Davud Yıldızı ile Süleyman Mührü -

brioni

Kayıtlı Üye
Mesajlar
47
Puanları
8
Konum
Heryerden
Tepkime puanı
27
Hz. Süleyman'ın Mührünü, İsrail Bayrağı Sanıyorlar"
Hz Süleyman mührünün cennetten gelme olduğuna inanılır. Cebrail tarafından Allah'ın emri ile önce Hz Davud'a getirilmiştir. Hz Davud İsrailoğulları'ndan bir peygamber ve hükümdar idi. O, oğullarına on hikmetli soru sordu. Cevapları yalnızca Hz Süleyman verebildi ve böylece Hz Süleyman Yüzüğü babadan oğla intikal etmiş oldu.

Hz Süleyman mührü duasını sadece belli kimselerin ve meleklerin bildiği ism-i azam duası bulunmaktadır. Bu sebeple Süleyman peygambere Kur'an'da da yazdığı üzere kimseye nasip olmayacak bir saltanat bahşedilmiştir. Cinlere, rüzgarlara ve hayvanlara dahi hükmedebilmiştir. Bu sayede çok güçlü bir hükümdar-peygamber olmuştur.

Semavi dinler tarafından da kutsal kabul edilen Hz Süleyman mührü Müslümanlar arasında Hatem-i Süleyman olarak da anılır. Hıristiyan ve Yahudiler tarafından ise Davud Yıldızı (Seal of David) olarak da bilinir. Hz Süleyman'ın İsrailoğulları'ndan olması ve mührün Yahudiler nezdinde de büyük önemi olması İsrail devleti bayrağında yer alma sebebidir.Özellikle yakın zamanda İsrail devletinin kurulması ve gelişmesi ile altı köşeli bu mühür İsrail ile özdeşleştirilmiştir.
 

ihaveanidea

Bronz Üye
Mesajlar
2,891
Puanları
93
Tepkime puanı
1,978
Şüphesiz eski Yunan'lılar, Budist'ler, Pagan'lar da bir dünya düzeninin varlığından bihaber değiller.

Bu sürekli değişen dünyanın sabit bir entropisinin olduğunu da biliyorlar.

Ancak "bildiğini bilmeme" ya da "three monkeys" duygularını ve düşüncelerini ele geçiriyor.

Bundandır ki Allah kendisinin varlığını kabullenip, aktarmayan kişileri lanetlemiştir.

Ve yine bu yüzdendir ki sorun "din yarışı" değil hakkı onaylamak, batılı def'etmek üzerine kuruludur. İnsanlığın ayrıştığı/ayrıştırılacağı kısım, nokta, kenar (herneyse) burasıdır.
 
Üst Alt