2020 Yapay zeka program dilleri

Xander

Bronz Üye
Katılım
Mart 22, 2019
Mesajlar
1,343
Puanları
93
Konum
istanbul
Tepkime puanı
1,084
Merhaba değerli ; IRCForumlari.com.tr ; kullanıcıları, Bildiğiniz üzere gün geçtikçe robot dediğimiz, program ve uygulamalar gelişmekte. insanoğlunun tüm yapay zekasını ele geçiren bu yapay diller, özelikle 2020 Yılında en çok yazılımın gelişmesi ile artık insanlar kendilerinin yerine onların işlerini yaptırmak için bazı robotik deneyler yapmaya başladılar. Bunun sonucunda ise eleman ihtiyacı doğdu bu nedenle artık yeni yazılımcılar gözdesi haline geldi. Benim yaptığım araştırmalar sonunda 2020 Yılında en çok öğrenilen yazilim dilleri ;

1.Python​

2.JavaScript​

3.Java​

4.C++​

5.PHP​

6.Shell Programlama

PYHHON : Yorumlanabilen, nesne yönelimli ve esnek ve sağlam semantiklere dayanan gelişmiş bir programlama dilidir. Python, sistemleri bir komut dosyası veya tutkal dili olarak entegre etmek için hızlı bir şekilde çalışmanıza izin verir. Ayrıca Hızlı Uygulama Geliştirme (RAD) için de uygundur.


JavaScript : Bir istemci tarayıcısının içinde çalışan ve bir sunucu yerine bir bilgisayardaki komutları işleyen bir istemci tarafı programlama dilidir. Genellikle bir HTML veya ASP dosyasına yerleştirilir. Adına rağmen, JavaScript Java ile ilgili değildir. JavaScript, çeşitli sayfa öğelerini yönetmek ve kaydırma yetenekleri, zaman ve tarih yazdırma, takvim oluşturma ve düz HTML ile mümkün olmayan diğer görevleri içeren daha dinamik hale getirmek için öncelikle Web geliştirmede kullanılır. Ayrıca oyunlar ve API’ler oluşturmak için kullanılabilir.


JAVA : Web tabanlı geliştirme için ideal kılan çeşitli özelliklere sahip genel amaçlı, nesne tabanlı, yüksek seviyeli bir programlama dilidir. Java, video oyunları ve mobil uygulamalar için kurumsal düzeyde uygulamalar geliştirmek ve JSP (Java Server Pages) ile web tabanlı uygulamalar oluşturmak için kullanılır. Java, çevrimiçi kullanıldığında, uygulamaların bir tarayıcıdan indirilmesine ve kullanılmasına izin verir, bu da normalde mevcut olmayan bir işlevi gerçekleştirebilir.

C++ : Genel amaçlı, nesne yönelimli, orta düzey bir programlama dilidir ve C ++ ‘nun bir “C stili” ile kodlanmasını mümkün kılan bir C dilinin uzantısıdır. Bazı durumlarda, kodlama her iki formatta da yapılabilir, C ++ bir melez dilin örneğini oluşturabilir. C ++ dili, oyunlar, ofis uygulamaları, grafikler ve video editörleri ve işletim sistemleri gibi bilgisayar programları ve paketlenmiş yazılımlar oluşturmak için kullanılır.

PHP : Veritabanlarıyla etkin bir şekilde çalışan dinamik web sayfaları oluşturmak için tasarlanmış açık kaynaklı bir betik dilidir. Genel amaçlı bir programlama dili olarak da kullanılır. PHP, öncelikle veri verilerini toplamak için dinamik veri ağırlıklı web sitelerinin yanında kullanılır. Dinamik sayfa içeriği oluşturmak için uygulama geliştirmede de kullanılır.

Shell Programlama :
Linux ve UNIX sistemlerde yaygın kullanılan bazı kabuk(shell)lar;
sh (Shell , Bourne Shell): Ilk UNIX kabuğudur ve çoğu UNIX dağıtımı ile birlikte öntanımlı kabuk olarak dağıtılır.
ksh (Korn Shell): sh uyumlu, birçok ek programlama özelliği de içeren bir kabuk.
bash(Bourne Again Shell): Kullanım kolaylığı bakımından en çok rağbet gören bash, sh ve ksh uyumluluğunu korurken, özellikle etkileşimli kullanıma yönelik (komut tamamlama, gibi) birçok yenilik de içerir.
csh (C shell): Berkeley üniversitesi`nde geliştirilen csh`in C diline benzer bir programlama yapısı vardır. özellikle programcılar tarafından tercih edilir.
 

aromatic

Kayıtlı Üye
Katılım
Temmuz 11, 2021
Mesajlar
103
Puanları
28
Tepkime puanı
71
Php ile doğrudan yapay zekayla ilgili script yapılıyor mu? En fazla api fln kullanıyordur o
 
Üst