sohbet odaları

Böyle bir başlık aslında yok, ben de

Yörüngede değil, huşu düzleminde konyak yuvarlıyor
Acaba yarın salon kadını olarak mı yoksa ayağı çıplak bir sokak kızı olarak mı uyansam kestiremiyorum. Bu mevzu mühim, ona göre güne ya yüz pudrasıyla ya ince sarılmış tütün çayla başlayacağız ve biliyorsunuz hayat bizden nizam istiyorsa ben bu noktadan başlıyorum artık :/

masalları fazlaca seviyorum ama linkteki masaldan çok korkuyorum hep. geceleri masalların ortasında uyumuş olurum genelde, oysa alice de uyuyup uyanıyorum, kabusa evriliyor düslerim. tam böyle senelerce korkup durayım, bugün kendisi üzerine bir makaleye denk geldim okudum. felsefi açılımı çok tuhaf bir masalmış kendileri zaten, şahane bir yazıydı.
bu gece tekrar deneyecegim,
follow the white rabbit ))

Giderek, duyduğum şahit olduğum her vaka karşısında tiksinti acıma gibi duygular besleyemez oldum. Bir yerlerde bir adam kötülük diye addettiğimiz bir eylemde bulunuyor, sansasyonel oluyor,toplum ekseriyetle öfke besliyor, ana avrat sövüyor, idam gibi yaptırımlardan bahsediyor filan... Ben yalnızca yanlışsa yanlış bulup, ardından o eyleme yönlendiren itkileri düşünüyorum. Bilmiyorum, her şeyi en temelinde deneyim olarak nitelendirmekten belki, odağı nedensellik belirlemek veyahut duyarsızlaşmak... ancak şu an irdelemek istediğim bu değil, galiba irdelemek istediğim bir şey de yok şu an. Başlığa yalnızca bab-ı esrarı bırakıp kendimi kırmak istedim. Bir tek yoksulluğu aşamıyorum çehrelerdeki. Aç babaların yüz ifadesinde zuhur eden bir kırgınlık,
toplumun erkeklerin bilhassa baba olmuş erkeklerin omzuna yüklediği gururun altında ezilmelerinden yeşeren kırgınlık. neyse, buraya biraz çıkma ekmek ve tabutta rövaşata ekliyorum, iyi geceler.
"şu mahzunu hapishaneye attıralım, bir sene yesin içsin.
olmaz, hiçbir hapishane almıyor. geçen sefer yattığı hapishaneyi soymuş.
hassiktir."

Yaşamdan tahrik oluyorum. Öyle taşkın bir arzu hissediyorum ki evrendeki bütün her şeyi deneyimlemek her fikire her yere bulaşmak tüm düşünce sistemini suni yoldan dahi yasamak ve en karanlık fikirlere atılmak istiyorum. Bulaştıkça varoluş sonsuz uzuyor içimde. Bir çemberde en yakın iki noktanın aslında en uzak iki nokta olması gibi, deneyimledikçe yeşeren benlik bahçesinde hiçkimseleşmeye yakın bi his açığa çıkıyor. Diyalektik şirin bi şaka.
Kimse olmamak, hakikate yakın bir şey olsaydı belki bu olurdu.

Son düzenleme:

B.Karaca

Kayıtlı Üye

tan ağarıyor başımda..
ah âşkı bilmez züleyha,bir tas su’ya hasret giden hüseynik
yedi gece
yedi zindan
yedi cihan
yedi kabir azabı
ki yusufun halleri
göğüs kafesimden vurulmuşluğumdur
şimdi haşyetle kapansada bu perde
melanet hırkasını giyen münbit bir acıdır..

..

muzdârip bir kadının n’isyan bakışı acıyor
acıtıyor dizlerinden
öfkenin gurûbu ..

Belma KARACA

_______

Beğeniyorum paylaşımlarını takipteyim.. sevgimle..

unnamed.jpg

tabii ki manşetimiz milliyet'ten, ah canım. toplumdaki yanlış anarşizm algısının silinmesine hizmet eden bu şahaneli cümlelerin kim tarafından ele alındığını görüyor musunuz? prof. dr. recep doksat. ankara üniversitesi'nde de patolojik psikoloji dersleri veren, türkiye'de ilk kez hipnotizma alanında ihtisas yapan bir isim. iş ciddi yaani. hocamız alanında şevkini öyle frenleyememiş ki, herhalde girizgahı otohipnoz olmuş.
iyi geceler.

Az önce top üstünde ters köprü kurarken ilk defa düştüm. Yalnız öyle böyle değil, çok fena düştüm acıdı canım. Zengin düdükleyen sosyete egzersizleri yapmanın illa bir acisi cikacakti degil mi? Doğada dans edip spor yapmayı çok özledim gerçekten ev ortamı, salonlar cok kotu.
Doğa demisken?

..

of, diyorum. bir tohum gibi yesile ve ritme gömülelim.

Tam fonda çalarken bir yandan yüksek gerilimli dedektif hikayesi dinlenilecek bir müzik. Birisiyle tanışmıştım, canımız sıkıldığında araşırdık bana gerilim hikayeleri anlatırdı ara ara da mızıkasıyla ambiyansı pekiştirirdi. Mızıkayı duyunca hissettiğim gerginlikten nasıl haz duyardım. Velhasıl, mızıka mor leylakların açması kadar puslu manzaralara da sebebiyet verebiliyor düşler aleminde.

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 24, Misafir: 104)