty Match Stix Glow Skinstick - Purrrl
    6/6

Ayna karşısında fazla vakit harcamak istemiyor, hızlı, etkili ve pratik bir uygulama istiyorsanız cilt balmlarını deneyebilirsiniz. Nemli bitiş vererek cilde sağlıklı bir ışıltı kazandıran bu ürünler yoğun günlerde kurtarıcınız olabilir. Makyaj koleksiyonunuzda bir cilt balmı bulunmuyorsa nemlendirici dudak balmlarınızdan da yardım alabilirsiniz.

ismail89

Gümüş Üye
Benlik değilmiş.

Larien

Platin Üye
missha glow kullanıyorum, aslında highlighter değil. aydınlatıcı baz. bb kremin altına uyguluyorum. aman allahım kızlar, ben böyle şey görmedim, öpesim geliyo kendimi.

angie

Prenses Üye
Kız lari sen zaten bembeyazsın daha ne kadar ışıldayacaksın xd