sohbet odaları

Badem Gözlere Sahip Olmak İçin Makyaj Tüyoları

EFTELYA

Yönetici
Yönetici
Katılım
30 Ekim 2014
Mesajlar
18,333
Puanları
93
Konum
Kapadokya
Tepkime puanı
1,447
Badem gözler, uçları hafif yukarı kalkık, adı üstünde, badem şeklinde, göz yakınlığı ve göz çukuru ideal olan göz yapısıdır. Genellikle ideal göz şekli olarak anılır.

Badem gözlere sahip değilseniz bile makyaj hileleri ile badem şekli gözlere sahip olabilirsiniz.

Göz yapısını belirginleştirmek

Bu makyajı yapabilmek için öncelikle kendi göz şeklinizi ortaya çıkarmanız gerekir. Gözlerinizi daha belirgin ve daha derin göstermek için katlanma çizginize bir bronzer yada uygun tonlarda bir far uygulamanız ve iyice dağıtmanız gerekir. Bu bölgeye uyguladığınız far, cilt renginden 3 ton kadar koyu olmalı. Gözlerin dış kısmını ise yukarı doğru dağıtarak hafif çekik bir görüntü elde edebilirsiniz.

Eyeliner çekmek


Eyeliner bu göz makyajında çok önemlidir. Badem göz şekli yaratabilmek için kuyruklu bir eyeliner çekebilmek çok önemli. Bu uygulamayı tüm kirpik dibine değil ortasından başlayarak sürerek gözlerinizi daha çekik gösterebilirsiniz.

Aydınlatıcıyı doğru kullanmak

Göz makyajında aydınlatıcı kullanmak gözleri daha açık, belirgin ve canlı gösterir. Eyeliner sürdükten sonra göz pınarlarınıza aydınlatıcı sürüp dağıtın.

Rimel uygulayın

Bu görünümü tamamlayabilmek için özellikle dış köşedeki kirpiklerinize yoğun bir rimel uygulayabilirsiniz. Bu uygulamayı yapmadan önce içten dışa uzayan takma kirpiklerden yararlanarak daha dramatik bir görünüm elde edebilirsiniz.
alıntı​
 

melnur

Bronz Üye
Katılım
8 Aralık 2017
Mesajlar
2,459
Puanları
63
Yaş
60
Tepkime puanı
158
Fetö yalaması ve uyuşturucu baron kurtarıcısı sözde anayasa profu Burhan Kuzu için badem gözlü diyorlar.
 

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 7)

Üst