"Blues" Is A Surreal Dream About Soul

Asrevya

Gümüş Üye
Dün dogum günü idi Can Bey in,sevgili hocam.
Ne yazik ki,müzik icin yaptigi is pek ragbet görmüyor.
Olsun diyorum.Ne de olsa cok özel bir sanat insani.
Kesf edebildigim icin mutluyum sahsen ve sizin de bu ender sanatciya duydugunuz ilgi,oh be tesekkür ederim dedirtiyor bana.
"Artik Teuta burada yasamiyor" filmi icin de calismalarini sunmus ve kabul görmüstür.
Size gelsin hocam ❤
Hos pazarlariniz olsun.

Canım hocam, hoş pazarlarınız olsun sizin de. Teşekkür ederim.:emoji_heart_eyes:
Müziği salt eğlencenin aracı olarak görmek ya da enstrümanın derin şiirselliği yerine sözler ile sınırlı düşünmek ve kendini onda eylemselleştirerek avunma ölçütü ön planda.
Oysa ki sanat ya da müzik kendi başına bir değer. Onda tümlenmenin, daha çok onu içselleştirmenin, onunla kavuşmanın sözden öte bir yanı var.
Ne ki sanat o ki insan gerçek anlamda. Özgürlüğün duvarsız dışa vurumu. Özgün dokuyuşlarında da Can Atilla bu anlamda bir değer.
Sevgilerle Süreyya hocam, iyi ki varsın.:emoji_pray::*

Süreyya

Ego sum Principium mundi et finis seaculorum.
Elmas Üye
Gözümün önünden kaybolma.

Süreyya

Elmas Üye
Hiroshima'nin kücük bir anisini paylasmak istiyorum.
Agustos 1945 de ,Truman Almanya'nin Postdam şehrinden,Japonya'nin Hiroshima kentine,bir atom bombasinin atilmasini emreder.
Emiri harekete geciren Albay Paul W.Tibbets, Enola Gay diye adlandirdigi bombardiman ucaginin ismini annesinden almistir.
Onun ismini de Paul beyin dedesi vermistir.
Dedesinin bu ismi kizina vermesinin ilhami ise "Enola,or,her fatal mistake"adli romaninda olan,bir ana karekterin ismidir.

Romanda sürekli karanlik,gökyüzünde olusan ölümcül havalar,bir kasvet,sürekli ölüm ve gökyüzünün hakimiyeti ile gelen, yeryüzünün hakimiyeti anlatiliyor.

Giris siiri söyle,

"Oh, fatal day—oh, day of sorrow,
It was no trouble she could borrow;
But in the future she could see
The clouds of infelicity."

"Ölümcül gün-hüznün günü
Ödünc alabilecegin bir emek yoktu
Görebiliyordun lakin bulutlarda,gelecekteki talihsizligi."

Cok ince düsünülmüs bir nedensellik.

Süreyya

Elmas Üye
Aşiginim yaninda olamasam da..Asiginim sana dokunamasam da...

Süreyya

Elmas Üye
27

Srebrenitsa Katliamı: Hollanda, katledilenlerin yakınlarından resmen özür diledi, uluslararası soruşturma isteniyor​

Hollanda hükümeti, 11 Temmuz 1995 tarihinde Bosna-Hersek'in Srebrenitsa kasabasında, Sırp güçleri tarafından katledilen 8 binden fazla Müslüman erkek ve çocuğun yakınlarından resmen özür diledi.

Hollanda Savunma Bakanı Kasja Ollongren, uluslararası toplumun Srebrenitsa halkını korumayı başaramadığını belirterek, "Bunun için en derin özürlerimizi sunuyoruz" dedi.
Kurban yakınları, katliam sırasında Birleşmiş Milletler (BM) adına bölgede görevli olan Hollanda Görev Kuvveti (Dutchbat) askerlerine "bronz şeref madalyası" verilmesine tepki göstererek, yeni ve kapsamlı bir soruşturma istedi.
Avrupa'da, 2. Dünya Savaşı'ndan sonra yaşanan en büyük katliam olan ve Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından "soykırım" olarak tanınan Srebrenitsa katliamının 27. yıldönümü nedeniyle Potocari mezarlığında bir tören düzenlendi.

Törende Hollanda hükümetini temsil eden Savunma Bakanı Kasja Ollongren, geçen ay Srebrenitsa katliamının tanığı olan ve kurbanları, Sırp güçlerine teslim etmekle suçlanan Dutchbat askerlerin bronz şeref madalyası verilmesi nedeniyle soğuk karşılandı.

Süreyya

Elmas Üye
Istedigin kadar hayaletleş.
Icine zehirli tohumlarimi ektim bile...hangi labirente dalarsan dal,onlar benligini bulup,icinde yeserecekler...

Laedri

en sevilen antikahraman.
Elmas Üye

savaş alanında güçlü bir düşmana karşı duruyorum
geri dönemem,itin buraya kadar geldim
bu savaşı kazanacağım.

Üst Alt