Breaking Bad

Favela

Uzaklaştırılmış
Uzaklaştırılmış

Walter White, temiz, dürüst, namuslu bir aile babasıdır. Asıl işi kimya öğretmenliği olan, fakat ailesini daha rahat geçindirebilmek için oto yıkamacıda ek iş yapan biridir. Bir gün 3. evre akciğer kanserine yakalandığını öğrenir ve hayatı bu olaydan sonra değişir. Yaptığı işlerin hayatına hiçbir şey kazandırmadığını anlayan Walt, ailesine kısa sürede çok para kazandırıp onların kendi olmadan refah içinde yaşamasını ister. Bu yüzden kimya bilgilerini kullanarak eski öğrencisi Jesse Pinkman ile birlikte metemfetamin pişirip uyuşturucu ticaretine atılır.

Kişisel olarak şunu diyebilirim ki; BB tüm zamanların en iyi dizisidir. Belki Black Mirror zorlayabilir bunu. Ancak konusu, oyunculuk ve müzik seçimleri itibariyle BB her zaman gönüllerde birincidir. Amerikada yaşanan parçalanmış aile yapısını o kadar güzel ve ağır aktarır ki bize BB, bütün karakterlerde parçalar buluruz kendimizde. İzleyin işte da uzatmayalım.

X

Yönetici
Proje Sorumlusu
Izlemedim, neden izlemedigime dair hicbir fikrim yok :)

Izleyiptr begenmeyeninide gormedim..

Rigel

Kayıtlı Üye
Dünyanın en mülayim insanının dahi içinde bir yerlerde saklı tuttuğu karanlığı, uygun şartlar oluştuğunda nasıl dışarı çıkardığını gösteren efsaneler efsanesi dizi.
Kimya öğretmenliğinden, U.S & Meksika uyuşturucu baronluğuna. Heisinberg'ün yaşadığı karakter değişimi/gelişimini ağzı açık izleyen biri olarak diyorum ki; " FCK YOOU SKYLER BİTCH! "

Sux

Gümüş Üye
Son sezonunu izlemeye tahamül gösteremediğim dizi müsveddesi.
Diğer sezonlarını pohpohçularından dolayı izlemiştim, belki şu sezon iyidir diye devam etmiştim ama iyice baymıştı.
GOT fanatiklerinden kurtulduk derken bunun fanatikleri türedi :D

Thalassa

Altın üye
prison break dizisinden bahsederken hep breaking bad diyorum.. muhabbet ederken farkli konulardan bahsettigimizi sonradan anliyoruz :d

malumatfuruş

Gümüş Üye
hayatımın bi döneminde, başıma gelen en güzel şey. :emoji_blue_heart: o bir başyapıttır. şimdi ve sonra yeri dolmayacak. respect ulan!

Run

Altın üye
Bu tür popüler dizilerden, herkesin dilinde olan dizilerden uzak dururum. Neyse Squid Game dizisini ilk gün izledim tesadüfen.
Aslında müthiş diziler var, pek gün yüzüne çıkmamış
Mesela "Gangs of London" diye bir dizi var pek bilinmez ama bu dilde olan diziler yanına yaklaşamaz.

Morfinyus

Yönetici
Super Moderator
Aşırı abartıldığını düşünüyorum…
Evet çok güzel bir dizi ama bazen olayların akışı o kadar yavaş ki. Sinir oluyorum :d
O sinek bölümünü unutmayacağım. Bölüm boyunca bişi olmasını bekledim :d

Relativista

Bronz Üye
Bana izlettiren Gus' tı. Ah Hector aldın ahımı.

yeLda

Özel Üye
İlk bölümler ne denli durağansa son bölümler o denli aksiyon ve heyecan dolu. Başyapıtlardan biri olmayı fazlasıyla hak ediyor.
Ben diziyi Jesse'ye öfkeli bitirenlerdenim.