sohbet odaları

Bayilma / Morarma - Çocuğum ağlarken bunalıyor kendini kasıyor

sultan2020

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Benim kızım şu an 2,5 yaşında.
10 aylıkken ilk kez bir bayılma olayı yaşandı. Sol ayağı dikilirken burkuldu ondan sonra bayıldı ve 3 dakika sonra kendine geldi.
O ilk bayılmadan sonra, 10 kez daha bayıldı. Bu bayılmalar şu olaylardan sonra gerçekleşti: Hafif çarpmalarda, basamaklı merdivenden düştü, sevdiği insanın arkasından ağlarken kasılarak ağlıyor ve bunalıyor.
Çocuğum ağlarken bunalıyor kendini kasıyor kafayı arkaya doğru itiyor. Hafif ve orta derecede de morarma oluyor yüzünde dili arkaya kayıyor.
Her bayılmasında dili boğazına kaçıyor ve Allah’ım korusun tek başına kalsa veya bilmeyen bir kişinin yanında nefes alamayıp durum kötüleşecek diye korkuyorum. Ben artık alıştığım için bu duruma dilini boğazından çıkartıyorum ve tekrar nefes almaya başlıyor çok şükür.
Dili boğazına kaçtığında dişlerini sımsıkı kenetleniyor, taş gibi oluyor resmen.
Doktorların demesi: Çocuklar kansızlığa bayılıyorlar. Büyüdükçe geçer diyorlar fakat bizim dil boğaza kaçtığı için yalnız bırakmaya gelmiyor. 3 yaşından sonrası beyin den tomografi çekilebilir demişlerdi.

Şimdi benim sorularım şunlar:
1. Siz böyle bayılma olaylarından haberiniz var mı?
2. Varsa sizin bildiğiniz tedavisi hangisi?
3. Kaç yaşında kadar oldu bu bayılmalar?
4. Ben çocuğumun yanında olmasan, kendiliğinden dili boğaza kaçmaları çözülür mi?
5. Başka nasıl bir tavsiye olabilir.

Hannibal

Uzaklaştırılmış
Uzaklaştırılmış
Gecmis olsun kardesim.Allah acil sifalar versin.umarim senin derdine care bulacak bir kardesimiz.senin imdadina yetisir ins.

Hannibal

Uzaklaştırılmış
Uzaklaştırılmış
Konuyu guncel tutalim.belki yardimci olurlar.

sultan2020

Kayıtlı Üye
Aynn çok sağol bayıldığı anda çok korkuyorum tekrar geri dönmezse diye bayılır diye sürekli koruma altında yavrum aglatmamaya özen gösteriyorum Allahdan umidim bu hastalığının geçmesi inşallah Rabbim herkesin şifasını versin inşallah :emoji_relieved:

Aze

Emektar Üye
Öncelikle geçmiş olsun. Ben de çok küçükken kaldırımdan bile düştüğümde hemen bayiliyormusum maalesef bu olay sayısızca kez gerçekleşmiş. Ve en kötüsü o zamanlar beni doktora goturmedikleri için nedeni hiç öğrenemedim ama sonrasinda beslenme düzelince iyileştim. Ama tabi sizin çocuğunuzun durumu daha da ciddi olabilir kansızlıgin düzelmesi için önlemler alıyor musunuz? Ve sadece bir doktora gorunduyse bence başka bir doktora daha götürün Allah korusun, bu yaşta olan bir kansızlık ileride daha kötü bir hastalığa neden olmasın.

sultan2020

Kayıtlı Üye
Hangi doktora en iyisi gitmeliyim?

Havayıdişleyenadam

Gümüş Üye
Hangi doktora en iyisi gitmeliyim?
Öncelikle geçmis olsun hanımefendi , umarim şimdi biraz daha iyidir bebeğiniz.

Fonksiyonel tıp uzmanı bir doktorla görüşebilirsiniz şayet bebeğiniz için kesin ve net bir çözüm bulmus degilseniz.

Fonksiyonel tıp nedir.

