Alternatif Tedavilerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

imported_Cemre

İçim hem kimsesizdi, hem kalabalık...
Gümüş Üye
Katılım
Aralık 21, 2011
Mesajlar
6,169
Puanları
38
Yaş
27
Tepkime puanı
2
* Güvenlilik ve etkililik:

Ürün ya da uygulama hiçbir zarara yol açmamalı ve istenilen yararı sağlamalıdır. Herhangi bir alternatif ya da tamamlayıcı tedavinin güvenliliği ve etkililiğiyle ilgili özel bilgiler verilebilmelidir.

* Alternatif tıp pratisyeninin uzmanlığı:

Herhangi bir alternatif tıp pratisyeninin eğitimi, niteliği ve yeteneği yakından araştırılmalıdır. Alternatif tıp, konvansiyonel tıp kadar iyi düzenlenmemiştir.

* Hizmetin kalitesi:

Sunulan hizmetin tıbbi güvenlilik ve bakım standartlarına uygun olup olmadığını belirleyin; bu konuyla ilgili devlet ya da yerel idareler ve tüketici kuruluşlarıyla temas kurun; pratisyeni muayenehanesinde, klinikte ya da hastanede ziyaret edin; ve bu hizmetten yararlananlarla görüşün.

* Maliyet:

Birçok alternatif tedavi sigorta kapsamı dışında kaldığından, bu tedavilerin maliyetini diger pratisyenlerin uygulama maliyetiyle karşılaştırın ya da hekim birliklerine danışın.

* Hekiminize danışın:

Her tip tıbbi tedaviyi doktorunuzla tartışın. Doktorunuzun sizi daha etkili biçimde tedavi edebilmesi ve tedavi etkileşimlerini önleyebilmesi için daha önce uygulamış olduğunuz ya da halen uyguladığınız konvansiyonel ve alternatif tedavileri bilmesi gerekir.
 
Üst