sohbet odaları

Ahşap şiş Adana kebabına lezzet kattı

VERA

Gümüş Üye
Katılım
17 Ekim 2014
Mesajlar
5,926
Puanları
93
Tepkime puanı
745
Adana kebabını özel tasarımla ahşap şişlerde pişiren kebapçı, farklı tadı ve sunumuyla öne çıkan ürününü 4-6 Ekim'de düzenlenecek 3. Lezzet Festivali'nde beğeniye sunacak.Kentte yaklaşık 35 yıldır kebapçılık yapan Mustafa Dağoğlu, mesleğine başladığı yıllarda "tasarruf" amacıyla ahşaptan şişlere takarak yaptığı ürününü yeniden hayata geçirmek için çalışma başlattı. Dağoğlu, birçok farklı ahşaptan denediği ancak koku ve lezzet sıkıntısından dolayı başarılı olamadığı projesinde, yurt dışından getirttiği bir ağacın uygun olduğunu belirledi.


Boya veya cila gibi herhangi bir kimyasal madde kullanmadan, özel olarak üretilen ahşap şişlere, zırhla çektiği kıymasını takan Dağoğlu, istediği lezzete ulaştı. Dağoğlu, "Ağaçta Adana kebap" adını verdiği ürününü kentte 4-6 Ekim'de düzenlenecek Adana Lezzet Festivali'nde vatandaşın beğenisine sunmayı, ardından şubesinde satışa çıkarmayı planlıyor.

BU HALİYLE DAHA LEZZETLİ OLUYOR

Mustafa Dağoğlu yaptığı açıklamada, 1980'li yıllardan bu yana kebapçılık yaptığını söyledi. Adana'nın çok farklı yerlerinde bu zamana kadar bu işi devam ettirdiğini anlatan Dağoğlu, şöyle konuştu:

"Keresteciler Sitesi'nde kebap tablam olduğu yıllarda şiş bulamayınca kebabı ağaca taktık ve öyle devam ettik. Ondan sonra da demir şişlere devam ettik. Şimdi yeniden ağaca Adana kebap takmaya başlıyoruz çünkü bu haliyle daha lezzetli oluyor, özel bir ağaçtan yapıyoruz şişleri. Etlerimiz kuzu eti, kendi üretimimiz el kıyması yapıyoruz. Ağaçta Adana kebabında etin suyu içinde kalıyor ve ürün daha lezzetli oluyor."

Dağoğlu, ürün denemelerinde başarılı olduklarını ve istedikleri lezzeti yakaladıklarını ifade ederek "İnşallah, Adana Lezzet Festivali'nde bu lezzeti vatandaşa sunacağız. Sonrasında da şubemizde satışa çıkaracağız." diye konuştu.

Yanmayan ahşap şişleri ürettikleri ham maddeyi yurt dışından getirdiklerini belirten Dağoğlu, Adana kebabının lezzetine lezzet kattıklarını kaydetti.

Mynet.​
 

Run

Özel Üye
Katılım
26 Mart 2019
Mesajlar
8,733
Puanları
93
Konum
Adana
Tepkime puanı
3,751
Tutmaz bu iş, artık dikkat çekmek için ne yapacaklarını şaşırdılar.
 

Arkhe

Bronz Üye
Katılım
24 Mart 2014
Mesajlar
4,233
Puanları
93
Tepkime puanı
860
Bknz. Yemek terörü.
 

Chen

Özel Üye
Katılım
17 Eylül 2013
Mesajlar
13,176
Puanları
93
Konum
Gotham
Tepkime puanı
6,199
Burdan Adana dakı emmioğluma saygılar No1
 
  • Beğen
Tepkiler: No1

Abaris

Yönetici
Yönetici
Katılım
24 Mayıs 2016
Mesajlar
34,771
Puanları
93
Tepkime puanı
1,839

Şuanda Bu Konuyu Görüntüleyenler (Kayıtlı: 0, Misafir: 10)

Üst