Herhangi bir hastalık için hastalar aynı semptom ve bulgularla başvursa da kök nedenleri farklı olabilir. Fonksiyonel tıp kişisel olarak hastalığın kökenine inmeye çalışarak her bir bireydeki hastalığın spesifik belirtilerini hedefler, sistemlerin ve tüm bedenin sürekli sağlıklı olmasını sağlar. Özellikle kronikleşmiş sağlık sorunlarının altında yatan beslenme, yaşam şekli, duygu durumu, genetik yapı bir arada değerlendirilir ve tümü için kişi desteklenerek sağlığına kavuşması ve en önemlisi bu sağlığı sürdürmesi için çaba harcanır. Beslenme, egzersiz, uyku ve stres yönetimi gibi hastalığa götürücü veya mevcut hastalığın daha ağır seyretmesine neden olan durumları ele alır ve hastada yanlış giden olayı değil, niçin o duruma geldiğini araştırarak kök nedeni bulmayı hedefleyerek çözüme kavuşturur.
Yani kısacası size ilaç verip göndermek yerine daha çok hastalığın yada belirtilerin altında yatan sonuçlarla ilgilenecek , ona göre çözüm üretmeye çalısacaklardır.

Kabul ettikleri hastaların yaş aralığı hakkında pek bilgim yok ama umarım size yardımcı olabilirler.

İstanbul,Ankara,İzmir vb gibi büyük şehirlerde yaşıyor iseniz kolaylıkla Fonksiyonel tıp uzmanlarıyla irtibata geçebilirsiniz , Maddi durumunuzda umarim elverişlidir.

sultan2020

Kayıtlı Üye
Bu aralar iyi çok şükür kan ilacını d veriyorum fakat korkuyla duruyorum 3 yaşından sonra sınır lerine vede beyin ölçümlerine bakalım demişti sizlerin bildiği başka götürebileceğim doktorlar varmı hepinize de ayrı-ayrı tskler ederim yardımlarınız için.....

Hüma

Altın üye
Çocuk kardiyolojisi gördü mü acaba hanımefendi?
Çok geçmiş olsun, umarım bir an önce sağlığına kavuşur, bende anneciğime sordum şimdi ne yapılması gerektiğini, o önerdi bunu.
Kendinize ve bebeğinize dikkat ediniz @sultan2020
Lütfen korkmayın siz önce kendinize sonrada bebeğinize iyi bakın.

ibadeath

Bronz Üye
Benim çocukta da kan değerleri düşük ama herhangi bayılma olmadı hiç kan ilacı veriyoruz

climax

Yazar
Ya arkadaş en olmadık yerlerde beni etiketliyorsunuz ama burada haber vermiyorsunuz.

@sultan2020 anlattığınız tablo "katılma nöbeti"
6 yaşa kadar devam edebilir.
Kansızlıkla alakası yok. Selim bir durum. Kendiliğinden geçer ve hasar bırakmaz.

Emosyonel durumlar dışında olmaz (ağlama gülme korkma..)

Sık olur uzun sürerse epilepsi ile karışabilir. EEG yapılması uygun olur.

Mümkünse çocuk nörologuna gösterin. Kardiyoloji ile alakasi yok.

Bir de fonksiyonel tıp falan denmiş :))) o ne lan?

Aze

Emektar Üye
Ya arkadaş en olmadık yerlerde beni etiketliyorsunuz ama burada haber vermiyorsunuz.

@sultan2020 anlattığınız tablo "katılma nöbeti"
6 yaşa kadar devam edebilir.
Kansızlıkla alakası yok. Selim bir durum. Kendiliğinden geçer ve hasar bırakmaz.

Emosyonel durumlar dışında olmaz (ağlama gülme korkma..)

Sık olur uzun sürerse epilepsi ile karışabilir. EEG yapılması uygun olur.

Mümkünse çocuk nörologuna gösterin. Kardiyoloji ile alakasi yok.

Bir de fonksiyonel tıp falan denmiş :))) o ne lan?
Demek ki bende de katılma nöbeti vardı gerçekten belli bir yaştan sonra geçti. Rahmetli dedem benim bu rahatsizligim zamanı beni kutsal tabir edilen bir ağacın etrafında çevirip durmuş güya ondan sonra kesilmiş bayilmalar... Adam okumuş ya biliyor tabi bak nasıl çat diye benim yıllar önceki rahatsızlığımi bile çözdü...

sultan2020

Kayıtlı Üye
Öncelikle tşk ler ederim size ve annenizede gördü evet sorun çıkmadı elhamdülillah

sultan2020

Kayıtlı Üye
Gerçekten çok sağolun sizde inşallah büyüdükçe geçer dedğiniz doktora baktiracagim

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 8, Misafir: 6)